Суспільство
В Україні стартував проєкт з трансформації навчальних закладів, пошкоджених війною
У Києві відбувся міжнародний воркшоп із відбудови шкіл. Експерти формують нову концепцію навчального простору, використовуючи досвід Маріуполя.
Про це ШоТам повідомили організатори Big City Lab.
Участь у воркшопі взяли міністри, українські та європейські архітектори Rebuild the Wonderful, освітяни. Напрацьовані ними концепції передадуть МОН для поширення по всій території України.
«Ми прагнемо трансформувати систему так, щоб діти хотіли ходити до школи. Школи мають позбутися радянського минулого, нефункціональних приміщень та нераціонального використання простору. Саме тому трансформація освітніх закладів – ще один крок до розбудови нової системи освіти в Україні», – зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Читайте також: «За Перекопом є земля», «Човен» і «Голодним не слухати». 10 аудіокниг і подкастів липня від ШоТам та MEGOGO
Фахівці провели низку досліджень, у межах яких поспілкувалися зі школярами, директорами, вчителями та експертами.
«Сьогодні ми маємо понад три сотні зруйнованих та понад три тисячі пошкоджених шкіл в Україні. І виклик, який стоїть перед нами, — відбудувати їх у новій якості. Build back better — це і про форму, і про зміст», — міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Трансформація передбачатиме цінності Нової української школи, сучасний дизайн, укриття, безпечні функціональні простори.
«Радянська імперія використовувала повсякденну архітектуру в цілях пропаганди та контролю над людьми, і, на жаль, ми продовжуємо користуватися цими спорудами. Країни Східної Європи вже понад 30 років незалежні — проте ми все ще надаємо пріоритет реконструкції шкіл на основі радянських цінностей, замість того, щоби перетворювати їх на будівлі, що сприятимуть зв’язкам між людьми. Україна, визнавши цю помилку, має потенціал змінити свої пріоритети і трансформувати свою систему освіти швидше, ніж ми. Так Україна може стати прикладом для усієї Східної та Центральної Європи», – пояснила архітекторка Гілма Теодора Гіліте, засновниця ініціативи Rebuild the Wonderful та співзасновниця DO ARCHITECTS з Литви.
Створення концепції трансформації шкіл реалізується Міністерством освіти і науки у співпраці з ГО «Маріуполь Реборн» та Big City Lab за ініціативи віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти науки та технологій — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
Нагадаємо, на Київщині та Чернігівщині завершують відбудову двох шкіл.
Також у Харкові німецькі партнери відновлять дві школи, які постраждали через війну.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Юлія Дудишева
переселенка, авторка проєкту «Затишок для ВПО»
Люстру можна змайструвати з яєчних лотків
Ми витратили всього 3 тисячі гривень: купили штори та плед у секонд-хенді, люстру змайстрували з яєчних лотків, а меблі знайшли в будинку й переробили.
Не замовлення «під ключ», а спільна робота
Ті, для кого робимо ремонт, роблять його разом з нами: фарбують стіни, перетягують меблі, готують їжу для команди. Це не замовлення «під ключ», а спільна робота.
Як знайти партнерів? Писати всім листи
Усі гроші на ремонти — це благодійні внески моїх підписників і небайдужих людей. Для кожного проєкту я відкриваю банку та у своїх відео звітую про роботу. Співпрацюю лише з українськими виробниками, а також підтримую бізнес, який постраждав під час бойових дій.
Кожен ремонт — не просто відновлення стін, а відродження надії
Дім-музей для родини з Херсонщини
Навіть з руїни можна зробити щось нове
«Затишок для ВПО» — це проєкт любові й відновлення. Це про те, як з руїн можна створити щось нове, про віру в людей і в те, що кожна домівка має бути затишною — навіть у найскладніші часи.
Коментарі
Суспільство
Умови тренувань
Перебіг навчання
- Гасіння пожежі: рятувальники приборкали полум’я в задимленому вагоні. Двох постраждалих людей оперативно евакуювали на ношах і передали медикам.
- Евакуація: пасажирів із задимлених вагонів вивели до безпечної зони.
- Рятування під потягом: одна людина самостійно намагалася евакуюватися і потрапила під вагон. Тоді фахівець гірничорятувального загону деблокував постраждалого.
Коментарі