Суспільство
В Україні випустили онлайн екогру, яка вчить сортувати сміття
«Україна без сміття» разом із компанією Pernod Ricard Ukraine розробили безкоштовну онлайн екогру «Trash Hunter».
Про це ШоТам повідомили в організації «Україна без сміття».
Зазначається, що це перший подібний освітній діджитал-проєкт в Україні, який навчає сортуванню й відповідальному споживанню. Над втіленням гри працювалa креативна агенція VERTIGO.
Сміття в Україні
Україна у 2019 році опинилася серед країн із найбільшою кількістю відходів на душу населення. Близько 15 млн тонн сміття щороку опиняється на наших сміттєзвалищах, і це тільки за офіційними даними.
Сортування й відповідальне споживання — вихід із цієї сміттєвої кризи. Наразі тільки 5% із усіх твердих побутових відходів потрапляють на переробку. А це означає, що решту цінних вторресурсів ми просто не використовуємо на благо.
Читайте також: Навчила верховинців сортувати сміття. Як завдяки Яніні Лучейко очищується карпатське село
«Trash Hunter» — онлайн-гра, що доводить: сортування — не таке вже і складне, як здається. Гру можна розглядати як інтерактивний онлайн-посібник із сортування, де стисло й цікаво подано основну інформацію про повсякденні предмети, які стаючи відходами, все ще корисні для використання.
Особливості гри
Гра пропонує користувачу перетворитися на космічного екорейнджера і врятувати галактику від сміттєвої загрози. Щоб пройти всі місії, треба познайомитися із 29 сміттємонстрами і 6 їхніми біг-босами.
Нагодувати кожного правильним раціоном — пакованнями, щоб не провалити рятівну місію. Коробася, Куляка, Пінопля, Склотарик — кожен монстр має власну історію.
Читайте також: Як читачі ШоТам допомагають українському бізнесу та соціальним проєктам
Уся інформація про сортування та відповідальне споживання подана у форматі сторітелінгу, щоб кожна ігрова сесія була як реалістичний сюжет.
Перевірити свої знання можна у фінальній місії, коли гравцю потрібно із загальної купи сміття жбурнути свайпом у горлянку сміттємонстра підходяще паковання із запропонованих.
Над концепцією, віжуалом, механікою та UX/UI дизайном працювала креативна агенція VERTIGO. За їхнім задумом, вигляд кожного сміттємонстрика і його ім’я асоціюється із певною групою відходів, яку приймають на станції сортування. Так гравцю цікавіше й легше запам’ятовувати інформацію.
Гра доступна за посиланням.
Довідка
Україна без сміття — соціальний стартап, який популяризує культуру роздільного збору відходів. Першими в Україні відкрили громадський простір для сортування — станцію NoWaste Recycling Station.
Pernod Ricard Ukraine — міжнародна компанія, діяльність якої спрямована на імпорт і дистрибуцію в Україні преміальних алкогольних напоїв французької групи Pernod Ricard.
Читайте також: Збережемо довкілля: у Києві паперові квитки у громадському транспорті остаточно зникнуть з 14 липня
VERTIGO — креативна агенція з власною продакшн-студією. Кейси агенції відзначені нагородами Effie Ukraine, Kyiv International Advertising Festival та Art Directors Club Ukraine.
Нагадаємо, у Львові на смітниках розклеїли QR-коди для контролю роботи перевізників.
Як ми повідомляли раніше, дніпряни у підвалі багатоповерхівки відкрили пункт сортування сміття.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі