Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

SWEET.TV знімає власний серіал з Олександром Рудинським у головній ролі (ФОТО)

Інформаційне партнерство

Опубліковано

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV розпочав зйомки власного мінісеріалу «Ховаючи колишню» — драми з елементами чорної комедії. Режисером і автором сценарію виступив Сергій Кулибишев, якого визнали найкращим драматургом 2024 року за версією «Укрінформ».

Про це повідомили у SWEET.TV.

Сюжет серіалу

За сюжетом четверо чоловіків зустрічаються на церемонії прощання зі спільною колишньою, яка загинула на фронті. Події розгортаються в сучасному Києві, де герої, опинившись у незручній ситуації, починають з’ясовувати, кого з них вона любила більше.

У серіалі досліджують теми стосунків, дружби й ролей чоловіків та жінок у суспільстві під час війни.

«Це історія для тих, у кого були класні колишні. А ще — це зображення нашого суспільства без меншовартості. З посилом: “Ось ми такі — давайте себе розуміти й приймати”. Ми піднімаємо болючі теми, але говоримо про них просто, щиро і з самоіронією. Адже ніщо так не надихає замислитися над життям, як трагедія, яка змушує посміхатися», — розповів Сергій Кулибишев.

Читайте також: Голос покоління цієї війни: про що фільм «Стрічка часу» Катерини Горностай

У головних ролях знялися відомі українські актори:

  • Олександр Рудинський — зірка серіалу «Перші ластівки» та короткометражного фільму «Камінь, ножиці, папір», що отримав нагороду BAFTA;
  • В’ячеслав Довженко — лавреат премії «Золота Дзиґа» за роль у фільмі «Кіборги»;
  • Артур Логай — актор Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, переможець шоу «Танці з зірками»;
  • Слава Бабенков — відомий за ролями у фільмах «Носоріг» Олега Сенцова та «Дон Жуан із Жашкова».

Прем’єру «Ховаючи колишню» запланували на осінь. Серіал ексклюзивно випустять на платформі SWEET.TV.

Нагадаємо, що «Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів.

Фото: SWEET.TV

Культура

Відомий український писанкар і військовий передав великоднє вітання з фронту (ФОТО)

Опубліковано

Український військовослужбовець та майстер писанкарства Олег Кіращук передав вітання до Великодня, створивши авторську писанку. Він зробив її під час служби у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді.

Про це повідомили у Світовому Конґресі Українців.

До початку війни у 2014 році Олег Кіращук понад два десятиліття професійно займався писанкарством. Його доробок налічує понад 15 тисяч писанок.

Майстер є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників, а його роботи зберігаються у приватних колекціях у США, Канаді, Люксембурзі та інших країнах.

Читайте також: Як створити писанку вдома? Поради від писанкарки

У 2014 році він добровільно вступив до лав ЗСУ. З 24 лютого 2022 року бере участь у бойових діях як військовий 10-ї гірсько-штурмової бригади.

«Надсилаю вітання нашій молоді і наперед кланяюсь тим нашим нащадкам, які беруть у нас естафету і будуть працювати на благо України, і які будуть її захищати. Віддаю честь і схиляю молоді, яка віддала життя за нашу Свободу. Бажаю спокійних Великодніх свят!» — написав Олег Кіращук.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив срібну монету у формі яйця, присвячену писанкарству (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка СКУ

Читати далі

Культура

Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

Опубліковано

Студенти-кінознавці КНУТКіТ імені Івана Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький передали до фонду «Довженко-Центру» дві плівкові фільмокопії німих фільмів: «Трипільська трагедія» (1926) Олександра Анода-Анощенка та «Секрет рапіду» (1930) Павла Долина.

Про це повідомили в «Довженко-Центрі».

Про фільми

Виявлені плівки є контратипами — вихідними матеріалами, з яких виготовляють прокатні копії. За словами керівниці фільмосховища Довженко-Центру Тетяни Деркач, такі матеріали потрапляють до архіву вкрай рідко. Фахівці вже запланували відсканування фільмів, що дозволить невдовзі переглянути ці стрічки.​

«Трипільська трагедія» — один із найстаріших фільмів, знайдених в Україні останнім часом. Стрічка розповідає про Трипільський похід більшовиків 1919 року. У ньому зображують події в пригодницькому жанрі з масштабними батальними сценами. Фільм отримав глядацький успіх, але зазнав критики за надмірну жорстокість.​

Читайте також: У Каннах відбудеться світова прем’єра української стрічки «МІЛІТАНТРОПОС»

«Секрет рапіду» — перший фільм Павла Долини, знайдений в Україні. Стрічка розкриває конфлікт між індивідуальним і колективним у радянському виробництві, зосереджуючись на темі приховування технологічного секрету обробки сталі. Фільм знято на заводах Києва, Харкова і Горлівки, що додає йому індустріальної реалістичності.​

Передача плівок відбулася в ЦОПі КНУТКіТ за участі студентів, представників «Довженко-Центру». та викладачів.

Нагадаємо, що «Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів.

Фото: фейсбук-сторінка «Довженко-центру»

Читати далі

Культура

Ілюстрацію українки для The New York Times відзначили престижною нагородою (ФОТО)

Опубліковано

Українську ілюстраторку Женю Полосіну визнали переможницею американського конкурсу American Illustration 44. Вона здобула відзнаку за колаж до матеріалу в The New York Times у рубриці Opinion про сценарії завершення війни в Україні.

Про це повідомила мисткиня.

Роботу відібрали до щорічного каталогу American Illustration — одного з найавторитетніших конкурсів ілюстрації у США. Колаж супроводжував аналітичну публікацію у грудні 2024 року та привернув увагу журі глибоким змістом і художнім втіленням складної теми.

«На жаль, ілюстрація й досі актуальна — три місяці потому прогнози щодо завершення війни не втратили своєї гостроти. І боюся, ще довго не втратять», — прокоментувала Полосіна у своєму дописі.

Художниця подякувала редакції The New York Times та артдиректору Сему Вітні за можливість долучитися до важливої теми й реалізувати роботу, яка резонувала з багатьма.

Читайте також: Нацбанк випустив памʼятну монету, присвячену мисткині Любові Панченко (ФОТО)

Фото: інстаграм-акаунт Жені Полосіної

Про Женю Полосіну

Женя Полосіна — українська ілюстраторка та коміксистка з Києва. Вона створює ілюстрації для медіа, книжок і мистецьких проєктів, зокрема документальних. У 2015 році разом із художницею Анною Іваненко заснувала студію «Сері/граф», яка працює з авторськими зинами, принтами та експериментальним друком, зокрема шовкодруком, монотипією, гравюрою на картоні й сухою голкою.

У 2023 році здобула відзнаку «Найкращий книжковий дизайн» від Книжкового Арсеналу за документальний комікс «Блекаут. Хроніки нашого життя під час війни Росії проти України», створений у співавторстві з Анною Іваненко. У своїх роботах мисткиня фокусується на темах війни, соціального досвіду та збереження памʼяті.

Нагадаємо, що українська мисткиня стала першою лавреаткою премії Her Art Prize (ФОТО).

Фото: сайт «Книжкового арсеналу»

Читати далі