Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
2019 nissan leaf 24.0 2019 nissan leaf 24.0

Технології

В Україні стрімко росте кількість електрокарів: які моделі популярні?

Опубліковано

У квітні українці поставили на облік 535 автомобілів, що працюють виключно на електротязі – 495 легкових і 40 комерційних авто. Такі дані наводить асоціація  “Укравтопром”.

Таким чином, у порівнянні з квітневим результатом минулого року попит на електромобілі в Україні зріс на 67 відсотків. При цьому, практично однаково збільшилися реєстрації як легкових, так і комерційних електромобілів, на 67,2 та 66,7 відсотків відповідно.

Читайте також: Електрокар зі старої Таврії: як троє друзів з Дніпра збивають ціну на Tesla

В основному український парк електромобілів продовжує поповнюватися за рахунок імпортного секонд-хенду. У квітневих реєстраціях частка імпортованих машин з пробігом склала 91%, тоді як роком раніше цей показник дорівнював 82 відсоткам.

Читайте також: Купити Nissan Leaf і запустити службу таксі. Історія успіху з Лозової

Найбільш популярними моделями автомобілів з нульовим рівнем викидів минулого місяця були: NISSAN Leaf – 251 шт. (246 шт. – б/в); TESLA Model S – 49 шт. (48 шт. – б/в); RENAULT Kangoo – 38 шт. (37 шт. – б/в); RENAULT Zoe – 28 (26 шт. – б/в); JAGUAR I-Pace – 24 шт. (всі нові).

Читайте також: В Україні росте попит на електрокари: топ-5 авто

Всього за чотири місяці з початку року українські номери отримали 1914 електромобілів, що на 73% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Технології

Українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів

Опубліковано

Українська медіакомпанія HOLYWATER запустила платформу My Muse з контентом, створеним за допомогою штучного інтелекту. Завдяки новому сервісу творці серіалів зможуть генерувати відео, аудіо та слайдшоу.

Про це повідомили в HOLYWATER.

Розробка сервісу

Сервіс My Muse створювали насамперед як допоміжний інструмент для вертикального стримінгового сервісу My Drama. Його планували використовувати для аналізу сюжетних ліній та прогнозування успіху серіалів ще до старту продакшену. У компанії вказують, що цей процес зазвичай займав до трьох місяців, натомість з My Muse цей час скоротили до одного тижня.

«Під час запуску першого пілотного серіалу ми помітили, що користувачам подобаються історії, згенеровані ШІ, і це підтвердила статистика. Інтерес залишався високим, особливо до сюжетів, які переходили з нашої книжкової платформи My Passion в аудіо- та відеоформати. Тоді ми зрозуміли: ШІ-серіали — це не просто інструмент, а потенційно окремий продукт. Ми вирішили рухатися далі й створити My Muse як самостійну платформу», — розповідає співзасновник і CEO компанії Богдан Несвіт.

Читайте також: Google надає українцям безплатний доступ до курсу про роботу з ШІ

Як працює платформа

Користувачі зможуть повністю контролювати всі процеси генерації тексту та відео. Співзасновник і CTO компанії Анатолій Касьянов розповів, що сервіс може створити цілий серіал за кілька днів. Він додав, що невдовзі вони відкриють цю платформу для всіх, хто хоче створити свої власні історії за допомогою ШІ.

Сценарії для серіалів обирають у сервісі My Passion — цифровій бібліотеці книг від HOLYWATER. Під час створення робіт My Muse працює разом із ШІ-моделями на кшталт Midjourney, Flux, Runway і Kling AI.

«На постпродакшні ШІ-моушн-дизайнери об’єднують усі елементи у фінальне відео, додають озвучку, звук і візуальні ефекти. Ми також розробили рішення, яке допомагає авторам виявляти несумісності в персонажах, голосах або сюжеті, що робить монтаж швидшим і ефективнішим. Завдяки цьому підходу ми створюємо якісні серіали у найкоротші терміни, використовуючи сучасні ШІ-технології», — зазначила Head of Content and Partnerships у HOLYWATER Оксана Мізіна.

Наразі компанія разом із незалежними творцями згенерувала ШІ-серіал Queen of Hearts, який адаптували з бестселера My Passion.

Довідка про компанію

HOLYWATER — це технологічна медіакомпанія, яка має понад 30 мільйонів користувачів. У своєму контенті вона поєднує креативність авторів з ефективністю штучного інтелекту. HOLYWATER створює та публікує книги, аудіокниги, інтерактивні історії та відеосеріали для власних застосунків.

Нагадаємо, що український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 мільйона доларів.

Фото обкладинки: HOLYWATER 

Читати далі

Технології

Американське видання GameSpot випустило фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2 (ВІДЕО)

Опубліковано

Американський ігровий портал GameSpot опублікував документальний фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl під час повномасштабної російсько-української війни.

Про це повідомили в GameSpot.

У фільмі розповіли про початок створення гри та труднощі на цьому шляху. Автори стрічки звернули особливу увагу на періоді розробки S.T.A.L.K.E.R. 2 після початку повномасштабної війни.

Відео має субтитри українською мовою та складається з дев’яти розповідей розробників гри. Команда GameSpot відвідала новий офіс GSC Game World у Празі, де і поспілкувалася з творцями S.T.A.L.K.E.R. 2.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей

Про гру

Події шутера розгортаються в Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоб пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською мовою, натомість російська повністю відсутня, що стало принциповою позицією розробників.

«Вихід “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” — головна подія року у світі геймерів. Офіційно найочікуваніша гра у світі, найперша на платформі Steam за продажами ще до релізу. І все це — результат української команди розробників, резидентів “Дія.City” — GSC Game World. Наші програмісти створюють продукти, які стають світовою попкультурою, змушують фанатів роками очікувати на запуск і не втрачати інтересу. S.T.A.L.K.E.R. 2 — це топкейс того, як може працювати український технологічний бізнес»‚ — прокоментував вихід гри Михайло Федоров.

Перша частина серії побачила світ ще у 2007 році, а продовження анонсували у 2010 році. Однак реалізувати цей амбітний проєкт вдалося лише зараз.

Нагадаємо, що українська студія створює гру про перші дні повномасштабної війни.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка S.T.A.L.K.E.R. 2

Читати далі

Технології

Google надає українцям безплатний доступ до курсу про роботу з ШІ

Опубліковано

Компанія Google надає українцям безплатний доступ до власного курсу AI Essentials на платформі Coursera. Навчання буде корисним для новачків у цій сфері та фахівцям, які хочуть поліпшити свої навички.

Про це повідомили у блозі Google.

Про навчання

Пройти курс зможуть до 2,5 тисяч людей. Для цього необхідно зареєструватися через одну з організацій, які підтримали цей проєкт:

  • Український ветеранський фонд;
  • Veteran Hub;
  • EdEra;
  • Київська школа економіки (KSE);
  • ГО «Дівчата».

Курс AI Essentials допоможе опанувати основи ШІ, навчитися створювати ефективні запити використовувати ШІ для автоматизації завдань. Пройти курс можна орієнтовно за десять годин. Учасники можуть навчатися у власному темпі, адже всі матеріали будуть доступні онлайн.

Після проходження курсу учасники отримають сертифікат від Coursera та додаткові матеріали, зокрема вебінари з експертами про застосування ШІ у роботі та житті.

Читайте також: Nadiyno запустили інтерактивний тест на цифрову пильність: як пройти

Як зареєструватися

Реєстрацію на першу хвилю навчання відкрили 18 березня, вона триватиме два тижні. Для проходження навчання необхідно виконати кілька кроків.

  1. Перейти на сайт за посиланням.
  2. Обрати організацію, через яку можна отримати доступ до навчання на курсі AI Essentials.
  3. Заповнити реєстраційну форму на сайті організації.
  4. Отримати підтвердження від організації або Coursera.

У Google зазначили, що пріоритет при відборі надаватимуть ветеранам, військовим та їхнім родинам, а також жінкам, які прагнуть розвинути свою кар’єру.

У межах цієї програми Google 25 березня о 18:00 проведе безплатний вебінар про використання ШІ в житті, пошуку роботи та професійному розвитку. Долучитися до вебінару можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Google Arts&Culture виклали роботи українських мисткинь-шістдесятниць.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Шопочитати

Можливості1 день тому

На добру справу: ветеран і директорка лікарні отримали по 100 тисяч гривень гранту

Василь Штундер — ветеран, який присвятив себе реабілітації побратимів. Галина Роспутна — акушерка-гінекологиня, яка нині...

Культура2 дні тому

Анонімний митець зі Львова зібрав понад 1 млн гривень на військо за допомогою картин

Головний Герой — це митець, який спостерігає за людьми та відображає світ у віртуальній реальності....

Суспільство3 дні тому

Книжковий блогер у 9 років: це хлопчик, який підкорив YouTube любов’ю до книг

«О, ви вже тут? А я саме читав книжку, про яку дуже хочу вам розповісти»,...

Можливості3 дні тому

Великі зміни навіть у маленьких громадах. Як зробити туристичний маршрут та кінотеатр за грант

У Бобриці відновили туристичний маршрут до унікальних природних пам’яток і мальовничих місць А у Згурівці...