Технології
В Україні запрацював безплатний ШІ-сервіс для вивчення англійської
Вебзастосунок GrammarTrack розробив айтівець зі Львова Артем Петрусенко. Програму завершили тестувати і вже випустили повноцінний реліз. Завдяки інтегрованому штучному інтелекту користувачі можуть дізнаватися про свої слабкі місця та покращувати їх завдяки персональним рекомендаціям.
Про це повідомили в Dev.ua.
Функціонал GrammarTrack
Вебзастосунок охоплює чотири рівні складності, шість тематичних курсів, 50 граматичних тем та 6500 практичних завдань.
Після проведення бета-тестування у застосунку впровадили такі зміни:
- додали систему короткострокових навчальних цілей, що дозволяє користувачам ефективніше планувати свій прогрес;
- розробили комплексні курси для всіх рівнів володіння мовою;
- створили модуль оцінки знань для точного визначення поточного рівня користувача;
- розширили формат відповідей: окрім традиційного введення тексту, додали також можливість конструювати відповіді з готових блоків.
Разом із цим у застосунок інтегрували систему машинного навчання для персоналізованого досвіду користування сервісом. Програма не лише позначає неправильну відповідь, але й детально пояснює помилки з посиланням на конкретні правила.
Читайте також: Український школяр винайшов технологію для вивчення жестової мови на основі ШІ
Три підходи до вивчення граматики
Learn New Topics — головний фокус на опануванні нового матеріалу. Користувач може обрати до п’яти нових граматичних тем та вивчати їх у комфортному темпі в межах своєї цілі.
Review Your Weak Areas — підхід використовує інтелектуальний аналіз для виявлення проблемних зон. Застосунок досліджує історію помилок користувача та час, що минув від останнього повторення кожної теми. Завдяки цим даним формується персоналізований рейтинг тем, які потребують повторення.
Learn & Review Mix — поєднує вивчення нового матеріалу з систематичним повторенням. Користувач обирає дві нові теми для вивчення, а система щодня автоматично додає три теми для повторення. Завдяки алгоритму машинного навчання, набір тем для повторення оновлюється щодня, що забезпечує оптимальне засвоєння матеріалу.
Читайте також: Охоронець у смартфоні. Як працює перший український сервіс для захисту жінок «KATERYNA»
Команда та плани
GrammarTrack створює команда з розробника Артема Петрусенка, викладачів англійської Станіслава Юнга та Ярослава Герасімова, а також менеджерки проєктів Даріни Желтікової.
«Ми продовжуємо працювати основним складом команди, який сформувався на початку проєкту. Така компактна структура команди дозволяє нам зберігати гнучкість у прийнятті рішень та ефективно координувати роботу над проєктом. Також продовжуємо розвивати GrammarTrack коштом власних ресурсів, що дозволяє нам зберігати повну незалежність у прийнятті рішень та зосереджуватися на якості продукту. На даному етапі такий підхід повністю відповідає нашому баченню розвитку проєкту», — розказав Артем.
Команда планує запустити мобільну версію, додати інші іноземні мови та створити зручні інструменти для викладачів.
Нагадаємо, що розробники зі Львова створили месенджер, що працює під час відключень світла.
Фото обкладинки: Dev.ua
Технології
Міністерство оборони України створить випробувальний полігон для тестування новітніх технологій, які використовують під час розмінування. У межах проєкту тестуватимуть зокрема й розробки із залученням ШІ.
Про це повідомили в оборонному відомстві.
Що відомо про проєкт
Новітні технології дозволятимуть суттєво пришвидшувати процес нетехнічного обстеження територій та гуманітарного розмінування. Завдяки цьому проєкту можна буде підвищити безпеку демінерів та зменшити ризики для цивільного населення.
Разом із українськими спеціалістами на полігоні зможуть працювати й іноземні партнери.
Читайте також: ГУР шукає зразки російської техніки для створення українського озброєння
У межах проєкту обговорили також і нові підходи для аналізу супутникових та аерофотознімків територій, які необхідно розмінувати. ШІ використовуватимуть для автоматичного розпізнавання мінних полів, а також планування завдань і безпечного розмінування.
Проєкт ініціювало Головне управління протимінної діяльності цивільного захисту та екологічної безпеки. Створення сучасного полігону обговорювали під час зустрічі фахівців Міноборони, Мінекономіки, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Програми розвитку ООН та інші спеціалісти.
Нагадаємо, що в Україні створили дрон TROPA для дистанційного розмінування (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage
Технології
Компанія Headway відкрила безоплатний доступ на преміумпідписку в Nibble, де можна переглядати уроки з математики, мистецтва, історії, статистики, планування фінансів тощо.
Про це повідомила пресслужба Headway.
Про застосунок
Nibble — це освітня програма з короткими інтерактивними уроками на різноманітні теми, який запустили три роки тому в межах EdTech компанії Headway. За словами розробників додатку, система дозволяє всебічно розвиватися у легкій та доступній формі й розширювати знання у різних сферах: математиці, мистецтві, історії, статистиці, особистих фінансах тощо.
Користувачі можуть знайти застосунок в App Store, де його завантажили більше 4 мільйонів користувачів, або спробувати вебверсію. Зараз у Nibble доступно дев’ять тем з понад 240 уроками для розвитку в різних напрямках.
Читайте також: Українці зможуть використовувати цифрові документи за кордоном
«Наш продукт допомагає здобувати нові знання у захопливому та інтерактивному форматі. Ми раді, що ще більше українців зможуть використовувати Nibble для всебічного розвитку та самовдосконалення», — коментує продакт-менеджерка Nibble Єва Колдовська.
Над розробкою навчальних матеріалів працюють фахівці в кожній зі сфер — зазначають у компанії.
Що можна вивчати
Серед найбільш популярних уроків: «Упередження вцілілого» (Survivorship bias), «Випробуй себе в челенджі на знання стилів мистецтва» (Test yourself with an art style challenge) та «Ми все ще думаємо, як грецькі філософи» (We still think like Greek philosophers). Ці уроки вже пройшли понад 60 тисяч користувачів Nibble.
Минулого року Nibble став «Застосунком дня» у 50 країнах, зокрема в США та Великій Британії. Також Nibble входить в 15 найкращих застосунків для освіти за версією Free Education Apps в App Store США, Австралії та Канади.
Нагадуємо, що в Україні запрацював безплатний ШІ-сервіс для вивчення англійської.
Фото: Nibble
Технології
У космічному центрі Кеннеді в США 8 лютого відбувся захід, який присвятили запуску українського прапора на Місяць. Ракета, що прямує на супутник Землі, стала першою, яку створили без залучення жодних російських технологій.
Про це повідомила солістка гурту Hardkiss Юлія Саніна.
Космічну ракету 8 січня 2025 року запустила NASA, Astrobotic та компанія Spacebit, яку заснував українець Павло Танасюк. Вона повинна приземлитися на Місяці 23 лютого.
«Просто зараз прапор України прямує крізь космос на Місяць — звучить фантастично! І відтепер кожен українець, дивлячись на Місяць, знатиме, що там є частинка нашого дому»‚ — написала Юлія Саніна.
Нагадаємо, що київська команда виграла на масштабному хакатоні від NASA.
Також ми писали, що у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО).
Фото обкладинки ілюстративне: Pixabay