Суспільство
В українському виші розроблятимуть ліки від раку
На базі Вінницького медуніверситету відкриють науково-дослідний центр, де розроблятимуть ліки від раку. Він запрацює вже цього року, повідомляє “День”.
Як зазначається, корейська біотехнічна компанія Well Marker Bio Co, Вінницький національний медичний університет імені Пирогова та Подільський центр онкології уклали меморандум про співпрацю, одним із пунктів якого є створення спільного науково-дослідного центру на базі медзакладу. У ньому проводитимуть експерименти з тваринними моделями та біоматеріалами, які уражені онкопухлинами з метою пошуку ліків від раку.
Медичний хаб Європи
Працюватимуть у новому закладі вітчизняні науковці, але за корейськими технологіями. На думку Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Корея в Україні Лі Янг-Гу, новий центр має всі шанси стати інноваційним медичним хабом Європи.
Читайте також: Українські лікарі створили унікальний прилад для дистанційного лікування
“Вінниця знайшла гарних партнерів для співпраці. Це і професіонали медичної галузі, і потенційні інвестори, які представляють глобальний інвестиційний фонд Кореї. Тому я впевнений, що у цього проекту хороше майбутнє. І Україна як країна великих можливостей, а Вінниця як приклад успішних ініціатив – мають усі шанси стати медичним хабом для Європи та країн Близького Сходу”, – зазначив Посол Республіки Корея.
Робота з компанією Well Marker Bio Co, яка має потужний потенціал, дасть можливість підняти рівень наукових досліджень і досягти кінцевого результату, вийти на препарати, які допоможуть в майбутньому людству. Центр дозволить здійснити прорив у таких напрямках, як онкологія, імунологія, цитологія, гістологія тощо.
Лабораторії є, шукають кадри
Для нового закладу вже виділені навчальні площі, які практично готові для того, щоб розгорнути суперпотужні лабораторії. Обладнання та необхідні реагенти для проведення експериментів закладу надаватиме корейська сторона. Центр буде спрямований на розвиток біотехнологій і матиме місію – рятувати людей від раку.
Читайте також: У Вінниці з’явився перший в країні робот-хірург
“Під центр ми віддаємо найкращі лабораторії, які мають міжнародні сертифікати. Зараз займаємося підбором кадрів, які будуть працювати у новому закладі”, – розповідає ректор Вінницького національного медичного університету імені Пирогова, академік Василь Мороз.
Від підписання меморандуму до відкриття науково-дослідного центру має минути не більше півроку, обіцяють підписанти. На повну потужність новий заклад запрацює вже до кінця поточного року.
Коментарі