Технології
В Україні виготовляють близько 200 літаків на рік
Українські приватні конструктори й компанії успішно проєктують, виробляють і продають майже дві сотні ультралегких літаків на рік, які літають по всьому світу. Про це повідомляє biz.liga.net.
Знайшли свою нішу
Українська компанія Аеропракт 25 років виробляє надлегкі двомісні літаки, масою до 600 кг. Сьогодні більше тисячі машин літають по всьому світу – від Австралії до Чилі.
На початку 1990-х вихідці з концерну Антонов, конструктори Юрій Яковлєв і Олег Литовченко створили виробництво авіамашин фактично в гаражі. Перший серійний літак злетів у небо в 1993 році. У 90-ті компанія “набивала руку”, напрацьовувала базу і випускаючи по кілька літаків на рік.
Зараз у Аеропракт виробничий майданчик в Києві на 2000 м кв, аеродром Наливайківка і 80 співробітників.
Розширити виробництво в кінці 2000-х допоміг приватний інвестор з ОАЕ, який в обмін на частку в компанії проінвестував будівництво додаткового ангару і закупівлю устаткування. На той час компанія випускала 24 літаки на рік і вже приносила прибуток.
У 2018 році Аеропракт випустив рекордну у своїй історії кількість літаків – 96 одиниць, а річний оборот наблизився до 5 млн євро. Обсяги виробництва Аеропракт – це 5% від річного обсягу світового ринку таких літаків. Всього, за свою історію український виробник випустив 1100 літаків.
Що виробляють і з ким конкурують?
Компанія спеціалізується на виробництві ультралегких двомісних високопланів. У лінійці дві базові моделі: класичні “ультралайти” А-22 і А-32, які розділені на дві підмодели з різною злітною вагою.
Літаки оснащуються двигунами Rotax, заправляються звичайним автомобільним бензином і можуть пролітати відстань до 1100 км зі швидкістю до 180 км/год.
“Перш за все робимо іграшки для задоволення, які застосовуються в основному на ринку розваг. Крім приватних потреб, застосовуються в льотних школах, змаганнях, в сільському господарстві”, – пояснює Яковлєв.
“Ми не дарма сконцентрувалися на двомісних літаках – робимо те, що затребуване і купується”, – каже Яковлєв.
Для переходу в наступний клас – виробництво чотиримісних, більш потужних і продуктивних машин, потрібні інвестиції на рівні кількох мільйонів євро, складна процедура сертифікації і технологія.
У цьому сегменті велика конкуренція, відповідно вищі ризики. Тут лідирують визнані в усьому світі гегемони – американські Cirrus, Cesna і Piper. Тому в Україні чотиримісні літаки і бізнес-джети поки серійно не випускають.
Де літають українські літаки
Лідер продажів – Австралія – там літає 220 літаків Аеропракт. Там їх використовують в основному для випасу тварин в преріях.
Близько 50% літаків компанії продається в країни Євросоюзу – приватним особам і в льотні школи.
Європейські лідери продажів – Іспанія, Франція. У Німеччині компанія друга за обсягами продажів (20 літаків) в своєму класі після місцевого виробника.
З 2014 року компанія не продає літаки в Росію, на яку припадало 15% всіх продажів. “Економічна війна Росії проти України почалася ще в 2012 році. Майдан тут ні до чого – були цілеспрямовані дії проти України ще до нього”, – каже Яковлєв.
В Україні такі літаки теж продаються погано – в рік 2-3 одиниці. Один навіть використовувався в зоні АТО для забезпечення завдань розвідувальних підрозділів.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі