Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Українські військові почали сходження на Кіліманджаро: деталі експедиції (ФОТО)

Інформаційне партнерство

Опубліковано

На найвищу точку Африки підіймаються четверо військових із протезами нижньої кінцівки та одна захисниця, яка двічі отримувала бойові поранення. Їхню експедицію фільмує знімальна група, яка після сходження створить стрічку «Друге дихання».

Про це повідомили організатори проєкту.

Хто підіймається на Кіліманджаро

Усі військові готувалися до цієї експедиції чотири місяці. У межах підготовки вони бігали, їздили на велосипеді, підіймалися на вершини українських гір, а Роман Колесников у грудні 2024 року піднявся на Говерлу.

До експедиції долучилися:

  • Ольга Єгорова (SurmaTeam);
  • Владислав Шатілов (Державна прикордонна служба України);
  • Михайло Матвіїв (Окремий загін спеціального призначення «Омега»);
  • Роман Колесник (Третя окрема штурмова бригада);
  • Олександр Міхов (Окремий загін спеціального призначення «Омега»).

На гору разом із героями підіймаються професійні гіди, лікар та туристичні партнери.

Читайте також: Український VR-тренажер для реабілітації отримав Global Impact Award у Давосі

Мета проєкту

Українські захисники та захисниця підіймаються на Кіліманджаро, аби показати іншим військовим, які пережили порання чи ампутацію, що після цього життя не втрачає сенс. Після поранення воно змінюється, але все одно можна жити наповнено, займатися спортом і навіть підійматися на верхівки гір.

Читайте також: Українські розробники створили застосунок для підтримки людей, які втратили кінцівки

Перший день сходження

Організатори вказують, що в перший день всі почуваються добре і пройшли маршрут за графіком. Сходження починалося на висоті 1800 метрів, і за день військові піднялися на висоту 2700 метрів.

«Перший день сходження пройшов чудово! Ми відразу зрозуміли, що це нелегко. Буквально за 20 хвилин стало ясно: клімат, температура, вологість усе зовсім інакше. Тому вирішили не поспішати й обережно підходити до гори, зловили свій темп і йшли у комфортному режимі. Основна складність у тому, що я з протезом, а в цьому кліматі він швидко стає вологим, ще й через сильне тертя від протеза шкіра починає пекти. Загалом, хоч маршрут і складний, це не зупиняє, а мотивує продовжувати наш шлях далі!» — поділився Роман «Добряк» Колесник.

Читайте також: Українські та британські ветерани перетнуть Атлантику. Про експедицію вже знімають фільм «Океан нескорених»

Знімальна група

Після сходження знімальна група створить повнометражний документальний фільм. Ведучим і співпродюсером стрічки став Олександр Педан, а головним оператором — Сергій Михальчук, який зняв багато відомих стрічок, зокрема, «Довбуш». До команди творців долучилася Маша Кондакова — французько-українська режисерка документальних і художніх фільмів.

Стрічку представлять восени 2025 року в кінотеатрах України та світу. Слідкувати за експедицією можна в інстаграмі проєкту «Друге дихання» за посиланням.

Довідка про проєкт

«Друге дихання» (Second Wind) — український документальний медійний проєкт, частиною якого стане фільм про п’ятьох військовослужбовців, які сходять на Кіліманджаро. Проєкт фінансує благодійний фонд «Якщо не зараз, то коли».

Нагадаємо, що український ветеран піднявся на Кіліманджаро після ампутації та встановив рекорд.

Фото: організатори проєкту

Спорт

Українська веслувальниця здобула «золото» на Чемпіонаті Європи

Опубліковано

Українська веслувальниця Людмила Лузан виборола «золото» на Чемпіонаті Європи, який цьогоріч орагнізували в Чехії. 28-річна українка з Полтавщини перемогла в змаганнях каное-одиночок на дистанції 500 метрів.

Про це повідомили в фейсбуці Федерації каное України.

Людмила Лузан випередила представницю Угорщини Реку Опавскі та іспанку Марію Корберу. Як зазначили в федерації, для спортсменки це перше «золото» чемпіонатів Європи за три роки та сумарно четверте в її кар’єрі.

Читайте також: Збірна України з підводного спорту здобула три золоті медалі у перший день на чемпіонаті світу

На Євро-2025 Людмила Лузан також завоювала два «срібла» — на дистанції 200 метрів в одиночному каное та на аналогічному маршруті в каное-двійці разом із Іриною Федорів. Веслувальниця представляє СК «Гірник» (Горішні Плавні, Полтавська область).

Нагадуємо, що українки вибороли перше в історії «золото» в командній шпазі на чемпіонаті Європи.

Фото: фейсбук-група «Веслування України»

Читати далі

Спорт

Ярослава Магучіх виборола «срібло» на етапі Діамантової ліги в Парижі

Опубліковано

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх посіла друге місце на змаганнях зі стрибків у висоту. Це вже друга поспіль срібна нагорода спортсменки на етапах Діамантової ліги цього сезону.

Про це повідомили в Національному олімпійському комітеті.

Виступ української стрибунки

Ярослава розпочала виступи, взявши висоту 1.91 метра з першої спроби. Однак висота 1.94 метра стала складним бар’єром — після двох невдалих спроб українка ризикнула і перенесла кінцеву спробу на 1.97 метра, де змогла пройти планку.

Два метри цього разу не підкорилися ні Магучіх, ні її суперниці Елеанор Паттерсон з Австралії, але завдяки меншій кількості спроб Ярослава здобула срібну медаль. Перемогу святкувала австралійка Нікола Оліслагерс з результатом два метри.

Наступними змаганнями, в яких візьме участь Ярослава, буде командний чемпіонат Європи, що відбудеться 29 червня.

Раніше ми писали, що Ярослава Магучіх здобула «срібло» на етапі Діамантової ліги в Стокгольмі.

Також ми повідомляли, що Магучіх зібрала понад 6 мільйонів гривень для поранених військових.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НОК

Читати далі

Спорт

Збірна України з підводного спорту здобула три золоті медалі у перший день на чемпіонаті світу

Опубліковано

Юніорська збірна України з підводного спорту відкрила чемпіонат світу у грецькому місті Хіос. У перший день змагань наші спортсменки здобули три золоті медалі та встановили два нові юніорські рекорди України.

Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.

Хто здобув перемогу

Єлизавета Гречихіна стала чемпіонкою світу у дисципліні «50 м пірнання», показавши результат 16.63. Вероніка Воробйова перемогла на дистанції 1500 м у ластах із часом 13:27.93 — це новий рекорд України серед юніорок.

Читайте також: Ярослав Ткач встановив новий європейський рекорд у скелелазінні на швидкість (ВІДЕО)

У командній естафеті 4х100 м у ластах (2:41.61) золото вибороли Анна Яковлева, Вероніка Воробйова, Майя Горенок і Єлизавета Гречихіна. Це також новий національний рекорд серед юніорок.

Змагання у Греції триватимуть до 24 червня.

Нагадаємо, що українки вибороли перше в історії «золото» в командній шпазі на чемпіонаті Європи.

Фото: фейсбук-сторінка Мінмолоді та спорту

Читати далі