Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
20190528171249 9331 20190528171249 9331

Технології

В Україні виготовляють близько 200 літаків на рік

Опубліковано

Українські приватні конструктори й компанії успішно проєктують, виробляють і продають майже дві сотні ультралегких літаків на рік, які літають по всьому світу. Про це повідомляє biz.liga.net.

Знайшли свою нішу

Українська компанія Аеропракт 25 років виробляє надлегкі двомісні літаки, масою до 600 кг. Сьогодні більше тисячі машин літають по всьому світу – від Австралії до Чилі.

На початку 1990-х вихідці з концерну Антонов, конструктори Юрій Яковлєв і Олег Литовченко створили виробництво авіамашин фактично в гаражі. Перший серійний літак злетів у небо в 1993 році. У 90-ті компанія “набивала руку”, напрацьовувала базу і випускаючи по кілька літаків на рік.

Зараз у Аеропракт виробничий майданчик в Києві на 2000 м кв, аеродром Наливайківка і 80 співробітників.

Розширити виробництво в кінці 2000-х допоміг приватний інвестор з ОАЕ, який в обмін на частку в компанії проінвестував будівництво додаткового ангару і закупівлю устаткування. На той час компанія випускала 24 літаки на рік і вже приносила прибуток.

У 2018 році Аеропракт випустив рекордну у своїй історії кількість літаків – 96 одиниць, а річний оборот наблизився до 5 млн євро. Обсяги виробництва Аеропракт – це 5% від річного обсягу світового ринку таких літаків. Всього, за свою історію український виробник випустив 1100 літаків.

Що виробляють і з ким конкурують?

Компанія спеціалізується на виробництві ультралегких двомісних високопланів. У лінійці дві базові моделі: класичні “ультралайти” А-22 і А-32, які розділені на дві підмодели з різною злітною вагою.

Літаки оснащуються двигунами Rotax, заправляються звичайним автомобільним бензином і можуть пролітати відстань до 1100 км зі швидкістю до 180 км/год.

“Перш за все робимо іграшки для задоволення, які застосовуються в основному на ринку розваг. Крім приватних потреб, застосовуються в льотних школах, змаганнях, в сільському господарстві”, – пояснює Яковлєв.

“Ми не дарма сконцентрувалися на двомісних літаках – робимо те, що затребуване і купується”, – каже Яковлєв.

Для переходу в наступний клас – виробництво чотиримісних, більш потужних і продуктивних машин, потрібні інвестиції на рівні кількох мільйонів євро, складна процедура сертифікації і технологія.

У цьому сегменті велика конкуренція, відповідно вищі ризики. Тут лідирують визнані в усьому світі гегемони – американські Cirrus, Cesna і Piper. Тому в Україні чотиримісні літаки і бізнес-джети поки серійно не випускають.

Де літають українські літаки

Лідер продажів – Австралія – ​​там літає 220 літаків Аеропракт. Там їх використовують в основному для випасу тварин в преріях.

Близько 50% літаків компанії продається в країни Євросоюзу – приватним особам і в льотні школи.

Європейські лідери продажів – Іспанія, Франція. У Німеччині компанія друга за обсягами продажів (20 літаків) в своєму класі після місцевого виробника.

З 2014 року компанія не продає літаки в Росію, на яку припадало 15% всіх продажів. “Економічна війна Росії проти України почалася ще в 2012 році. Майдан тут ні до чого – були цілеспрямовані дії проти України ще до нього”, – каже Яковлєв.

В Україні такі літаки теж продаються погано – в рік 2-3 одиниці. Один навіть використовувався в зоні АТО для забезпечення завдань розвідувальних підрозділів.

Технології

На «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології

Опубліковано

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.

Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.

Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

Опубліковано

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.

Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.

Як використають інвестиції

У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.

«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.

Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва

Що відомо про застосунок

Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.

Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.

До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.

Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill

Читати далі

Технології

Українська студія після 9 років розробки випустить гардкорний платформер про сни (ВІДЕО)

Опубліковано

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.

Про це повідомили розробники.

Сюжет та ігровий процес

У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.

Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.

Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.

Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Відео: ютуб-канал IGN

У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.

Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).

Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares

Читати далі

Шопочитати

Суспільство8 години тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес9 години тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура1 день тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес1 день тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....