Суспільство
В Україні запрацювала реформа пасажирських перевезень. Що зміниться
З 13 січня 2023 року в Україні запрацювала реформа пасажирських перевезень. Вона передбачає нові вимоги до якості транспортних послуг та відкриту конкуренцію між перевізниками.
Про це розповів заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.
«Нарешті позбавляємось старої, заскарузлої та непрозорої регуляції розподілу маршрутів на міжобласні автобусні перевезення та виходу на ринок нових транспортних компаній. Відсьогодні максимально спрощуємо вихід перевізників на маршрути, створюємо нормальні умови відкритої конкуренції та підвищуємо вимоги до якості», – наисав Найєм.
За його словами, раніше підприємець чи підприємство, яке роками працювало на маршруті, могло постійно продовжувати собі дозвіл. Натомість тепер право працювати на міжобласних маршрутах перевізники будуть доводити на конкурсах кожні 5 років.
«Скасування можливості продовжувати термін дії дозволу ставить усіх претендентів на маршрут в рівні умови. Тож новому перевізнику зайти на лінію стане більш реально», – пояснив Найєм.
За його словами, тепер на міжобласний маршрут можуть виїхати будь-які перевізники, які виконують умови конкурсу. А тому на лінії буде працювати не один переможець, а всі, кому це вигідно і хто готовий надавати відповідні послуги та сервіси.
Читайте також: Шукаєте роботу? У нас немає риби, але є вудка. Як СпівДія працевлаштовує переселенців
Крім того, для участі в конкурсі більше не потрібно привозити стоси паперів. Замість цього весь пакет документів буде прийматися в електронній формі. Більше ніяких «загубилось», «донесіть» або «ви не встигли». Обсяг документів також буде зменшено.
Нагадаємо, Україна ратифікувала Угоду з Європейським Союзом щодо участі у програмі EU4Health.
Крім того, в Україні стартував інфраструктурний етап медреформи, який, зокрема, передбачає будівництво мережі закладів охорони здоров’я європейського зразка.
Фото: istockphoto.com.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі