Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні з’являться нові дрони для аграріїв: що вони вміють

Опубліковано

Компанія DroneUA підписала дистриб’юторську угоду з SenseFly для представлення інтересів виробника БПЛА на території України. Про це повідомляє прес-служба drone.ua.

У рамках дистриб’юторської угоди DroneUA і SenseFly, співпраця буде сконцентрована на наданні галузевих рішень для українського ринку.

Які дрони презентують?

Зокрема, будуть представлені БПЛА сільського господарства: senseFly eBee Classic, senseFly eBee SQ, senseFly eBee X, senseFly eBee Plus.

SenseFly eBee Classic — автономний картографічний дрон. За його допомогою можливо виконати аерофотознімки, а потім перетворити їх в точні карти і 3D-моделі.

Сільськогосподарський безпілотник senseFly eBee SQ може сфотографувати сотні гектар за один раз. Дрон сумісний з існуючими фарм-менеджмент системами та сільськогосподарською технікою.

SenseFly eBee X — безпілотник з фіксованим крилом, який дозволяє використовувати кілька варіантів навантаження, виконувати посадку за технологією Steep Landing і може виконувати зйомку в режимі RTK і PPK. Точність до 3 см на піксель дозволить створити деталізовані ортофотоплани, 3D-моделі та сільськогосподарські карти.

Читайте також: Дрони замість саперів. Команда Minect.ai придумала, як знешкодити мінні поля без жертв

Дрон eBee Plus — це система фотограмметричного картографування з широким охопленням, забезпечує можливість оновлення RTK/PPK.

Що варто знати про SenseFly?

Швейцарська компанія SenseFly була заснована в 2009 році і є дочірньою компанією Parrot Group.

Компанія спеціалізується на виготовленні безпілотних літальних апаратів (БПЛА) таких як eBee Plus, eBee SQ, eBee і eBee RTK та займає міцні позиції у цій сфері, як в комерційному сегменті, так і в напрямку промислового застосування дронів.

Невеликі надлегкі безпілотники SenseFly дозволяють виробляти аерофотозйомку з висоти від 100 до 1000 метрів, створюючи зображення з роздільною здатністю від 3 до 30 см на один піксель на поверхні землі.

За одну польотну місію вони здатні виконати картування площі від 1,5 до 10 кв.км в залежності від встановленого дозволу знімків і висоти польоту.

Хто такі Drone.UA?

Drone.UA — провідний системний інтегратор безпілотних технологій на ринку України. Компанія веде свою діяльність в сферах, енергетики та нафтогазової промисловості, а також в сферах геодезії і топографії.

Основними напрямками роботи Drone.UA є, розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг, з використанням БПЛА, а також обробка отриманих за допомогою безпілотників даних. Технології Drone.UA використовуються на більш ніж 4 млн гектарів посівних площ України.

Також Drone.UA — національний дистриб’ютор комерційних і промислових рішень компанії DJI і Parrot, дистриб’ютор програмного забезпечення Drone Deploy і Pix4D на території Східної Європи, DroneUA — один з найбільших в Україні імпортерів безпілотного обладнання та промислових рішень.

Коментарі

Технології

Українці зможуть подати онлайн-заяву про репарації від росії у 45 категоріях

Опубліковано

У наступному році українці зможуть оформити заяву в «Дії» про відшкодування збитків, які завдала рф. Зараз на порталі можна заповнити одну форму про пошкоджені або знищенні будинки.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Запуск нових категорій

«Зустрічався з командою міжнародного Реєстру збитків для України, проговорили результати роботи й плани на наступний рік. Зараз посилюватимемо команду та фіналитимемо всі юридичні й технічні питання, щоб уже в першій половині 2025 року були доступні всі категорії заяв до реєстру», — написав Михайло Федоров.

Серед нових категорій заяв додадуть форми для тих, хто вимушено покинув дім, кого поранили, у кого знищили автівки, та інші види збитків. Детальніше можна прочитати за посиланням Реєстру збитків для України.

Читайте також: Українська компанія створила 3D-протези для відновлення пальців

Найпоширеніші причини для репарацій

  • Бойові дії у фронтовій або прифронтовій зоні;
  • артилерійський обстріл;
  • повітряна атака;
  • окупація населеного пункту;
  • руйнування Каховської ГЕС.

У квітні цього року на порталі «Дія» почали збирати інформацію про знищене житло. Наразі найбільше заяв отримали з Донецької, Харківської та Херсонської областей.

«Це важливий механізм, по суті, основа для майбутніх репарацій. Чим більше заяв, тим чіткіше розуміння світу про шкоду, якої завдала росія Україні», — написав очільник міністерства.

Послугу в «Дії» реалізує Міністерство цифрової трансформації та Міністерство юстиції України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», котрий фінансують USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Раніше ми писали, що «Дія» запрошує користувачів на інтерв’ю: як покращити цифрові держпослуги.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Технології

Українська компанія створила 3D-протези для відновлення пальців

Опубліковано

Стартап Dotyk Fingers розробив механічні 3D-протези для людей, які втратили частини пальців. Компанія використовує технології 3D-друку та штучного інтелекту, щоб зробити процес користування максимально простим і доступним.

Про це повідомляють в соціальних мережах компанії.

Історія стартапу

Ідея створення Dotyk Fingers виникла після волонтерської роботи команди з українськими ветеранами, які проходили лікування в Німеччині. За словами CEO стартапу Олександра Тернового, навіть у країні з розвиненою медичною системою пацієнти часто зіштовхувалися з відмовами страхових компаній у наданні протезів пальців.

«Навіть місцеві жителі не могли отримати доступ до функціональних рішень для пальців через бюрократичні обмеження»,розповідає Олександр виданню Vector.

Як працює процес замовлення

  1. Клієнт надсилає фотографію руки з монетою 10 гривень для визначення масштабу;
  2. штучний інтелект аналізує розміри й автоматично підлаштовує модель протеза під параметри руки;
  3. замовнику надсилають один-два прототипи для тестування;
  4. після підтвердження точності виготовляють остаточний протез із нейлону.

Основними клієнтами Dotyk Fingers є ветерани війни та працівники ризикованих професій, як-от столярі чи металообробники, які втратили пальці під час роботи.

Читати також: У Бучі запрацювала станція моніторингу якості повітря

Плани на майбутнє

Стартап працює над внесенням своїх протезів у реєстр лікарських засобів МОЗ України, що дозволить людям отримувати їх за державний кошт.

«Ми прагнемо зробити доступ до протезів якомога простішим і допомогти тим, хто потребує функціональних рішень для покращення якості життя», — зазначають у компанії.

Нагадаємо, що українська студія випустить гру-медитацію, в якій можна створювати сади (ВІДЕО).

Фото: Dotyk Fingers.

Коментарі

Читати далі

Технології

У Бучі запрацювала станція моніторингу якості повітря

Опубліковано

У Бучанському ліцеї №9 встановили станцію SaveEcoSensor 3.0, яка в режимі реального часу відстежує якість повітря в громаді.

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Як працює станція

Сенсор вимірює концентрацію дрібнодисперсного пилу PM2.5 та PM10 кожні 145 секунд і надає дані за міжнародним індексом якості повітря AQI.

Відтепер жителі громади можуть стежити за станом повітря через платформу SaveEcoBot за посиланням.

Фото: з фейсбуку Бучанської міської ради

Читати також: У Бучі встановлюють новорічну ялинку за кошти меценатів (ФОТО)

Юні екологи ліцею отримали можливість щодня аналізувати показники та вивчати екологічну ситуацію в місті. У міськраді зазначають, що такий моніторинг допоможе підвищити екологічну обізнаність жителів і своєчасно реагувати на зміни якості повітря.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Освіта4 дні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес6 днів тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура4 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...