Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні створили 3D-тур Софійським собором

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Національному заповіднику “Софія Київська” розробили 3D-тур Софійським собором. Відтепер всі охочі зможуть помандрувати цією архітектурною пам’яткою віртуально та розгледіти її у найдрібніших подробицях.

Про це повідомили у пресслужбі заповідника.

Читайте також: Віртуальний музей князів Острозьких створили на Рівненщині

“Для цього у вкладці «Віртуальні тури» оберіть пункт «Віртуальний тур Софійським собором» або просто перейдіть за посиланням”, – йдеться у повідомленні.

Про Софійський собор

Софійський собор – всесвітньо відома пам’ятка архітектури і монументального живопису ХІ ст. Внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Заснування собору згадується в літописах як під 1017, так і під 1037 роками. Будівничим Святої Софії літописці називають великого Київського князя Ярослава Мудрого. Джерела свідчать, що в цій справі Ярослав завершив починання свого батька Володимира.

Давньоруські написи-графіті на фресках храму, що містять дати 1022, 1033 та 1036 рр., підтверджують заснування Софії Володимиром – хрестителем Русі.

Читайте також: Львівський музей Грушевського відтепер у 3D: подробиці (ВІДЕО)

Присвячений Премудрості Божій, собор, за задумом творців, мав утверджувати на Русі християнство.

Упродовж сторіч Софія Київська була головною святинею Русі-України.

Нагадаємо, на Львівщині відтворили давнє городище в 3D-форматі.

Суспільство

У Львові відкривають безоплатний урбан-парк з вуличним кінотеатром та майданчиком для стрітболу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Львові у суботу, 30 вересня, відкривають перший тактичний урбан-парт з вільним входом для всіх охочих.

Про це ШоТам повідомила громадська організація Urban Reform.

Парк стане частиною Urban Camp Lviv, який входить до мережі міських просторів «ТВОРИ!» Його мета — популяризувати вуличні культури та зробити динамічне місце для відпочинку та взаємодії з однодумцями. 

«Для нас це експеримент, бо це перший тактичний урбан-парк в країні. Ми робимо цю локацію із простих та доступних матеріалів і засобів, втім, прагнемо досягти максимального ефекту — щоб цей проєкт оживив район та місто і залучив мешканців до спілкування, самовираження та корисних активностей», — розповів співзасновник Street Culture Єгор Матюхін.

У новому урбан-парку облаштують майданчики для стрітболу та стріт-футболу, вуличний кінотеатр, панни, а також публічний простір з лавами та рослинними насадженнями.

Цей парк називають тактичним, бо простір буде максимально гнучким — час від часу до нього додаватимуть нові локації чи змінюватимуть чинні, щоб адаптувати до майбутніх ініціатив. 

«Проєкт ми виконуємо у форматі тактичного урбанізму. Це означає, що ми вкладаємо мінімум ресурсів і часу в певну міську зміну, втім наочно показуємо корисність нововведення. Тактичний урбан-парк створюється швидко, можна навіть стихійно, втім виконує свою задачу — об’єднує людей, пожвавлює спільноту навколо і розповідає людям про феномен вуличних культур», — зазначає архітекторка, урбаністка та співзасновниця громадської організації Urban Reform Олександра Нарижна. 

Першим заходом, що пройде на базі тактичного урбан-кемпу стане Фестиваль вуличних культур. Це щорічний профільний івент, присвячений різноманітним культурам, які відносять до вуличних. На фестивалі планують провести майстер-класи, батли, турніри, джеми, виставку та неформальні зустрічі з лідерами цього руху. 

Відкриття тактичного урбан-кемпу та старт Фестивалю вуличних культур відбудеться 30 вересня о 12:00 Вхід — вільний.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Суспільство

Чернігівщина отримала медичне обладнання від японського посольства

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сучасне медичне обладнання для інтенсивної терапії отримала Сокирянська лікарня від японських доброчинців.

Громадська організація «Пошук інновацій» передала закладу апарат штучної вентиляції легень експертного класу та монітор пацієнта з капнографією Nihon Kohden.

Устаткування придбали в рамках реалізації грантової ініціативи по проєктах людської безпеки програми «Кусаноне» від Посольства Японії в Україні.

Апарат штучної вентиляції легень обладнаний механізмами, котрі дозволяють оперативно переміщувати його з одного відділення до іншого. Окрім того, до складу установки входить акумулятор, що дає можливість транспортувати екстрених хворих.

Це універсальний апарат штучної вентиляції легень, призначений для роботи з різними категоріями пацієнтів: від новонароджених до дорослих.

Читайте також«Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

Нагадаємо, Японія передала ДСНС 24 вантажівки з маніпуляторами для розмінування.

Також Японія передала допомогу для відновлення зруйнованих будинків унаслідок підриву Каховської ГЕС.

Фото: facebook.com/oblrada.cv.ua.

Читати далі

Суспільство

Київська митниця зберегла від вивезення стародавню зброю віком від ІІІ тис. до н.е.

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Київські митники вилучили з трьох міжнародних поштових відправлень стародавню зброю:

  • кам’яний ніж часів ранньої бронзи,
  • кіммерійський та ранньоскіфські наконечники стріл,
  • бойову сокиру часів Київської Русі.

Про це повідомили у пресслужбі Київської митниці.

Зазначається, що вік старожитностей, які визнано культурною та історичною цінністю, вражає — від ІІI тисячоліття до нашої ери до XII століття нашої ери.

Усі знахідки київські митники направили до профільних музеїв для проведення експертизи на предмет культурної цінності. Як виявилося, всі предмети автентичні і мають археологічне походження.

Читайте такожМайбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Кам’яний предмет з ознаками старовини відправляли з Київщини до США. Експерти визнали його вістрям, поширеним на території України за доби ранньої чи середньої бронзи (ІІІ -початок ІІ тисячоліття до н.е.). Давні люди могли їх використовувати як ножі або кинджали, так і наконечники списів. Визнано культурною цінністю.

50 бронзових наконечників, що прямували до Румунії, експерти визнали метальною холодною зброєю бойового та мисливського призначення. Найстарший з наконечників – кіммерійський, «новочеркаського» типу, віднесено до VIII – середини VII століття до н.е. До раннього скіфського часу віднесено два наконечники з посиленими головками. Решта скіфських наконечників – трохи «молодші»: VI-IV ст. до н.е. Всі вони визнані культурною та історичною цінністю.

Як бойову бородоподібну сокиру із кричного заліза експерти ідентифікували металевий предмет, виявлений митниками під час митного контролю міжнародного відправлення, яке прямувало до Швеції. Викували сокиру в Київській Русі у Х-ХІІ ст. Ця холодна зброя має культурну та історичну цінність.

Нагадаємо, Національний музей історії України отримав на зберігання срібні прикраси давніх слов’ян VIII століття.

Також США передали Україні артефакти, викрадені росіянами з тимчасово окупованих територій.

Фото: Київська митниця.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 години тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство5 години тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство17 години тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...

Суспільство1 день тому

«Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

До повномасштабного вторгнення Ольга Кричинська жила музикою, уроками в музичному ліцеї та вела блог в...