

Суспільство
В Україні випустили згущенку на честь дружин Коцюбинського, Бандери і Скоропадського
Ічнянський молочно-консервний комбінат випустив згущене молоко на честь дружин Степана Бандери, Павла Скоропадського і Михайла Коцюбинського. Про це повідомляє прес-служба компанії на своїй сторінці в Facebook.
“Українські жінки настільки неймовірні, що про них хочеться складати легенди, співати пісні та знімати кінострічки. Але, готуючись до 8 березня, ми звернули увагу на тих, про кого нечасто пишуть, захоплюючись прикладами їхніх видатних чоловіків. Тож, згадаймо історії життя Віри Коцюбинської, Ярослави Бандери, Олександри Скоропадської та будемо завжди пам’ятати про те, що усі українці, незалежно від статі, – це неабияка сила!” – йдеться у дописі.
Крім згущенки, комбінат підготував листівки з короткою інформацією про видатних жінок.
Рекламна кампанія
На підприємстві розповіли, що згущене молоко з такими етикетками для продажу випускатись не буде і це чисто рекламна продукція.
Один з керівників заводу Сергій Запорощук у коментарі BBC News Україна пояснив, що ніхто її ніде купити не зможе – це подарунковий набір до 8 березня.
“Ми просто як для газет зробили таку рекламну розсилку, щоб показати, наскільки зараз потрібно зануритись в історію України. Ну і до свята 8-го березня нестандартним шляхом підійшли”, – пояснив він.
Читайте також: Закарпатські фермери роблять екзотичну згущівку з молока буйволиць
Чому обрали саме цих дружин – щоб не бути банальними, стверджують на підприємстві.
Яка головна ідея акції? Щоб привернути увагу і люди почали гуглити чи шукати у Вікіпедії інформацію, хто ці жінки.
Що варто знати про комбінат?
Ічнянський молочно-консервний комбінат — велике підприємство харчової промисловості України з потужним виробничим комплексом, розташованим у місті Ічні (районний центр Чернігівської області); науково-технічною базою, власною сировинною базою, власною системою національної дистрибуції продукції на території країни, об’єднаною у Торговий Дім «Наталка», експортною командою, що забезпечує оптові поставки згущеного молока у близько 30 країн світу.
У жовтні 2017 року, коли неподалік міста Ічня сталися вибухи на 6-му арсеналі — складах боєприпасів ЗСУ, комбінат на тиждень припиняв роботу, на ньому перекривалося енергопостачання і проводилася евакуація (підприємство розташоване в 5 км по прямій видимості від арсеналу). Але потім виробництво було швидко відновлено.
Суспільство

Тринадцятий сезон шоу «Холостяк», головним героєм якого став ветеран Олександр Будько, отримав бронзову нагороду на міжнародному фестивалі реклами «Каннські леви». Проєкт відзначили в категорії «Різноманіття та інклюзивність в індустрії розваг».
Про це повідомили на сайті фестивалю, передає Forbes.
Це перша нагорода для Starlight Media на престижному фестивалі. Журі відзначило «Холостяка» серед проєктів, які популяризують цінності інклюзії, рівності та справедливої репрезентації вразливих груп. Згідно з дослідженням Gradus Research, після виходу сезону 71% глядачів визнали ветеранів з інвалідністю привабливими — цей показник зріс на 19 відсоткових пунктів.
Читайте також: «Наша війна»: фільм французьких режисерів про боротьбу українців вийшов у прокат у США (ВІДЕО)
Сезон з Олександром Будьком транслювали на телеканалі СТБ з листопада до кінця грудня 2024 року. Будько, який втратив ноги під час боїв у Харківській області, став першим учасником проєкту з бойовим досвідом і пораненням.
Окрім «Холостяка», у фінал цьогорічного фестивалю також увійшов проєкт «Мед мінних полів», створений агенцією Saatchi & Saatchi Ukraine у співпраці з агрокомпанією Kernel, МЗС України, Спілкою пасічників і Dronarium Ukraine.
Нагадаємо, що митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Олександра Терена
Суспільство

Медик 12-ї бригади «Азов» із позивним «Спок» одним із перших прибув на місце влучання російської ракети в Києві в ніч на 17 червня. Разом із побратимами він розбирав завали, евакуйовував людей та надавав першу домедичну допомогу постраждалим ще до приїзду рятувальників і швидкої.
Про це повідомили у бригаді.
У бригаді зазначили, що дії «Спока» стали прикладом того, як бойова підготовка та навички тактичної медицини можуть врятувати життя.
«Дії “Спока” — це результат того, як підготовка та бойовий досвід допомагають під час критичних ситуацій у цивільному житті. Завдяки проходженню курсів з тактичної медицини, кожен громадянин може навчитися надавати першу домедичну допомогу пораненим. Знання і досвід рятують життя», — написали в бригаді.
Читайте також: У Києві відкрили перший меморіал українським воєнним розвідникам (ФОТО)
У Солом’янському районі столиці, де стався один із прильотів, всю ніч тривали рятувальні роботи. За повідомленням ДСНС, станом на 07:00 з-під завалів зруйнованого дев’ятиповерхового будинку дістали тіла 16 загиблих. Загалом унаслідок атаки на Київ загинула 21 людина, ще 134 постраждали.
Раніше ми писали, як у Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка 12-ї бригади «Азов»
Суспільство

У столиці на Поштовій площі відновили мурал з портретом та цитатою громадської діячки Катерини Гандзюк. Напередодні стіну замалювали невідомі. Портрет та надпис повторно відтворили волонтери зі спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?».
Про це активісти повідомили в фейсбуці.
Мурал на Поштовій площі замалювали невідомі. Цей факт повідомили безпосередньо активістам спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?». Мурал покрили шаром фарби в день, коли громадській діячці мало б виповнитися 40 років. Друзі Катерини, які створили громадську ініціативу, відновили стінопис на Поштовій площі.
«Вбивці Каті забрали у нас не просто нашу подругу, а одну з кращих громадянок України. Цим вони обʼєднали нас. І ми в цьому обʼєднанні стали сильнішими. Ми памʼятаємо і будемо боротися за справедливість стільки, скільки потрібно», — зазначили в дописі учасники спільноти.
Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки
Про Катерину
Катерина Гандзюк брала участь у Помаранчевій революції та Євромайдані, була співзасновницею Агенції громадської журналістики «МОСТ», яка розслідувала корупцію в Херсонській області. Активістка боролася з проросійським впливом у регіоні. У 2018 році на Катерину напали, обливши сірчаною кислотою. Дівчина отримала значні опіки тіла, унаслідок чого померла в лікарні.
Суд визнав винними у вбивстві Владислава Мангера і Олексія Левіна, обидва продовжують оскаржувати це рішення.
Нагадуємо, що в Києві відкрили перший меморіал українським воєнним розвідникам (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка спільноти «Хто замовив Катю Гандзюк?»