

Культура
Вийшла друком поетична збірка загиблого військового Артема Довгополого

Про військового
Культура

У Музеї історії Києва презентували виставку французької художниці Фанні Лешевальє «In memoriam. Реальність крізь мистецтво». У межах виставки збиратимуть кошти на створення освітнього хабу для військових і розширення реабілітаційного простору для поранених бійців.
Про це повідомили в КМДА.
Що відомо про виставку
Проєкт поєднує європейську культурну спадщину та сучасну історію України. Художниця накладає знімки, зроблені воєнними фотокореспондентами, на репродукції класичних європейських полотен.
«Для мене це шанс уперше відвідати Україну, прожити разом із вами ці моменти й поділитися власним поглядом на події. З початку 2022 року у Франції було багато фото з України. Ці світлини, зроблені з ризиком для життя, стали правдою, яку ми не можемо ігнорувати. Я захотіла поєднати ці зображення з європейським мистецтвом — зупинити час, створити міст між нашими країнами, між минулим і теперішнім. Це перш за всеп вшанування українського народу — його мужності і бажання захищати свободу. Це також крик про те, як я захоплююся стійкістю українського народу. Ви не здаєтеся. Ви створюєте нове. Ви надихаєте далеко за межами України», — зазначила під час відкриття виставки Фанні Лешевальє.

Читайте також: У Софії Київській відсвяткують Великдень: програма масштабного заходу
Усі кошти, отримані з продажу робіт художниці, передадуть на створення першого в Києві освітнього хабу для військових. У ньому бійці зможуть опанувати нові професійні навички та пройти психологічну реабілітацію. Частину зібраних коштів також спрямують на розширення вже діючого реабілітаційного хабу на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України.
Виставка триватиме до 20 квітня у мистецько-виставковому центрі Музею історії міста Києва (вулиця Богдана Хмельницького, 7, 1-й поверх). Відвідати її можна з середи по неділю з 12:00 до 19:00. Вхід вільний.





Нагадаємо, що фасад Музею історії Києва прикрасили інсталяцією з 5 тисяч орігамі-птахів (ФОТО).
Фото: сайт КМДА
Культура

Український співак MONATIK презентував новий кліп I.D. («Ідем далі…»), присвячений вуличній культурі та спорту. У відео знялися представники об’єднання Street Culture, які представляють Україну на міжнародній арені.
Кліп виклали на ютуб-каналі MONATIK.
Відео стало частиною його нового альбому «Вічно танцююча людина» та результатом співпраці з виконавцем OTOY.
Режисером кліпу виступив Артем Григорян, відомий своїми роботами «Яремчук: Незрівнянний світ краси», «Епізоди», «Спалах» та фільмом «Вічно танцююча людина». Зйомки відбувалися на території урбан-парку ВДНГ у Києві — одному з ключових майданчиків сучасної молодіжної культури.
Читайте також: Український військовий та скейтер став героєм проєкту від Міноборони Британії (ВІДЕО)
Головними героями відео стали атлети зі спільноти Street Culture, які представляють Україну зокрема на Олімпійських іграх у вуличних видах спорту.
«Для MONATIK ця робота має особливе значення — адже саме з брейкінгу, як частини стрит-культури, розпочався його творчий шлях. Саме тому ця робота — його особиста мотивація рухати українську молодь вперед»‚ — написали на ютуб-каналі виконавця.
Нагадаємо, що британський музикант випустив трек про звільненого з полону Максима Буткевича (ВІДЕО).
Фото обкладинки: ютуб-канал MONATIK
Культура

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV розпочав зйомки власного мінісеріалу «Ховаючи колишню» — драми з елементами чорної комедії. Режисером і автором сценарію виступив Сергій Кулибишев, якого визнали найкращим драматургом 2024 року за версією «Укрінформ».
Про це повідомили у SWEET.TV.
Сюжет серіалу
За сюжетом четверо чоловіків зустрічаються на церемонії прощання зі спільною колишньою, яка загинула на фронті. Події розгортаються в сучасному Києві, де герої, опинившись у незручній ситуації, починають з’ясовувати, кого з них вона любила більше.
У серіалі досліджують теми стосунків, дружби й ролей чоловіків та жінок у суспільстві під час війни.

«Це історія для тих, у кого були класні колишні. А ще — це зображення нашого суспільства без меншовартості. З посилом: “Ось ми такі — давайте себе розуміти й приймати”. Ми піднімаємо болючі теми, але говоримо про них просто, щиро і з самоіронією. Адже ніщо так не надихає замислитися над життям, як трагедія, яка змушує посміхатися», — розповів Сергій Кулибишев.
Читайте також: Голос покоління цієї війни: про що фільм «Стрічка часу» Катерини Горностай
У головних ролях знялися відомі українські актори:
- Олександр Рудинський — зірка серіалу «Перші ластівки» та короткометражного фільму «Камінь, ножиці, папір», що отримав нагороду BAFTA;
- В’ячеслав Довженко — лавреат премії «Золота Дзиґа» за роль у фільмі «Кіборги»;
- Артур Логай — актор Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, переможець шоу «Танці з зірками»;
- Слава Бабенков — відомий за ролями у фільмах «Носоріг» Олега Сенцова та «Дон Жуан із Жашкова».
Прем’єру «Ховаючи колишню» запланували на осінь. Серіал ексклюзивно випустять на платформі SWEET.TV.


Нагадаємо, що «Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів.
Фото: SWEET.TV