Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

єВідновлення: на Київщині за рік подали майже 21 тисячу заявок

Опубліковано

У Київській області в рамках урядової програми «єВідновлення» за рік подана майже 21 тисяча заявок на відбудову пошкоджених та зруйнованих об’єктів.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

За словами першого заступника голови обладміністрації Миколи Бойка, процес відновлення об’єктів, що були пошкоджені у пристоличному регіоні внаслідок російської військової агресії, триває беперервно.

У Київській області вже відновили понад 17,5 тис. об’єктів. Це школи, дитсадки, лікарні, об’єкти критичної інфраструктури та житло.

Відновлення здійснюється коштом обласного та місцевих бюджетів, урядових програм, за сприяння міжнародних партнерів та фондів. Зокрема активно триває процес відновлення пошкодженого за урядовою програмою «єВідновлення», яка розпочала роботу 10 травня минулого року.

Читайте також: Консультація, пошук роботи та надання психологічної допомоги: в Україні запрацювала програма «Єдиного вікна»

За словами Бойка, в рамках першого етапу — надання грошової компенсації на проведення поточних і капітальних ремонтів — вже прийнято майже 11 300 позитивних рішень на загальну суму понад 1 млрд 415 млн грн. Також активно триває робота з опрацювання заявок про надання сертифікатів на купівлю житла.

«Вже маємо погоджених 1 769 заявок на суму майже 5,7 млрд грн. Третій етап — надання грошової компенсації на будівництво нового житла замість зруйнованого. В рамках цього етапу вже схвалено 460 заявок на загальну суму понад 1 млрд 379 млн грн», – зазначив заступник голови обладміністрації.

Він також наголосив, що за якістю відбудови активно слідкує незалежний технагляд. Аби будівельники вчасно виконували заплановані роботи, представники КОВА здійснюють виїзні перевірки на всі об’єкти, що відбудовуються коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та UNITED24.

Нагадаємо, Японія продовжить підтримку України у відбудові медінфраструктури, постачанні ліків та обладнання.

Фото: єВідновлення

Суспільство

В Івано-Франківську відкривають нове малотиражне видавництво

Опубліковано

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» оголосила про запуск власного малотиражного видавничого проєкту ilostmylibrary, який займатиметься випуском нішевої нонфікшн-літератури англійською мовою.

Про це повідомили на Facebook-сторінці галереї.

Проєкт зосереджуватиметься на випуску артбуків та каталогів робіт митців, практики яких малозадокументовані. Особливу увагу буде приділено горизонтальним і периферійним проєктам, що акцентують на фемінізмі, децентралізації, антиімперіалізмі та деколонізації.

Робота видавництва

Деякі з книжок випускають на засадах самоокупності, і їх можна придбати. Інші видання створюють у партнерстві з меценатами та донорами, розповсюджуючи серед культурних інституцій. Проєкт ilostmylibrary видаватиме книжки невеликими тиражами та перекладатиме популярні видання українською мовою, зокрема перекладатиме український нішевий нонфікшн англійською мовою для промоції серед спеціалізованих авдиторій.

Читати також: В Україні зʼявилася нова монета з дизайном: як виглядає

Альона Каравай, засновниця «Асортиментної кімнати», розповіла, що після запуску проєкту він отримав вже дві пропозиції щодо майбутніх артбуків.

«Книжку “Підлітки. Війна. Мистецтво” ініціювали ми, працювала з авторкою, для якої досвід написання книжки був першим, але вона працює з підлітками. Хочемо перекласти це видання на англійську», — зазначила вона.

Над видавничим проєктом працювали протягом 10 місяців.

Серед авторів ilostmylibrary є як знані мистецтвознавці, так і нові автори. Наразі на сайті видавництва є такі видання:

  • Артбук «Затоплення» з текстами про історію Івано-Франківська та Голокост;
  • «Колективні фантазії та восточные ресурсы» про історію окупації Луганської області;
  • «Тут був художник» про локального франківського художника Парфьона.

Нагадаємо, що в київському університеті встановлюють будиночки для кажанів.

Також ми повідомляли, що в Ірпені добудують центральну лікарню: що про це відомо.

Фото: «Асортиментна кімната»

Читати далі

Суспільство

Книга Вікторії Амеліної про жінок та війну вийде друком

Опубліковано

На початку 2025 року вийде друком нова книжка Вікторії Амеліної «War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War» («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»). Видання здійснить імпринт одного з найстаріших світових видавництв Macmillan Publishers St. Martin’s Press.

Про це повідомляється на сайті видавництва.

Про книгу

Книжка містить розповіді про українських жінок, які активно залучені у боротьбу з російськими окупантами або допомагають вести цю боротьбу.

«Коли 24 лютого 2022 року росія вторглася в Україну, Вікторія Амеліна стала літописницею воєнних злочинів і надзвичайних жінок, таких як вона сама, які приєдналися до опору. Всі в Україні знали, що Амеліна документує війну. Вона фотографувала руїни шкіл і культурних центрів, записувала свідчення тих, хто вижив, і очевидців звірств. І поступово перетворювалася на оповідачку, записуючи те, що згодом стало цією книжкою. Вікторія Амеліна залишила по собі неймовірну розповідь про руйнівні наслідки війни та ціну опору. Чесна, інтимна та влучна, ця книжка стане класикою», — йдеться в анотації.

Читати також: Одеські розробники презентували новий морський дрон за 60 тис. євро

«Її герої — українці, які в різний спосіб намагаються досягти справедливості чи то пак правосуддя. Річ у тім, що книжку я пишу англійською, а в англійській, на відміну від української, це одне й те саме слово “justice”. Серед героїнь — голова Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук, журналістки Наталка Гуменюк та Віра Курико, документатор(к)и воєнних злочинів з ГО “Truth Hounds”, адвокатки Євгенія Закревська та Лариса Денисенко. Частиною книжки стане також і наша півторагодинна публічна розмова на BookForum з Філіпом Сендсом. Вочевидь, героїнею книжки є також і я сама, а ще — українські міста, містечка та села: Київ, Харків, Ізюм, Балаклія, Кривий Ріг, Чернігів, Капитолівка, Вербівка, Високопілля, Новоселівка та інші», — розповідала Вікторія Амеліна про майбутній текст під час 29-го BookForum у Львові.

Замовити книжку можна на сайті видавництва за посиланням.

Про авторку

Вікторія Амеліна — українська письменниця, авторка романів «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», «Дім для Дома» та книжок для дітей. Була волонтеркою та громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території України. Загинула 1 липня 2023 року внаслідок поранення, отриманого під час ракетного обстрілу росією Краматорська. Окрім неї, обстрілом були вбиті ще 12 людей, 64 отримали поранення.

Нагадаємо, що у Хмельницькому запрацював новий спосіб оплати проїзду.

Також ми повідомляли, що у київському університеті встановлюють будиночки для кажанів.

Фото: Macmillan Publishers St. Martin’s Press

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили новий центр ветеранського розвитку: де саме

Опубліковано

Міністерство у справах ветеранів відкриває третій Центр ветеранського розвитку в Києві. Всі такі центри запускаються на базі університетів, які є безбар’єрними, що дозволяє надавати повний спектр послуг для ветеранів і ветеранок з інвалідністю. Третій центр розпочав свою роботу у «Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна».

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Про центр

У ньому ветерани й ветеранки з інвалідністю можуть здобути вищу освіту, отримати психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу в рамках повернення до цивільного життя.

У Києві Центри ветеранського розвитку вже успішно працюють у Національному авіаційному університеті та Національному університеті фізичного виховання і спорту України. Крім того, такі центри відкриті у вишах Вінниччини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Львівщини, Миколаївщини, Полтавщини, Сумщини та Харківщини. Загалом, станом на сьогодні, діє 15 таких центрів.

Читати також: В Україні зʼявилася нова монета з дизайном: як виглядає

Ці центри є важливим кроком у підтримці ветеранів та сприяють їхньому поверненню до повноцінного цивільного життя, надаючи необхідні ресурси та можливості для особистого й професійного розвитку.

Нагадаємо, що у Києві в одному з парків створили 3D-квітник «Крила надії»

Фото: Міністерство у справах ветеранів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: