Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Parashutni systemy typu Krylo vyrobnytstva airborne systems Parashutni systemy typu Krylo vyrobnytstva airborne systems

Технології

Українські ЗСУ отримали нові парашутні системи

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські десантники отримали на особливий період парашути спецпризначення та керовані системи десантування вантажів від американської компанії Airborne Systems, передає Defense Express.

Парашутна система Т-11

Парашутна система Т-11, що призначена для бойових і навчально-тренувальних стрибків з гелікоптерів типу Ми-8 та військово-транспортних літаків типу Ан-26, які виконуються окремим парашутистами або групою, з повним табельним озброєнням та спорядженням на швидкості польоту до 277 км/год, з висот від 152 до 5330 м при польотній масі парашутиста до 181 кг, вдень та вночі.

Система Intruder RA-360

Парашутна система Intruder RA-360, яка також призначена для стрибків вдень та вночі з гелікоптерів типу Ми-8 та літаків типу Ан-26, окремими парашутистами або групою з повним озброєнням та спорядженням, але вже на швидкості польоту до 360 км/год, та з висот від 1067 до 7620 м, при польотній масі парашутиста до 204 кг.

Читайте також: Український завод передав ЗСУ відновлений військово-транспортний літак

У парашутній системі Intruder RA-360 передбачено три способи введення її в дію:

  • ручне, шляхом висмикування ланки ручного розкриття основного парашута;
  • примусове розкриття ранця парашута витяжною ланкою;
  • розкриття ранця парашута із застосуванням м’якого витяжного парашута.

Строк експлуатації зазначених парашутних систем 12 років.

Парашутна система Hi-5

Система призначена для бойових і навчально-тренувальних стрибків вдень та вночі з гелікоптерів типу Ми-8 та військово-транспортних літаків типу Ан-26, які виконуються окремим парашутистами або групою, з повним табельним озброєнням та спорядженням на швидкості польоту до 360 км/год, з висот від 1067 до 7620 метрів при польотній масі парашутиста до 220 кг.

За функціонуванням у системі Ні-5 передбачені три способи введення їїх в дію аналогічні з системою Intruder RA-360.

Читайте також: Українські збройні сили отримали світлосигнальне обладнання вітчизняного виробництва

Системи MicroFly II та FireFly

Також, до експлуатації допущені керовані системи десантування вантажів MicroFly II та FireFly.

Керована система точного повітряного десантування вантажів MicroFly II призначена для десантування з літаків типу Ан-26 озброєння та військового майна вагою до 225 кг у заводській тарі на швидкості польоту до 277 км/год, з висот від 1067 до 7468 м.

Тип парашутної системи Intruder RA-360.

Керована система точного повітряного десантування вантажів FireFly призначена для десантування з літаків типу Ан-26 озброєння та військового майна вагою до 1090 кг у заводській тарі на швидкості польоту до 277 км/год, з висот від 1524 до 7468 м.

Нагадаємо, в Україні вироблятимуть гальмівні парашути для фронтової авіації.

Технології

Американсько-українська компанія Firefly Aerospace підписала контракт із NASA на $112 млн

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Американсько-українська аерокосмічна компанія Firefly Aerospace, що займається комплексними космічними перевезеннями, підписала контракт із NASA на $112 мільйонів.

Про це повідомили на сайті підприємства Firefly Aerospace.

Контракт розрахований до 2026 року і передбачає доставку корисного вантажу на місячну орбіту та зворотний бік Місяця.

Відомо, що компанія використовуватиме свій космічний корабель Blue Ghost, щоб спочатку вивести супутник на орбіту Місяця, а потім доставити два дослідницькі корисні вантажі на зворотний бік Місяця.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

«У цій місії дебютує унікальний двоступеневий космічний корабель Firefly Blue Ghost, який пропонує NASA та іншим клієнтам кілька варіантів розгортання, оскільки ми спільно будуємо інфраструктуру для поточних операцій на Місяці та дослідження планет», — сказав Білл Вебер, генеральний директор компанії Firefly Aerospace.

На фото: візуалізація Firefly’s Blue Ghost

Доставлені корисні вантажі сприятимуть місячним дослідженням та інфраструктурі у поєднанні з дорожньою картою NASA від Місяця до Марса.

Читайте також: Україна приєдналася до проєкту NASA з освоєння космосу

Перед посадкою на Місяць транспортний корабель компанії Blue Ghost розгорне супутник Європейського космічного агентства Lunar Pathfinder на місячну орбіту, щоб забезпечити зв’язок для майбутніх космічних кораблів, роботів і людей-дослідників.

Після приземлення на зворотному боці Місяця місячний посадковий апарат Blue Ghost буде забезпечувати безперебійний зв’язок для дослідження Місяця.

Першу місію планують запустити в 2024 році. Вона доставить 10 корисних вантажів від NASA і два комерційні корисні вантажі.

Про Firefly Aerospace

У 2017 році компанію Firefly Space Systems викупив український бізнесмен Максим Поляков. Офіси Firefly Aerospace розташовані в американському Остіні і Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні. Компанія розробляє ракети-носії, космічні апарати і послуги, щоб забезпечити найкращу в галузі доступність, зручність і надійність для державних і комерційних клієнтів.

Нагадаємо, американсько-українська компанія Firefly Aerospace підписала контракт зі SpaceX.

Також ми повідомляли раніше, українська команда здобула перемогу в хакатоні від NASA.

Фото: fireflyspace.com.

Читати далі

Технології

Нацбанк упроваджує інформаційну систему «Електронний архів НБУ»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний банк України запроваджує інформаційну систему «Електронний архів НБУ», дослідно-промислова експлуатація якої розпочалася з 2021 року.

Про це повідомили у пресслужбі регулятора.

Зазначається, що впровадження системи забезпечить:

  • автоматизацію основних функцій архіву,
  • оцифрування архівних документів,
  • легкість та зручність доступу до них працівників.

Надалі Нацбанк планує поширення цієї інформаційної системи в банках і фінансових установах з метою інтеграції й поліпшення їх взаємодії з регулятором, іншими органами державної влади.

Що передбачено?

  • проведення пілотного проєкту з Укрдержархівом, Мін’юстом і Мінцифри щодо взаємообміну електронними архівними документами;
  • вивчення можливості обміну спільно з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб архівних документів в електронній формі на зберігання через наявні електронні канали зв’язку шляхом створення нового онлайн-модуля «Особистий кабінет фондоутворювачів».

Окрім того, у планах Нацбанку вдосконалення механізмів оброблення та захисту архівних документів, що містять інформацію з обмеженим доступом, налагодження обміну досвідом із банками, які мають або створюють такі архіви, а також у частині інтеграції та взаємодії з органами держвлади та установами.

Читайте такожЯк продавати на Etsy в 2023? 10 дієвих (і не дуже) варіантів для українського бізнесу

Водночас планується вивчення можливості спільно з банками, учасниками ринку небанківських фінпослуг, які не мають відповідних рішень, запровадження онлайн-кабінету з доступом для передання електронних архівних документів із перспективою створення галузевого держархіву НБУ.

Наголошується, що Національний банк готовий дослухатися до пропозицій щодо розбудови та упровадження проєкту. Пропозиції можна надсилати на електронну пошту НБУ до 15 травня 2023 року.

Відзначимо, що реалізація проєкту передбачена стратегією НБУ до 2025 року і стратегією розвитку фінсектору України до 2025 року,

Нагадаємо, Національний банк України став центробанком року за версією Central Banking Awards.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запрацював національний банкоматний роумінг.

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Технології

ДТЕК запускає в роботу Тилігульську вітроелектростанцію

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Група ДТЕК завершує будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції, повідомили у пресслужбі компанії.

За інформацією, уже навесні 2023 року 19 вітротурбін почнуть генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України.

У компанії зазначили, що реалізація проєкту дозволить зробити перший крок у досягненні цілей ініціативи «30 до 2030», мета якої мати в Україні 30 ГВт встановлених потужностей відновлюваної енергетики до 2030 року.

ДТЕК розглядає можливість завершення будівництва станції й виходу її на повну проєктну потужність Тилігульської ВЕС у 500 МВт.

Нині триває пошук варіантів для подальшої реалізації проєкту, зокрема переговори з міжнародними донорами та партнерами.

Читайте також: Чиновники не подбали про доступність? Маєте шанс це виправити. Перевірте, чи зможете зробити своє місто більш інклюзивним (ТЕСТ)

«Попри всі виклики, за рік війни, ДТЕК збудував для країни додаткові 114 МВт зеленої генерації. Вже навесні запрацює нова вітростанція на 19 турбін» – розповів генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Також він наголосив, що досягнення цілі в 30 ГВт зеленої енергетики до 2030 року є амбітною метою України, про яку ДТЕК заявляв торік у Давосі.

Нагадаємо, у Вінниці молоді науковці створили гібридну сонячну електростанцію.

Раніше ми повідомляли, що на Тернопільщині вітроелектростанції будуватимуть одразу чотири громади.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство3 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство4 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...