Економіка і бізнес
В Україні встановили новий рекорд з експорту яблук
Згідно з даними офіційної статистики міжнародної торгівлі, Україна відновила рекорд експорту яблук в лютому 2019 року. Про це повідомляє EastFruit.
“Попри те, що лютий є найкоротшим місяцем в році, українські садівники змогли наростити експорт яблук на 36% щодо січня 2019 року і продати на зовнішні ринки рівно удвічі більше яблук, ніж у лютому минулого року”, – йдеться у повідомленні.
Загальний обсяг експорту яблук з України за лютий 2019 року досяг 11,1 тис. т і став новим історичним рекордом помісячного експорту яблук з країни.
Читайте також: Україна збільшує експорт фруктів
“З початку сезону експорт яблук з України вже досяг 36,8 тис. т, що перевищувало обсяги експорту яблука в минулому сезоні вже на 43%. І я не буду здивований, якщо в березні обсяг експорту яблука знову виявиться рекордним”, – вважає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
За його словами, на даний момент команда проекту розвитку українського експорту ФАО разом з Української плодоовочевої асоціацією (УПОА) активно працює над просуванням поставок яблука, а також інших фруктів і ягід в країни Близького Сходу.
Проте, фахівці УПОА застерігають від передчасної ейфорії щодо нових рекордів. Вони відзначають, що надлишок яблука в країні набагато перевищує поточні обсяги експортних відвантажень і потреби внутрішнього ринку. Саме цим фахівці й пояснюють зниження цін на яблуко в Україні в лютому 2019 року. До того ж, на їхню думку, темпи падіння цін на яблука в березні можуть збільшитися, що іще більше стимулюватиме експорт.
Читайте також: Україна увійшла у топ-10 постачальників заморожених ягід до Китаю
Позитивним же моментом від зниження цін на яблуко буде активізація внутрішнього попиту, тому що споживачі починають помічати істотну різницю в цінах на яблуко та на імпортні банани, апельсини, мандарини, столовий виноград і іншу екзотику.
Нагадаємо, що в Україні з’являться два фрукти із географічним маркуванням: херсонський кавун і мелітопольська черешня.
Економіка і бізнес
Коментарі
Економіка і бізнес
«ПриватБанк» запровадив нову послугу, яка дозволяє клієнтам обмінювати готівкову іноземну валюту на гривні через банкомати типу Recycler. Це перший подібний сервіс в Україні, що надає можливість здійснювати обмін цілодобово та без додаткових комісій.
Про це повідомляє «ПриватБанк».
Як скористатися послугою
- Обмін валют доступний у банкоматах Recycler ПриватБанку 24/7;
- клієнт вносить готівкову іноземну валюту (долари США або євро) у банкомат і одразу отримує готівкові гривні без необхідності зарахування на картку;
- операція здійснюється за актуальним готівковим курсом ПриватБанку;
- сума до 100 гривень, яка не може бути видана готівкою, зараховується на картку клієнта або мобільний рахунок;
- максимальна сума однієї операції — до 1000 доларів США або 1000 євро.
Читати також: Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів
Знайти найближчий банкомат Recycler «ПриватБанку» можна за допомогою офіційної карти відділень та банкоматів на сайті банку.
Фото: «ПриватБанк».
Коментарі
Економіка і бізнес
Допомога від міста-побратима
- мобільну операційну рентген-установку (С-дугу);
- рентген-прозорий мультифункціональний операційний стіл для складних операцій.
Систематична допомога від Брюсселя
- 5 автомобілів швидкої допомоги;
- 2 пожежні авто;
- апарат КТ;
- 28 ліжок з електроприводом та матрацами для реабілітації;
- 3 000 бронежилетів для медиків і працівників екстрених служб.
Коментарі