Суспільство
В Україні за підтримки ЮНІСЕФ запустили онлайн-курс «Як навчати дітей мінної безпеки»
18 грудня ЮНІСЕФ спільно з Міністерством освіти, МВС і ДСНС запустили онлайн-курс «Як навчати дітей мінної безпеки» для освітян, рятувальників і поліцейських, присвячений ефективному викладанню мінної безпеки дітям і підліткам.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти й науки України.
Як зазначається, нині близько третини території України потенційно забруднено мінами та нерозірваними боєприпасами, що створює особливу небезпеку для дітей. Саме тому важливо формувати культуру безпечної поведінки серед дітей і молоді, наголосили в МОН.
Курс доступний на сайті bezpeka.info. Після його проходження всі учасники отримають сертифікати.
Читайте також: «Тепер відчуваю себе на правильному місці». Волонтерка повернулася з Європи на Донеччину та проводить творчі заняття для дітей
«Онлайн-курс пропонує його слухачам комплексний план занять із дітьми й підлітками щодо поводження з вибухонебезпечними предметами та базується на міжнародних стандартах. Він надає викладачам практичні інструменти для формування безпечної поведінки на територіях, потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. ЮНІСЕФ залучив до співпраці фахівців у сфері дитячої та вікової психології, педагогіки, інклюзивної освіти, мінної просвіти й поведінкових змін, щоб допомогти учасникам курсу стати ефективними провідниками безпеки для дітей і молоді», — розповіли в МОН.
Про курс
Освітян навчатимуть окремо від рятувальників ДСНС і поліцейських. Для цього розробили дві різні версії курсу.
Програма курсу складається з трьох модулів, які фокусуються на тому, що дитина має знати про мінну безпеку; як налагодити взаємозв’язок із дитиною та знайти до неї підхід; як навчати так, щоб вас почули діти й шести, і 16-и років. Також у ньому висвітлено, як використовувати ігрові формати для викладання мінної безпеки.
У межах курсу дітям розкажуть: який вигляд мають вибухонебезпечні предмети; де вони можуть бути; на які попереджувальні знаки слід звернути увагу; як потрібно діяти.
Онлайн-курс розробили педагоги, фахівці із психології та захисту дітей, експерти із соціальних і поведінкових змін у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій.
Його підготувало громадське об’єднання «Культурна платформа Закарпаття» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах проєкту з формування культури безпеки дітей та молоді, додали в пресслужбі МОН.
Нагадаємо, Асоціація саперів України запустила навчальну платформу для дітей з мінної безпеки.
Також ми розповідали, що в Україні з’явиться перша безпекова дитяча гра «Рятівничок».
Фото: bezpeka.info.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі