Суспільство
В Україні відкрили сервісний центр для реєстрації ліків і проведення досліджень
У Державному експертному центрі МОЗ уперше в країні відкрито сервісний центр, де надаватимуть послуги фармацевтичним виробникам, які хочуть зареєструвати ліки в Україні або провести клінічні дослідження. Про це повідомляє Уніан.
В МОЗ заявляють, що призначення такого центру – не просто скорочення процедури, а забезпечення кардинально нового підходу до взаємодії між виробниками ліків і державою.
Читайте також: Українці зможуть оцінювати ефективність ліків
“Важлива складова цієї системи – доступ до широкого вибору якісних ефективних та безпечних ліків. Ми сподіваємося, що відкриття сервісного центру і перехід до зручної і прозорої моделі співпраці, яку він пропонує, призведе до того, що в Україну прийдуть інноваційні ліки, які потрібні українським пацієнтам”, – кажуть у МОЗ.
Чому це важливо?
Сервісний центр – це новий формат роботи держави із компаніями-виробниками ліків. Через сервісний центр надаються усі послуги Державного експертного центру та “Єдиного вікна” МОЗ для компаній і осіб: прийому документів на реєстрацію, перереєстрацію лікарських засобів та проведення клінічних досліджень, ліцензування приватної лікарської практики, видача реєстраційних і ліцензійних документів, консультації експертів ДЕЦ.
Читайте також: В українському виші розроблятимуть ліки від раку
Компанія-заявник тепер отримуватиме усі послуги за єдиною процедурою у оператора. Це покликано усунути черги, зменшити кількість відмов з технічних причин, а також пришвидшити проведення експертизи.
Кожен з експертів Державного експертного центру, які раніше мали приймати документи у виробників, отримав додатково 45 годин на місяць для проведення експертизи. Так можна швидше надавати висновок та рекомендацію щодо реєстрації для МОЗ.
В Україні щороку реєструють близько 800 нових медпрепаратів, загалом офіційно зареєстровано понад 13 тисяч лікарських засобів.
Загалом в Україні зареєстровано понад 13 тисяч лікарських засобів, із яких понад 4 тисячі — вітчизняні, понад 9 тисяч — іноземні.
Суспільство
- від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
- від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.
Коментарі
Суспільство
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі