Суспільство
В Україні запускають мистецьку кампанію з нагоди 105-річчя «Щедрика»
Міністерство закордонних справ разом із партнерами запускає масштабну культурно-мистецьку кампанію «Щедрик: магія Різдва».
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
105 років тому в Києві вперше пролунав Щедрик — українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Щедрик став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії.
Наступного року виповнюється 100 років з моменту, коли Щедрик з шаленим успіхом виконали на сцені Карнеґі Гол у Нью Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.
З нагоди цих дат МЗС України разом з партнерами запускає масштабну кампанію «Щедрик: магія Різдва». Вона, як і український Щедрик, розпочнеться у Києві, щоб наступного року почати подорож світом. Вже запланована реалізація кампанії у США у 2022 році.
Читайте також: Відроджуємо дух ремісництва. Як любов до крафту перетворилася на виробництво свічок
У Києві відбудуться такі заходи:
- 18 грудня (початок о 18:00) — концерт на Михайлівській площі, під час якого прозвучить як мелодія «Щедрика», так і інші українські різдвяні колядки та пісні у виконанні відомих українських співаків, знаних хорів та оркестрів.
- 18 (20:00-23:00), 19 (17:00-23:00) та 24-25 грудня (17:00-23:00) — відеомапінг з історією Щедрика. В яскравій 2D та 3D анімації на будівлі Дипломатичної академії України (Михайлівська площа) будуть представлені чотири історичні етапи Щедрика: язичницький період й український контекст пісні, європейський, американський період та сучасність.
- 12-16 січня (12:00-19:00) — мультимедійна інсталяція в Довженко-Центрі (вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська). Мовою сучасного мистецтва, через використання звуку, проєкцій, анімацій, кінетичних об`єктів, глядачам буде показана історія музичної композиції «Щедрик», точки її перетину з історією України та світовою культурою.
Вхід на всі події вільний з дотриманням чинних карантинних вимог.
Посилання на Facebook подію тут.
Проєкт реалізується за підтримки Посольства США в Україні та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).
Авторка наративу проєкту — Тіна Пересунько, засновниця ГО «Інститут Леонтовича». Айдентика проєкту — Максим Шаповал, студент інституту Projector, курс Identity. Photinus studio — автори мультимедійної інсталляції та відеомапінгу (режисер — Олексій Сай). Партнер — Kyiv Academy of Media Arts, курс New Media. Технічний партнер мультимедійної інсталяції — компанія Epson.
Читайте також: Озеленення замість бетону. Євгенія Кулеба про те, як створити сквер у великому місті
Нагадаємо, на Вінниччині встановили рекорд з наймасовішого виконання «Щедрика».
Фото: mfa.gov.ua.
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі