Економіка і бізнес
В Україні запускають новий метод боротьби з перевантаженими фурами
У Київській області цього року реалізують пілотний проект “зважування в русі”, який передбачає боротьбу з перевантаженими фурами. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України, передає прес-служба відомства.
“Цього року в Київській області буде реалізований пілотний проект “зважування в русі”. Він передбачає жорстку боротьбу з фурами, які йдуть з перевантаженнями… Цей проект ми починаємо саме в Київській області, а потім повторимо його в інших областях України”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: На ремонт українських доріг піде 300 млрд гривень
Зазначимо, що Укравтодор вже підписав контракт з пілотного проекту зважування автомобілів в русі. На під’їздах до Києва на дорогах М-06, М-03, М-01, М-05, М-07 збудують шість майданчиків для автоматичного зважування авто в русі. Пілотний проект можуть розширити. Планується, що за два-три роки в країні з’явиться до 200-250 таких пунктів.
Переможець тендеру – україно-канадський консорціум: компанії СЕА Електронікс Україна, International Road Dynamics, Автомагістраль-Південь. Вартість контракту становить $ 6,44 млн і 1,8 млн грн (з урахуванням ПДВ).
Чому це важливо?
Перевантажені фури на дорогах України завдають збитків державі мінімум на два мільярди гривень.
Перевантаження транспорту — це пряме порушення закону. Наприклад, в США за цим стежать поліція та інші контролюючі органи, а далекобійники стають на спеціальні ваги кожного разу, як отримали новий вантаж. І в разі перевантаження можуть взагалі відмовитися везти ту частину партії, яка виходить за допустимі межі, тому що це загрожує їм чималими штрафами.
Читайте також: 1,3 мільярда гривень на дороги: які траси відремонтують
Однак в Україні на сьогоднішній день замало комплексів для зважування автотранспорту. При цьому навіть ідеальна і якісна дорога навряд чи в змозі пережити рік-два, якщо кожен день по ній будуть рухатися перевантажені фури.
За європейськими стандартами, двовісні фури повинні не перевищувати вагу в 18 тонн, тривісні – 25 тонн, а чотирьохвісні – 32 тонни. Вага в 40 тонн допустима тільки для деяких комбінованих вантажівок з 4-6 осями.
Натомість зараз в Україні всі ці авто не повинні перевищувати вагу в 40 тонн, а контейнеровози навіть 44 тонни.
На думку “Укравтодору”, саме надважкі вантажівки руйнують українські дороги. Особливо згубний вплив чинять машини, в яких на дві осі припадає близько 40 тонн. Тоді кожне колесо тисне на дорогу так, що уникнути її швидкого руйнування практично неможливо. При цьому, саме двовісні вантажівки найбільше курсують дорогами України.
Економіка і бізнес
Діяльність компанії в Україні
- деревостружкові плити (ДСП);
- ламіновані ДСП;
- орієнтовно-стружкові плити (OSB);
- стільниці.
Проєкт нового індустріального парку
Коментарі
Економіка і бізнес
Про проєкт
Інфраструктура поруч
- школа;
- дитячий садок;
- амбулаторія.
Коментарі
Економіка і бізнес
До кінця 2024 року Чернівці отримають чотири нових автобуси, а до кінця 2025-го — 15 нових тролейбусів.
Про це повідомив начальник тролейбусного управління міста Петро Лисак.
Тендер на закупівлю тролейбусів відбувся наприкінці серпня за участі міжнародних консультантів від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).
Читати також: На трасі Київ — Одеса добудують занедбану розв’язку (ФОТО)
Після підписання контракту підприємство отримає аванс для виготовлення транспорту. Нові тролейбуси вироблятиме Чернігівський завод, а поставка очікується через вісім місяців.
Згідно з умовами тендеру, до міста мають надійти:
- 35 низькопідлогових тролейбусів з автономним ходом до 1 км;
- 10 зчленованих тролейбусів («гармошок») довжиною 17 м;
- 5 тролейбусів з автономним ходом від 25 до 30 км.
Нагадаємо, що у Києві відкрили перший сквер із «зеленими» трамвайними коліями: де його знайти (ФОТО).
Фото: Freepik.
Коментарі