Суспільство
В Україні створили унікальну спальну систему для військових (ВІДЕО)
Українці розробили унікальну спальну систему для військових. Вона не промокає, не забруднюється, витримує мороз -10°C, а інколи навіть нижчий.
Про розробку розповідає ШоТам.
«Найтрепетнішим було ось те перше повідомлення: «Я вперше за пів року спав неначе в ліжку завдяки вашій спальній системі». І це було щось неймовірне саме тому, що військовослужбовець тоді був на виході, був просто серед холоду», – Діана Ільницька, директорка благодійного фонду «Рій».
Ці системи розробила команда фонду «Рій» разом з виробником туристичного спорядження ROCK FRONT.
«Дуже дякуємо, що піклуєтеся про те, щоб ми спали в теплі та комфорті. Слава Україні!», — військовий медичної роти 47-мої окремої механізованої бригади.
Зараз головна мета — аби в Міністерстві оборони змінили технічні умови та закуповували покращені спальники.
«Ми хочемо перенести цей досвід і пропонуємо Міністерству оборони зміни до технічних умов для того, щоб покращити ті спальники, які є зараз у ЗСУ», — Діана Ільницька, директорка благодійного фонду «Рій».
А почалося все минулого року, коли Діана дослідила, що в Україні спальники для ЗСУ потребують підсилення. Разом з командою вона вивчила зразки спальників інших країн і НАТО та вирішила створити унікальні українські. Радилися з технологами, військовими, альпіністами та разом з ROCK FRONT розробили Riy Military Sleeping System.
«Спальна система — це 3 елементи: теплоізолюючий килимок, карематом ми його звикли називати, водонепроникний чохол зверху й уже безпосередньо третій елемент — спальник», — Діана Ільницька, директорка благодійного фонду «Рій».
Кожний елемент — від швів до блискавок — розроблений так, аби військовому було тепло й дуже зручно. Водонепроникний чохол з особливого матеріалу не пропускає вологу та бруд. А форма розрахована так, щоб воїн міг спати в повній амуніції і в разі небезпеки миттєво вибратися назовні.
«Військовослужбовець одним порохом руки має зробити ось так і вилізти з нього», — Діана Ільницька, директорка благодійного фонду «Рій».
Така спальна система призначена для військових, які виконують завдання саме просто неба.
«Це можуть бути й артилеристи, і штурмовики, це можуть бути й розвідники. Власне, всі-всі — в кожних спеціалізаціях і родах військ все одно є задачі, в яких використовуються ці спальники. Це справді унікальна розробка», — Діана Ільницька, директорка благодійного фонду «Рій».
Минулого року завдяки донатам «Рій» з партнерами пошив та вислав на фронт майже 500 спальних систем. Їх надсилають партіями за офіційним запитом від військових. Цього року поставили за мету надіслати вже 2000 штук, але це закриє лише 1-2% від потреб війська. Тому, щоб акумулювати більше коштів на виготовлення, виробник ROCK FRONT разом із фондом запустив їх у продаж.
Тепер військові мають можливість купувати спальні системи в індивідуальному порядку. Собівартість системи — 6500 грн, на продаж — 9500 грн, і ця ціна обґрунтована.
«Заклали у вартість тої спальної системи ще зверху благодійні кошти. Люди, купуючи спальну систему, вкладають у пошиття наступних спальних систем», — Діана Ільницька, директорка благодійного фонду «Рій».
Команда готова долучитися до роботи над змінами технічних умов, що дозволить покращити спальники ЗСУ. А щоб розвивати проєкт зі спальниками, її фонд «Рій» шукає волонтерів і майстрів у команду.
«Ми кличемо в команду проєкт-менеджерів, івент-спеціалістів, комунікаційників, фандрейзерів, тобто всіх, хто може організаційно підсилювати цей проєкт», — Діана Ільницька, директорка благодійного фонду «Рій».
Задонатити на Riy Military Sleeping System ви можете за посиланням, яке є в нашому пості. Зараз надважливо попіклуватися, щоб військові мали якісний сон у теплі, бо зима близько.
Нагадаємо, спальник українського туристичного бренду Turbat визнали найкращим у світі за версією ISPO Award 2022.
Крім того, український бренд POHUY запустив лінійку одягу на застібках для поранених військових.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі