Суспільство
Українські айтівці задонатили 2 млн грн на виробництво дронів-камікадзе для Сил оборони
Благодійна організація Хвиля’91 та Нацгвардія запустили фабрику з виробництва дронів-камікадзе для українського війська. Проєкт підтримали українські айтівці: група ІТ-компаній Netpeak Group та агентство інтернет-маркетингу Netpeak передали 2 млн грн.
Про це повідомляє медіа ШоТам.
Фабрика з виробництва дронів
Зазначається, що кошти від айтівців спрямували на спеціальний проєкт благодійної організації Хвиля’91 – фабрику з виробництва дронів. У межах цієї ініціативи Хвиля’91 та Нацгвардія створюють FPV-дрони, які мають кращу вантажопідйомність, аніж цивільні аналоги.
«Ми хотіли б, щоб Україна перемогла не лише завдяки підтримці цивілізованого світу, а й за рахунок технологій, інновацій та власних розробок. Україна не має такої кількості ресурсів у вигляді нафти, газу та корисних копалин. У нас немає 140 млн населення, готового виконати злочинний та терористичний наказ. Зате ми маємо кмітливість, одних з найкращих інженерів світу і розробників сучасного софту. І ми повинні перемогти в цій війні за рахунок інновацій. Тому ми вирішили підтримати технологічний та ефективний проєкт розробки українських FPV-дронів», – зазначає засновник групи компаній Netpeak Group Артем Бородатюк.
Перші БПЛА – вже на фронті
Завдяки інвестиціям Netpeak Group, Хвиля’91 змогла масштабувати розробку та виробництво БПЛА, що дало можливість ефективніше допомагати військовим. За словами засновника організації Олександра Яковенка, нині війна переходить з конвенційної у високотехнологічну, а тому в армії зростає потреба в інноваціях.
«Саме тому ми запустили фабрику, де разом з військовими розробляємо й виготовляємо дрони-камікадзе. Наші моделі пройшли тестування, ба більше – вони вже використовуються на фронті. Оскільки пріоритетом благодійного фонду є ефективність, окрім виробництва дронів, ми ще навчаємо управляти ними у школі БПЛА. Пройшовши двотижневий курс, військові успішно застосовують їх у боротьбі з ворогом», – пояснює Олександр Яковенко.
Як зазначив CEO агентства інтернет-маркетингу Netpeak Дмитро Скляр, дрони – це одноразова бойова сила, і ресурс, який необхідно постійно відновлювати. А тому закрити цю потребу може лише безперебійне та системне виробництво.
«Ініціатива Хвиля’91 з дронами є сучасною, інноваційною та ефективною. Вірю, що це має наблизити нашу перемогу над країною-терористом», – додає Дмитро Скляр.
Як допомогти
Якщо ви бажаєте оплатити створення одного дрону-камікадзе, переходьте за цим посиланням. Вартість БПЛА – 9 тисяч гривень.
Крім того, ви можете задонатити будь-яку суму на підтримку проєкту Хвиля’91, переказавши кошти на Монобанк (5375 4114 2328 8633), ПриватБанк (5169 3351 0111 9473) або на банку.
Довідка
Netpeak Group – група ІТ-компаній з фокусом на performance-маркетингу та створенні власних SaaS-платформ, мобільних додатків і нових проєктів у сфері digital.
Нагадаємо, компанія Tonti Laguna, яка є частиною Netpeak Group, запустила перший український ASO-сервіс — Asolytics. З його допомогою можна збільшити видимість мобільних додатків у магазинах та збільшити кількість завантажень.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі