Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Запустили грантовий конкурс для проєктів, що допомагають у реабілітації людей з інвалідністю

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Програма розвитку ООН (ПРООН) запрошує українців до участі в грантовому конкурсі «Надання комплексної підтримки населенню, постраждалому від війни, з особливою увагою до осіб з інвалідністю».

Про це повідомляють на сайті ПРООН.

Про програму

Зазначається, що загальною метою проєкту ПРООН є підвищення стійкості та зміцнення фізичного та психічного благополуччя людей з інвалідністю в Україні, які зазнали поранень внаслідок війни.

«Реабілітація осіб з інвалідністю передбачає цілісний комплекс заходів, спрямованих на усунення порушень – таких як обмеження активності та участі – а також на особисті та екологічні фактори, які впливають на функціонування та стан здоров’я», – йдеться в повідомленні.

Для кого

Конкурс розрахований на неурядові громадські чи благодійні організації, громадські спілки чи об’єднання ОГС, які офіційно зареєстровані в Україні не менш як рік, та/або мають підтверджений досвід реалізації подібних проєктів за підтримки міжнародних донорів чи проєктів технічної допомоги.

Які умови

 • Для першого лоту – проєкти спрямовані на розвиток потенціалу реабілітаційних закладів, мультидисциплінарних реабілітаційних команд та спеціалістів у сфері реабілітації.
 • Для другого лоту – проєкти спрямовані на реабілітаційні послуги та реабілітаційні/адаптаційні тренінги для осіб з інвалідністю/ травмами, спричиненими війною.
 • Для третього лоту – проєкти спрямовані на створення умов для соціально-економічної інтеграції осіб з інвалідністю.

Фінансування

Передбачуваний бюджет проєктної пропозиції повинен знаходитися у межах від 20 000 до 30 000 доларів. Для першого і другого лоту бюджет не повинен перевищувати 30 000 доларів, а для третього – 20 000.

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь потрібно заповнити гугл-форму. Окрім цього потрібно надіслати перелік документів на електронні адреси  [email protected] та [email protected], із зазначенням у темі листа назви конкурсу «Надання комплексної підтримки населенню, постраждалому від війни, з особливою увагою до осіб з інвалідністю».

Перелік документів:

 • заповнена концепція проєкту (підготовлена на комп’ютері у форматі Microsoft Word);
 • копія Статуту організації-заявниці (у форматі PDF);
 • копія Свідоцтва про державну реєстрацію (у форматі PDF);
 • банківські реквізити (у форматі PDF);
 • резюме спеціалістів, які будуть залучені до реалізації проєкту (у форматі Microsoft Word або PDF)
 • інша відповідна супровідна документація, зокрема, рекомендаційні листи, зразки звітів тощо (у форматі Microsoft Word або PDF).

Грантовий конкурс проводитиметься на постійній основі.

Нагадаємо, в Україні оголосили конкурс грантів на підтримку представників громадського сектору, які працюють з переселенцями та громадами, що їх приймають.

Крім того, ГО «ЦеГрІн Закарпаття» оголошує грантовий конкурс для мікро-, малих та середніх релокованих та місцевих підприємств.

Фото: undp.org

Можливості

В Україні запустили безоплатну онлайн-програму для ІТ-підприємців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська IT-компанія Genesis запускає двомісячну онлайн-програму для ІТ-підприємців і С-level керівників.

Про це повідомляють на сайті Genesis.

Про програму

Українська кофаундингова IT-компанія Genesis спільно з Meta запускають третій сезон StartUp Academy – міжнародної програми для топменеджерів і засновників технологічних бізнесів.

Наприкінці програми учасники отримають можливість презентувати свій бізнес найбільшим фондам Східної та Центральної Європи на Pitch Day та залучити венчурний капітал. Зазначається, що минулого року п’ять бізнесів залучили інвестиції на суму від 100 000 до 1 000 000 доларів.  

Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави

StartUp Academy 3.0 – це безоплатна двомісячна онлайн-програма для ІТ-підприємців і С-level керівників про масштабування та управління технологічним стартапом. Щоб вдосконалити свої продукти, учасники вивчать покрокові бізнес-стратегії від засновників глобальних компаній, пройдуть менторську програму та отримають деталізований фідбек від експертів із Genesis та Meta.

Освітня програма буде сфокусована на таких модулях: 

 • стратегія;
 • фінанси та інвестиції;
 • продукт;
 • маркетинг і продажі;
 • управління командою;
 • технології та інновації.

Для кого

Участь відкрита для стартапів із країн Центральної та Східної Європи. Програма створена переважно для технологічних стартапів від seed-стадії розвитку та вище, в напрямах edtech, fintech, b2b SaaS (але не обмежуючись ними), а також мобільних застосунків. 

Фінансування

Наприкінці програми всі учасники матимуть можливість представити свої стартапи більш ніж 20 фондам венчурного капіталу.  Однак організатори не можуть гарантувати, що ваш стартап отримає фінансування. Проте, якщо ви здатні змусити інвесторів по-справжньому закохатися у ваш продукт, ви отримаєте шанс залучити гроші та розширити свій бізнес.

Як подати заявку

Відбір містить 3 етапи: онлайн тестування, огляд презентації (Pitch Deck Review) та співбесіду. Навчання розпочнеться 7 травня 2023 року. Подати заявку на участь можна на сайті Startup Academy.

Дедлайн

Дедлайн для реєстрації — 10 квітня 2023 року.

Нагадаємо, Данський інвестиційний фонд Seier Capital планує інвестувати €10 млн у блокчейн-стартапи в Україні.

Крім того, організація YEP оголосила грантовий конкурс для стартапів на ранніх стадіях.

Фото: genesis-startup-academy.com

Читати далі

Можливості

Ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

24 березня Український ветеранський фонд Мінветеранів починає відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто «Робити своє».

Про це ШоТам повідомили в Українському ветеранському фонді.

Про конкурс

Конкурс #Варто «РобиТИ своє» створений задля фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих ветеранів війни та членів сімей загиблих захисників та захисниць України у сфері сільського господарства та агропромисловому комплексі.

Грантовий конкурс запустили Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів у партнерстві з благодійним фондом «МХП – Громаді».

Для кого

Взяти участь у конкурс можуть:

 • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці;
 • юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Обов’язковим пріоритетом програми є ведення заявниками підприємницької діяльності у сфері сільського господарства та агропромисловому комплексі.

Фінансування

Мінімальна запитувана сума на проєкт – 500 000 грн. Максимальна запитувана сума на проєкт – 1 500 000 грн.

Як взяти участь

Для участі в конкурсному відборі проєктів заявник повинен заповнити аплікаційну форму, підписати електронним цифровим підписом та подати до Фонду проєктну заявку в електронному вигляді разом із документами.

Ознайомитись із переліком документів, а також подати заявку можна сайті Українського ветеранського фонду.

Дедлайн

Останній день прийому заявок – 10 квітня 2023 року (до 00:00 за київським часом).

Більше про умови та покрокову інструкцію – на сайті Українського ветеранського фонду.

Нагадаємо, Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин, яка діє до кінця воєнного стану.

Також ми повідомляли, що Фонд Східна Європа (ФСЄ) оголошують грантовий конкурс для громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, що постраждали від війни.

Фото: veteranfund.com.ua

Читати далі

Можливості

Держава надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва,виноградарства.

Про це повідомляє Мінаргополітики.

Про гранти

Урядова програма «єРобота», яка стартувала 1 липня минулого року, дає можливість агропідприємцям та фермерам отримати грант на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

Цими коштами можна оплатити будь-які витрати пов’язані з реалізацією проєкту висадки насаджень постачальникам (продавцям) матеріалів, згідно з укладеним договором.

Умови

Для того, щоб отримати грант потрібно виконати такі умови:

 • розробити проєкт плану висадки насаджень, що має містити такі розділи: пояснювальну записку, генеральний план, кошторисну документацію, паспорт робочого проєкту (детальна інформація тут);
 • мати у власності чи користуванні не менше ніж на 7 років земельну ділянку площею від 1 до 25 га;
 • офіційно працевлаштувати працівників згідно з умовами Порядку;
 • бути готовим взяти на себе від 30 відсотків витрат.

Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави

Також учасник програми зобов’язується вести діяльність не менше 5 років та сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників. 

Фінансування

Грантова програма дозволяє залучити від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 10 000 000 гривень відповідно до суми на один гектар.

Як подати заявку

Подати заявку на отримання гранту на створення саду можна через портал «Дія».

До заяви обов’язково додати одним файлом у форматі PDF скановану копію:

 • проєкту висадки насаджень, що підписана розробником;
 • проєкту зрошення із зазначенням джерела водозабору.

Заявка опрацьовується протягом 15 робочих днів.

Нагадаємо, Дія.Бізнес та Нова пошта надають українським підприємцям безоплатну допомогу в перевезенні обладнання чи продукції під час релокації бізнесу.

Крім того, міжнародна компанія Corteva Agriscience запускає освітньо-грантову програму «TalentA-2023» для зміцнення та розвитку жіночого фермерства в умовах повномасштабної війни.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство3 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство4 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...