Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
146b26ad85af1b5bf3332536e0a9b174 146b26ad85af1b5bf3332536e0a9b174

Суспільство

В Україні уніфікують військові звання за стандартами НАТО

Опубліковано

 

Верховна Рада України прийняла за основу зі скороченою процедурою розгляду введення нових сержантських і старшинських звань відповідно до стандартів НАТО.

За законопроект 10181 проголосували 231 народний депутат під час сесійного засідання, передає “Прямий”.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби) дасть змогу вдосконалити порядок виконання військового обов’язку громадянами України, реалізувати запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу ЗСУ відповідно до еквівалентної колонки “NATO Code” згідно STNAG 2116.

 

Читайте також: НАТО дає Україні 1,5 мільйона євро: деталі угоди

У законопроекті пропонується запровадити нову шкалу армійських і корабельних військових звань. Зокрема, скасовуються військові звання – прапорщик, старший прапорщик і запроваджуються нові звання – рекрут, штаб-сержант, які відповідають еквівалентній колонці НАТО Code згідно STNAG 2116.

Також автори законопроекту передбачають, що ці зміни дозволять підвищити роль сержантського і старшинського складу ЗСУ в навчанні і вихованні підлеглого особового складу та в підготовці і виконанні ними завдань за призначенням, створить додаткові мотиваційні чинники щодо проходження громадянами України військової служби за контрактом та сприятиме переходу ЗСУ на професійну основу, за зразком армій західноєвропейського зразка.

Що зміниться?

Нова лінійка звань в авіації і сухопутних військах повинна виглядати таким чином: солдат, старший солдат, сержант, старший сержант, головний сержант, штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант, головний майстер-сержант .

На флоті пропонується ввести звання матроса і старшого матроса. За ними йдуть старшина, головний старшина, головний корабельний старшина, штаб-старшина, майстер-старшина, старший майстер-старшина і головний майстер-старшина. Наявні офіцерські звання залишаються без змін.

Читайте також: Українські ЗСУ отримали нові парашутні системи

Запропонована вертикаль приблизно відповідає тій, що прийнята в армії США. Так український сержант (командир відділення) буде дорівнювати американському сержанту (sergeant). Звання старшого сержанта в українській армії відповідало б американському staff sergeant (сержант взводу); головний сержант в ЗСУ прирівнювався б до сержанта першого класу в армії США (ротний сержант); штаб-сержант відповідав би американському first sergeant (сержант батальйону), а майстер-сержант (головний сержант військової частини, навчального закладу або центру) — американському sergeant major.

Відповідно, старший майстер-сержант (Command Sergeant major) був би головним старшиною оперативних командувань, а головний майстер-сержант — головним старшиною роду або виду військ.

Запропоновані зміни відповідають вимогам держпрограми розвитку Збройних сил України, яка була затверджена президентом Петром Порошенко 23 квітня 2017 року. В рамках цієї програми ЗСУ повинні досягти повної сумісності зі стандартами НАТО до 2020 року. А для цього необхідно створити професійний сержантський корпус за зразком західних армій.

Навіщо змінювати?

Організаційно-штатна структура української армії досі багато в чому повторювала радянську. А в ній, відповідно до Статуту внутрішньої служби, тільки командир відповідає за бойову готовність і рівень бойової підготовки ввіреної йому військової частини і підрозділи. Він же стежить за морально-психологічним станом бійців, дисципліною в підрозділі, а також станом техніки і зброї.

Сержантом в такій структурі може стати боєць-строковик, який відслужив певний час в армії. При цьому він буде безпосереднім підлеглим молодшого офіцера, як правило, на рівні взводу.

В американській системі все інакше. Там офіцерська і сержантського вертикаль існують паралельно. Офіцери займаються плануванням і організацією, а от всі інші обов’язки — робота з особовим складом, бойова підготовка та підтримка дисципліни — покладені вже на сержантів. Певні повсякденні питання солдат також можуть вирішуватися на рівні сержантів для того, щоб не забирати час у офіцерів. При відсутності офіцера сержант може командувати підрозділом, будучи, швидше за помічником командира, ніж його підлеглим.

Читайте також: В українській армії з’явилась єгерська бригада

У рамках цієї ж системи дотримується своя ієрархія. Наприклад, взводні сержанти підкоряються ротним, ротні — батальйонним і так далі. На основі цієї ієрархії будується і кар’єрне зростання американських сержантів. У Міноборони України відзначають, що кандидат на перше сержантське звання в армії США повинен прослужити три-чотири роки на «солдатських» посадах, заслужити авторитет серед бійців, володіти лідерськими якостями, високим інтелектуальним рівнем і відмінною фізичною підготовкою. У цьому випадку рада сержантів частини або підрозділу затвердить його в якості кандидата. А для отримання сержантського звання кандидата буде потрібно здати іспит.

Ставши сержантом відділення, боєць продовжить службу в підрозділі, де він раніше був рядовим. Якщо він і далі буде проявляти лідерські якості, то за таким же принципом стане сержантом взводу, роти, батальйону тощо. Верхнім щаблем кар’єри вважається служба в якості сержанта роду військ або навіть головного сержанта всієї армії США, який є представником солдатів і сержантів перед командуванням збройних сил, а також координує роботу всіх нижчих сержантів.

Крок за кроком

В Україні вже багато зроблено для того, щоб система підготовки сержантів у ЗСУ максимально відповідала стандартам НАТО. Так, в нашій армії вже сформовані три центри підготовки сержантів. У них немає офіцерів, а працюють тільки прапорщики, мічмани і сержанти, які пройшли підготовку за кордоном. Зокрема, 197-й центр підготовки сержантів навчає фахівців для Сухопутних військ, 202-й — для Повітряних сил, а 203-ї — для Військово-морських сил.

Підготовка йде, як правило, на базовому і середньому рівнях, тобто для сержантів відділень, рот і батарей.

Реклама

Суспільство

Відремонтували міст на виїзді з Харкова (ФОТО)

Опубліковано

 

Дорожники завершили ремонт мосту на дорозі М-20 «Харків – Щербаківка».

Про це повідомили у на фейсбук-сторінці Укравтодору.

Йдеться про міст протяжністю 61,7 м, розташований поблизу «Фельдман-Екопарку».

 

Шляхопровід звели 1968-го року і з того часу він капітально не ремонтувався.

Читайте такожНатуральний лимонад у вас вдома. П’ять українських виробників та рецепти для приготування

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Що було зроблено?

  • демонтаж мостового полотна;
  • заміна мостового полотна з влаштуванням монолітної накладної плити та гідроізоляції;
  • влаштуванням двох шарів асфальтобетонного покриття;
  • виконано ремонт опор та прогонових будов та замінено підферменники.

Також було встановлено нове перильне та бар’єрне огородження, влаштовано водовідведення, нанесена розмітка.

Ремонт виконувала підрядна організація – ТОВ «МОСТСТРОЙКОМ».

Нагадаємо, на Миколаївщині почали ремонтувати 46-річний міст.

Також на Тернопільщині відкрили рух відбудованим мостом через річку Сирет.

Як ми повідомляли раніше, у Дніпрі на Монастирський острів побудують міст-бульвар.

Усі фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.

Читати далі

Суспільство

У школах Хмельниччини встановили перші бокси з переробки пластику «Япомога»

Опубліковано

 

У Волочиській громаді на Хмельниччині у трьох місцевих школах встановили перші «Япомогабокси» для переробки пластику.

Про це повідомили у пресслужбі Хмельницької обласної ради.

Зазначається, що еко-бокси встановили у навчально-виховному комплексі та загальноосвітніх школах №1 і №5.

 

«Ці інноваційні автомати перетворюють відходи на благодійність. Вони придбані без жодних затрат бюджетних коштів, виключно за фінансування благодійного фонду МИ ПОРУЧ», – йдеться у повідомленні.

Як працюють?

Відомо, що «Япомогабокси» були встановлені у восьми школах Києва торік. Принцип дії простий. Викидаючи пластикову пляшку, люди самі зможуть вирішити, куди відправити віртуальні накопичені кошти.

Читайте також: «Біжуча борода»: активіст подолав 225 км із Дніпра до Харкова заради екопростору

Відповідно, сміття буде не просто давати корм для тварин, але й робити багато чого корисного. Наприклад, у Волочиську віртуальні кошти можна буде перерахувати для будівництва притулку для тварин, або на допомогу місцевому центру соціальної реабілітації дітей.

Запровадження проєкту на території області здійснюється з метою екологічного виховання молодого покоління.

У школах, де реалізується пілотний проект, з числа учнів 6-8 класів сформовані екологічні патрулі, які стежитимуть за сортуванням сміття у закладі.

Читайте такожЯк «Мануфактура ГаражКрафт» рятує Донбас від пластику? (ВІДЕО)

Ідею допомогти бездомним тваринам і врятувати екологію діти підхоплюють з особливою радістю та ентузіазмом.

Як приклад успішного результату, за менш ніж рік реалізації проєкту у київських школах утилізовано понад 10 тонн пластику та зібрано кошти на корм більш як тисячі тварин. Окрім того, надано допомогу літнім людям.

Нагадаємо, Львівська компанія виграла ґрант ЄБРР на кліматичні інновації.

Як ми повідомляли раніше, у столиці відкрили бронзову мініскульптуру «Київська гривня».

Усі фото: km-oblrada.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Українець став переможцем конкурсу ЄС для молодих науковців

Опубліковано

 

Українець Ілля Наливайко став одним із переможців конкурсу Європейського Союзу для молодих вчених.

Про це пише Європейська правда з посиланням на сайт Єврокомісії.

Зазначається, що Єврокомісія оголосила переможців 32-го Конкурсу молодих вчених ЄС, а головні призи отримали шість проєктів з України, Болгарії, Німеччини, Ірландії, Іспанії та Туреччини.

 

Переможці отримають 7000 євро за кожен свій проєкт у галузі науки, техніки, техніки та математики (STEM), а також суспільних наук.

Ілля Наливайко отримав премію за роботу у сфері математики за “дослідження властивостей можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура про друге сусідство”.

Читайте також: Бізнес на закрутках, або як підкорити діаспору консервованим борщем

Серед багатьох тем досліджень були квантові обчислення, інноваційні сонячні батареї та статистичне дослідження гендерних стереотипів у дітей 5-7 років.

Другу та третю премії отримали проєкти з Болгарії, Чехії, Ірландії, Італії, Польщі, Словаччини, Швейцарії, Туреччини, Білорусі та Канади.

Про конкурс

Конкурс ЄС для молодих вчених був започаткований Європейською комісією у 1989 році для сприяння співробітництву між талановитими молодими людьми з різних країн, а також щоб відкрити для них можливість працювати під проводом провідних дослідницьких установ та вчених Європи.

Нагадаємо, українські школярі здобули 11 нагород на міжнародному конкурсі в Малайзії.

Як ми повідомляли раніше, українські науковці долучилися до міжнародного відкриття фундаментальних частинок.

Головне фото: vdalo.info.

Читати далі