

Економіка
В Україні створять систему авіаційної безпеки
До 2022 року в Україні планують створити єдину авіаційну систему, яка матиме 55 вертольотів. Про це повідомляє прес-служба МВС України.
Систему авіаційної безпеки створять на базі Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, який дислокується в місті Ніжин на Чернігівщині.
“Це дуже потужний авіаційний загін, який за роки існування повністю зберіг свою інфраструктуру. Додатково збудували ще 4 ангари. Саме на цій базі ми реалізовуємо проект по створенню Системи авіаційної безпеки МВС, який до 2022 року передбачає придбання 55 вертольотів. Перші з них вже дислокуються тут. На початку 2019 року ДСНС України та Національна гвардія України вже отримали 2 гелікоптери H225 Super Puma. Ще 3 авіаційні засоби ми очікуємо цього року. Поповнення авіапарку триватиме й надалі”, – зазначили в МВС.
Читайте також: В Україні відкриють 15 вертолітних баз та центр обслуговування Airbus Helicopters
Саме в Ніжині розгортатиметься сервісний центр, де будуть обслуговуватися всі авіаційні засоби, які територіально базуються по всій Україні, бо задіяні в різних сферах. Також на базі створять координаційний центр, який буде оперативно формувати наряди та направляти вертольоти на виконання завдань по забезпеченню безпеки громадян.
На сьогодні авіазагін може практично виконувати всі завдання, які покладаються на рятувальну службу. У ньому працює вже близько тисячі чоловік особового складу. Наразі триває професійна підготовка технічного персоналу. Вже 8 пілотів пройшли спеціальні навчання у Франції.
Нагадаємо, Україна купила 55 французьких вертольотів Airbus Helicopters. Всі ці вертольоти будуть виконувати в Україні ті самі функції що і в Німеччині чи Франції: пошук злочинців, рятувальні операції, операції в горах та воді. А також контроль кордону, особливо в зонах малодоступних для звичайних підрозділів, наприклад в Чорнобильській зоні, зони контролю з РФ, морські зони.
Кабінет міністрів України повідомив, що вартість контракту склала 555 мільйонів євро. Контракт передбачає і закупівлю вертольотів, і технічну підтримку, і навчання пілотів, і персоналу. Частину коштів надає пул французьких банків, а також казначейство Франції у формі кредитів.

Економіка

Український бренд hiSnack виставив на полички альтернативу шкідливим картопляним чіпсам – сушені снеки з фруктів та овочів, пише newfood.media.
Здорова їжа представлена безліччю смаків – від нейтрально овочевих до солодких.
«Ми нічого не вигадуємо, тільки перетворюємо те, що створила природа, в смачний і корисний перекус», – говорять у компанії.

Олександр Янов, засновник бренду hiSnack, розпочав своє виробництво 4 роки тому. Говорить, що після численних спроб і невдач нарешті отримав гідний продукт.
«Ми впорались та активно продовжуємо рухатись далі, – каже він. – Дуже хочеться, щоб нашу продукцію з надписом Made in Ukraine можливо було купити в будь-якому куточку земної кулі».
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Влітку 2020-го у рамках проєкту «Бізнес-трамплін» компанія отримала призовий фонд, який направить на автоматизацію пакування снеків.

У компанії додають, що hiSnack – це лише натуральні продукти, без барвників, консервантів, цукру та з мінімум калорій.
Отже, вони ідеально підійдуть тим, хто дбає про здоров’я, але полюбляє солоденьке.
Нині у асортименті здорової їжі – перекуси з яблука, груші, ананасу, манго, кокосу, полуниці, буряку, та навіть помідорів. Ймовірно, пізніше з’явиться батат та кабачки.
Читайте також: Показали рецепти, за якими українці готували 100 років тому
Нагадаємо, презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн
Усі фото: facebook.com/hisnack.
Економіка

Українська платформа Watched, що допомагає оцінювати ефективність відеоконтенту, привернула $450 тисяч інвестицій від венчурного фонду QPDigital.
Про це пише Аin.ua.
Як повідомили в QPDigital, інвестиції підуть на масштабування продажів, маркетинг і розширення команди.
«Watched зацікавив нас своєю глибокою технологічністю, величезним потенціалом до масштабування і тим, що розвивається в найбільш трендових технологічних напрямках 2021 року, згідно з Gartner, а саме – Internet of Behaviors і ІІ-інжиніринг», – прокоментував угоду керуючий партнер QPDigital Юрій Серещенко.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Watched використовує машинне навчання, щоб оцінити ефективність відео через аналіз реакції глядача. Платформа допомагає компаніям оцінювати рівень емоційного залучення і уваги цільової аудиторії. Її використовують онлайн-кінотеатри, відеопродакшн, телеканали і рекламні агентства.
Компанію Watched заснували Олексій Шалденко (СEO) і Артем Мельниченко (CTO). Роботу над проектом почали ще в 2019-му. У команді сім працівників і чотири едвайзери. Штат планують розширити до 14 фахівців.
Нагадаємо, українська компанія Scalarr, що розробляє сервіс проти шахрайства з мобільною рекламою, залучила $7,5 млн інвестицій.
Як ми повідомляли раніше, українцям збільшили ліміт для інвестицій за кордон до €200 тис. на рік.
Головне фото: repeconomy.info.
Економіка

Ринок Японії поновив дозвід та відчинив свої двері для експорту молочної продукції з України.
Про це повідомив Надзвичайний і Повноважений Посол України у Японії Сергій Корсунський.
«Поновлено доступ на ринок Японії молочної продукції з України. Ще одні двері відкриті. Ласкаво просимо!», – написав пан Посол.
Читайте також: Чому варто підтримати #ШоТам: наша сила – у розмаїтті
Нагадаємо, у лютому Україна також отримала змогу експортувати молоко до Лівану.
Як ми повідомляли раніше, молокопереробне підприємство Полтавщини вийшло на ринок Молдови.
Головне фото: costalestenews.com.br.