Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
20190528171249 9331 20190528171249 9331

Технології

В Україні виготовляють близько 200 літаків на рік

Опубліковано

Українські приватні конструктори й компанії успішно проєктують, виробляють і продають майже дві сотні ультралегких літаків на рік, які літають по всьому світу. Про це повідомляє biz.liga.net.

Знайшли свою нішу

Українська компанія Аеропракт 25 років виробляє надлегкі двомісні літаки, масою до 600 кг. Сьогодні більше тисячі машин літають по всьому світу – від Австралії до Чилі.

На початку 1990-х вихідці з концерну Антонов, конструктори Юрій Яковлєв і Олег Литовченко створили виробництво авіамашин фактично в гаражі. Перший серійний літак злетів у небо в 1993 році. У 90-ті компанія “набивала руку”, напрацьовувала базу і випускаючи по кілька літаків на рік.

Зараз у Аеропракт виробничий майданчик в Києві на 2000 м кв, аеродром Наливайківка і 80 співробітників.

Розширити виробництво в кінці 2000-х допоміг приватний інвестор з ОАЕ, який в обмін на частку в компанії проінвестував будівництво додаткового ангару і закупівлю устаткування. На той час компанія випускала 24 літаки на рік і вже приносила прибуток.

У 2018 році Аеропракт випустив рекордну у своїй історії кількість літаків – 96 одиниць, а річний оборот наблизився до 5 млн євро. Обсяги виробництва Аеропракт – це 5% від річного обсягу світового ринку таких літаків. Всього, за свою історію український виробник випустив 1100 літаків.

Що виробляють і з ким конкурують?

Компанія спеціалізується на виробництві ультралегких двомісних високопланів. У лінійці дві базові моделі: класичні “ультралайти” А-22 і А-32, які розділені на дві підмодели з різною злітною вагою.

Літаки оснащуються двигунами Rotax, заправляються звичайним автомобільним бензином і можуть пролітати відстань до 1100 км зі швидкістю до 180 км/год.

“Перш за все робимо іграшки для задоволення, які застосовуються в основному на ринку розваг. Крім приватних потреб, застосовуються в льотних школах, змаганнях, в сільському господарстві”, – пояснює Яковлєв.

“Ми не дарма сконцентрувалися на двомісних літаках – робимо те, що затребуване і купується”, – каже Яковлєв.

Для переходу в наступний клас – виробництво чотиримісних, більш потужних і продуктивних машин, потрібні інвестиції на рівні кількох мільйонів євро, складна процедура сертифікації і технологія.

У цьому сегменті велика конкуренція, відповідно вищі ризики. Тут лідирують визнані в усьому світі гегемони – американські Cirrus, Cesna і Piper. Тому в Україні чотиримісні літаки і бізнес-джети поки серійно не випускають.

Де літають українські літаки

Лідер продажів – Австралія – ​​там літає 220 літаків Аеропракт. Там їх використовують в основному для випасу тварин в преріях.

Близько 50% літаків компанії продається в країни Євросоюзу – приватним особам і в льотні школи.

Європейські лідери продажів – Іспанія, Франція. У Німеччині компанія друга за обсягами продажів (20 літаків) в своєму класі після місцевого виробника.

З 2014 року компанія не продає літаки в Росію, на яку припадало 15% всіх продажів. “Економічна війна Росії проти України почалася ще в 2012 році. Майдан тут ні до чого – були цілеспрямовані дії проти України ще до нього”, – каже Яковлєв.

В Україні такі літаки теж продаються погано – в рік 2-3 одиниці. Один навіть використовувався в зоні АТО для забезпечення завдань розвідувальних підрозділів.

Технології

Вносьте зміни про ФОП за кілька кліків з Дією

Опубліковано

Змінити можна: дані щодо видів економічної діяльності (КВЕДи), контактної інформації, П.І.Б. та місцезнаходження ФОПа. Опрацювання заяви триває 3 секунди замість доби та відбувається автоматично.

Про це повідомляє Дія.

Вартість послуг

  • безоплатно — зміна контактної інформації чи КВЕДів.
  • платно (адмінзбір – 230 грн) — зміна ПІБ чи адреси місця реєстрації.

Як скористуватися послугою

  1. Вам потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформлювали РНОКПП за релігійними переконаннями, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер і серію паспорта замість номера платника податків або додатку до ID-картки, у якому є така відмітка.
  2. Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання або адреси реєстрації ФОП.
  3. Якщо ви вносите зміни у номер платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
  4. Якщо ви змінюєте паспортні дані, треба додати ксерокопії першої сторінки та, у разі якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити сплати за серією та номером паспорта або додатку до ID картки в якому є така відмітка.
  5. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам треба буде засвідчити ваш підпис нотаріально.
  6. Завантажити заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця можна тут (Форма 1).

Читати також: В Україні є Коаліція ветеранських просторів. Що варто про неї знати?

Сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу. Виписку про внесення змін про ФОП можна отримати в кабінеті громадянина в розділі Отримані документи.

Онлайн-виписка має таку ж юридичну силу, як видана в ЦНАПі. Її можна роздрукувати та користуватися за потреби.

Нагадаємо, що в Києві не будуть закриватися станції метро “Тараса Шевченко” та “Почайна”.

Також ми повідомляємо, що вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.

Фото: Дія

Читати далі

Технології

На Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових

Опубліковано

На території пляжу Щирецького водосховища (озеро Наварія) у Пустомитівській громаді, що на Львівщині, планується створення спортивно-рекреаційної зони для реабілітації військових.

Про це повідомляють в Львіській міській раді.

Про проєкт

Заступник міського голови Львова, Любомир Зубач, пояснює, що цей проєкт передбачає благоустрій території, а не будівництво нових об’єктів. Фінансування для цього проєкту буде здійснюватися за рахунок позабюджетних коштів.

Любомир Зубач, заступник міського голови Львова, пояснює, що дана ініціатива передбачає поліпшення інфраструктури на території, а не будівництво нових споруд. Фінансування для цього проєкту буде забезпечуватися за рахунок додаткових коштів, поза звичайним бюджетом.

“Буде безперешкодний доступ до водойми, ніхто не збирається нічого обгороджувати. За територією будуть наглядати та утримувати її в належному стані”, – наголошує заступник.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Концепцію розробило архітектурне бюро Sulyk Architects. Вона, зокрема, передбачає створення тут спортивних майданчиків, пішохідних доріжок, місць для кемпінгу, а також реорганізацію паркувальної зони.

За словами Любомира Зубача, уже розробили перший етап цього проєкту для створення доріжок, помостів й тимчасових споруд.

Водночас купатися в озері не рекомендують, але якість води дозволяє займатися там веслярством, пояснює заступник директора Департаменту природних ресурсів міськради Роман Кізима.

Нагадаємо, що на Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів.

Також ми повідомляли, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

Технології

Вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу

Опубліковано

У “Дії” незабаром з’явиться можливість укладати шлюби через відеозв’язок.

Про це повідомляє Михайло Федоров.

“Шлюб по відеозвʼязку в Дії – скоро”, – віздначив міністр.

Про сервіс

Під час воєнного стану особливі правила реєстрації шлюбу передбачені для військовослужбовців, працівників поліції, нацгвардійців, представників інших військових формувань, які утворені відповідно до закону України, та працівників закладів охорони здоров’я.

Зокрема, це дає можливість зареєструвати шлюб за добу або без присутності одного з партнерів.  Також може бути передбачена можливість укладання шлюбу на підставі акту, який укладає безпосередній керівник або командир цих осіб.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Про Дію

Дія – це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний та людяний. Усе завжди під рукою у смартфоні.У застосунку Дія можна отримати онлайн-доступ до 14 своїх цифрових документів та 25 послуг. Також через Дію українці можуть допомогти ЗСУ, купити військові облігації, подати заявку про пошкоджене майно, сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху й багато іншого.

Нагадаємо, що Дія нагадує харківʼянам про доступні послуги радіо та телебачення у додатку.

Також ми повідомляли, що в Дії зʼявилися нові іменні військові облігації.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: