Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

В Україні з відходів молочної продукції вироблятимуть біогаз

Опубліковано

В Україні вироблятимуть біогаз із відходів молочної продукції.  Проєкт запускають компанія «Данон» та Центр управління відходами.

Про це повідомляє milkua, пише agronews.ua.

Як відбувається переробка?

Відходи сортують, а згодом переробляють на газ у спеціальних установках – метанайзерах. Цікаво, що компанія ініціювала проєкт саме в Україні і лише деякі європейські заводи мають встановлені метанайзери. 

Проєкт «Нуль відходів на полігон» був започаткований компанією «Данон» майже рік тому і стабільно функціонує до сьогодні. Використання в технології метанайзера (біотанка, біодайджестера), який перетворює органічні відходи на енергію, дозволяє суттєво скоротити викиди CO2, розповів операційний директор компанії «Данон» в Україні Борис Жигалов.

Читайте також: У Львові збудують біогазову станцію за 31,5 млн євро

Скільки продукції утилізують?

Зазначається, що обсяг утилізованої продукції на місяць дуже варіюється, але в середньому, якщо брати аналіз за рік, то в Україні на утилізацію направляється близько 15−25 т продукції щомісяця.

«Молочні продукти, у яких закінчився термін придатності, відправляються на майданчик нашого партнера. Тут молочна продукція видаляється з пакування вручну. Кожна пляшка, стаканчик чи пакет відкривається вручну. Відділена молочна продукція збирається в спеціальні ємності та в подальшому транспортується на станцію для збору біогазу. В середньому одна тонна молочної продукції здатна виробити від 50 до 80 м3 біогазу», — розповідає Борис Жигалов.

Читайте також: На львівському сміттєзвалищі висадять парк

Далі відбувається сортування пакування за типом матеріалу та розділення його на окремі елементи: папір, фольга, пластик, Tetra Pak. Після чого виконується більш глибоке сортування за видами пластику, паперу.

Обраний підхід поводження з харчовими відходами відповідає не тільки корпоративній програмі компанії, а й Національній стратегії поводження з відходами в Україні.

Фото: agravery.com

Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі