Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

В Україні стартував грантовий конкурс для інноваторів. Як взяти участь

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейська програма EIT Jumpstarter оголошує конкурс для інноваторів на ранньому етапі розвитку.

Про це повідомляють на сайті програми.

Про програму

Стратегічною метою цієї програми є створення стійкого впливу в Центрально-Східному та Південно-Європейському регіонах шляхом стимулювання інновацій та підприємництва в цій частині Європи. 

«Концепція програми випливає з реальних потреб інноваційної екосистеми цих регіонів. Країни стикаються з подібними викликами; вони мають величезний інноваційний потенціал із яскравим науковим розумом, але результати досліджень, швидше за все, залишаться в лабораторіях», – кажуть організатори.

Для кого

EIT Jumpstarter відкритий для студентів, докторів наук, дослідників та підприємців з понад 20 країн Центральної, Східної та Південної Європи, включаючи Україну.

Ця програма для вас, якщо ви є членом команди наукового проєкту, інноватором, науковцем, аспірантом або магістрантом з ідеєю продукту чи послуги, щоб підірвати існуючі ринки в галузі охорони здоров’я, агропродовольчої промисловості, сировини, енергетики, міської мобільності чи виробництва.

Які умови

Серед українців, які можуть претендувати на програму, обирають лише науковців, інженерів, підприємців, аспірантів і магістрів, а також інноваторів у всіх тематичних когортах, а саме: цифрові технології, їжа, здоров’я, інноенергія, виробництво, новий європейський Баугауз, сировина та міська мобільність.

Фінансування

Програма покриє вартість за дорогу та проживання, а найкращі команди в кожній категорії матимуть шанс виграти грошовий приз у розмірі 10 000 євро.

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь у програмі потрібно заповнити онлайн-форму.

Дедлайн

Дедлайн подачі бізнес-ідей: 16 квітня. Найкращі ідеї оберуть у травні. Онлайн-програма розпочнеться того ж місяця і триватиме до червня. Вже у листопаді 2023 оберуть переможців з кожної категорії.

Нагадаємо, міжнародний фонд «Відродження» запускає грантовий конкурс на підтримку волонтерських та ветеранських проєктів.

Крім того, громадська організація «ІСАР Єднання» оголосила грантовий конкурс для проєктів, які покращують українське громадянське суспільство.

Фото: eitjumpstarter.eu

Можливості

Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Як працює єРобота та хто може отримати кошти на свою справу?

Навіть під час війни українці наважуються започаткувати власну справу та створювати нові робочі місця. Щоби допомогти громадянам зменшити безробіття, розвивати свій бізнес, і, як наслідок, підтримувати економіку, держава продовжує допомагати вже працюючим та майбутнім підприємцям.

Хто та скільки грошей може отримати на власну справу?

Сума на фінансування бізнесу за програмою Єробота залежить від галузі та масштабів підприємства. На старт малого бізнесу (програма «Своя справа») – дають мікрогранти до 250 тис. грн, на розвиток садівництва можна отримати до 400 тис. за гектар площі, а для створення тепличного господарства — до 7 мільйонів грн (програми «Свій сад» та «Своя теплиця»). Для масштабування виробництва переробних підприємств (програма «Новий рівень») можна претендувати на грант до  8 мільйонів гривень.

Читайте також: Майбутнє громад – за молоддю, і це мають розуміти посадовці всіх рівнів

Отримати гроші на старт або масштабування власного бізнесу від держави може будь-який підприємець від 18 до 65 років, який має зареєстровану юридичну особу або ФОП.  Із головних вимог – розробити реалістичний та ефективний бізнес-план та раніше не користуватись грантовою підтримкою єРобота.

У липні минулого року урядовці запустили грантову програму єРобота, в рамках якої вже видали майже 4 тис. грантів на понад 1,5 млрд  гривень. Прийом заявок триває і зараз. 

Що зробити, щоб подати заявку на грант?

Щоб отримати грант від єРобота, необхідно заповнити заявку на порталі Дія та прикріпити до неї документи для вашої категорії. Зокрема, для програми «Свій сад» потрібно надати план насаджень. А для програми «Своя теплиця» — проєкт будівництва теплиці. У категорії «Своя справа» треба підготувати  бізнес-план. Бізнес-план необхідний і для програми «Новий рівень», а після успішної перевірки треба буде додатково надати фінансові документи: фінансову звітність, розшифровку розрахунків, договори оренди тощо.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

Як написати успішний бізнес-план?

Щоб не допустити помилок під час написання бізнес-плану, варто скористатися кількома порадами. Зокрема, фахівці рекомендують пройти навчання від Державного центру зайнятості: повідомлення про тренінги є на офіційних сторінках установи. Варто приділити особливу увагу дохідній та розхідній частині бізнесу: їхня невідповідність – найпоширеніша помилка у бізнес-планах. За необхідності радять навіть звернутися по консультацією до працівників банку. Також варто ознайомитися зі зразком бізнес-плану, який розміщений на порталі Дія. До речі, бізнес-план при здобутті гранту єРобота можна подавати повторно, проаналізувавши помилки у попередньому документі. 

Гроші державі можна не повертати 

Для підприємців, які отримали фінансову підтримку від єРобота є лише кілька умов, яких потрібно дотримуватися. Зокрема, створити кількість робочих місць, яку передбачає програма та провадити підприємницьку діяльність впродовж затвердженого періоду. А ще – регулярно сплачувати податки. Якщо всі умови виконані – повертати гроші не потрібно.

Нагадаємо, Дія.Бізнес та Нова пошта надають українським підприємцям безоплатну допомогу в перевезенні обладнання чи продукції під час релокації бізнесу.

Крім того, Міжнародна організація з міграції (МОМ) оголошує конкурс на підтримку мікро- та малих підприємств, які постраждали під час війни.

Фото: erobota.diia.gov.ua

Читати далі

Можливості

Pact Ukraine оголошує грантовий конкурс для громадського сектору. Які умови

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Pact Ukraine оголошує грантовий конкурс для швидкої відповіді на виклики, що постають перед громадськими організаціями.

Про це повідомляє Pact Ukraine.

Про конкурс

Цей конкурс на отримання грантів оголошується в межах Програми «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact Ukraine.

Програма «Долучайся!» надаватиме підтримку організаціям та коаліціям на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема зареєстрованим організаціям громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстрованим групам та громадським ініціативам по всій країні.

Метою «Долучайся!» є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях. 

Для кого

Подати заявку мають право офіційно зареєстровані ОГС, незареєстровані групи та громадські ініціативи з усіх регіонів України. 

У межах цього конкурсу Pact не надаватиме гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим інституціям та фізичним особам. 

Умови

Організатори виділяють тематичні пріоритети конкурсу:

Інституційна підтримка для організацій та коаліцій національного та регіонального рівня: 

  • забезпечення організаційної сталості (утримання персоналу, офісних приміщень, обладнання тощо);
  • забезпечення організаційного розвитку (розвиток нових організаційних підрозділів, залучення волонтерів тощо); 
  • забезпечення організаційного  експертного розвитку(засвоєння персоналом нових навичок та компетенцій, покращення  комунікаційних навичок тощо); 
  • забезпечення організаційного управління, яке допоможе адаптуватися до нових умов (впровадження альтернативної організаційної структури, коригування внутрішніх політик тощо); 
  • ефективне залучення громадян (вивчення їхніх потреб та реагування на них, адвокацію ініціатив громадян, отримання зворотнього зв’язку тощо). 

Читайте також: Український фонд стартапів запустив грантову програму для інноваційних проєктів

Проєктна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня, що спрямована на реалізацію таких заходів: 

  • вивчення безпосередніх потреб громадян, управління та координація з питань допомоги із наявними внутрішніми та/або міжнародними центрами допомоги, в тому числі центрами підтримки переселенців; 
  • підтримка активістів та уразливих груп населення, в тому числі на важкодоступних територіях, наприклад, на тимчасово окупованих територіях (крім територій Автономної Республіки Крим та непідконтрольних Україні територій станом на 24 лютого 2022 року у Луганській та Донецький областях);
  • адвокація та забезпечення контролю за діяльністю національних та місцевих органів державної влади, інших юридичних та фізичних осіб. 

Фінансування

Очікується, що максимальна сума гранту складе до 100 тис. дол. США на період до 12 місяців. Більші суми також розглядатимуться, якщо вони належним чином обгрунтовані та виправдані. 

Заявники повинні подавати бюджет у гривнях.

Як подати заявку

Для того, щоб взяти участь, потрібно надіслати заповнені заявки електронною поштою на [email protected] з темою: «Відповідь на RFA P4767-2021-09». 

Пакет документів має містити заповнену форму заявки на отримання гранту (шаблон можна знайти на сайті), та додатки: 

  • для зареєстрованих організацій: підтвердження організаційно-правової форми; 
  • для незареєстрованих груп та громадських ініціатив: меморандуми про співпрацю, рекомендаційні листи, гарантійні листи або інші подібні документи, що підтверджують домовленість між групою-заявником та її партнерською ОГС, яка є юридично зареєстрованою. 

Дедлайн

Усі заявки потрібно надіслати до 15 травня 2025 року. Незалежно від дати початку діяльності, усі запропоновані програмні заходи мають завершитися до 30 червня 2025 року. 

Нагадаємо, фонд Східна Європа (ФСЄ) оголошує грантовий конкурс для громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, що постраждали від війни.

Крім того, Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» оголошує грантовий конкурс на підтримку громадських організацій.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Можливості

В Україні оголошують грантовий конкурс на підтримку громадського сектору в умовах війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фонд Східна Європа (ФСЄ) оголошують грантовий конкурс для громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, що постраждали від війни.

Про це повідомляють на сайті ФСЄ.

Про конкурс

Програма «Разом ми – Шелтер» реалізується ФСЄ за підтримки Гуманітарного фонду для України та спрямована на підвищення спроможності українських громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, які постраждали від війни.

«Місія Фонду Східна Європа – трансформувати Україну в державу, яка служить людям та їх захищає», – кажуть організатори.

Для кого

Грантовий конкурс розрахований на організації громадянського суспільства (ОГС), а саме: благодійні організації, громадські об’єднання, які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації.

Читайте також: В Україні запустили платформу для співпраці українських та світових креативних агенцій під час війни

Звертайємо увагу, що конкурс діє лише в таких регіонах: Дніпропетровська, Київська, Львівська, Харківська та Херсонська області.

До розгляду не прийматимуть заявок від суб’єктів підприємницької діяльності (враховуючи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), органів державної влади, місцевого самоврядування, політичних партій, а також релігійних організацій. 

Умови

Діяльність у межах проєктів може здійснюватися за такими напрямками:

  • Виконання ремонтних робіт у тимчасових прихистках, де проживають внутрішньо переміщені особи, з метою покращення житлових умов ВПО.
  • Закупівля побутової техніки та меблів для прихистків (на суму, яка не перевищує 30% від загального бюджету).
  • Інформування громадськості про хід реалізації проєкту та про потреби бенефіціарів.

Критерії відбору

Зазначається, що усі заявки, подані на конкурс, розглядатиме та оцінюватиме незалежна комісія експертів, на основі таких критеріїв оцінювання:

  • відповідність запропонованої діяльності пріоритетам програми;
  • розуміння потреб бенефіціарів;
  • можливість охопити значну кількість бенефіціарів;
  • попередній досвід проведення аналогічної або схожої діяльності;
  • спроможність впроваджувати проєкт у визначених географічних районах у поточних умовах та мати відповідні спеціальні знання та фахівців для реалізації проєкту (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст / бухгалтер (досвід роботи у сфері бухгалтерського обліку не менше двох років) та інші фахівці відповідно до потреб проєкту).

Читайте також: МОМ оголошує грантовий конкурс для організацій, що працюють з ветеранами

Фінансування

Максимальний бюджет одного проєкту – 1 100 000 грн. Мінімальний бюджет проєкту – 900 000 грн.

Тривалість проєктів: від 3 до 5 місяців.

Як взяти участь

Для участі у програмі заявникам потрібно подати заповнені:

  • аплікаційну форму Shelter;
  • бюджет проєкту Shelter;
  • лист підтримки від органу місцевої влади;
  • лист підтримки від керівництва прихистку та установи, на балансі якої перебуває прихисток.

Шаблони форм можна знайти на сайті фонду.

Заповнені заявки разом із бюджетом та листами підтримки мають бути надіслані на пошту [email protected] Прохання вказувати в темі листа «Заявка на конкурс грантів для облаштування прихистків для ВПО».

Дедлайн

Заявки прийматимуть до 2 квітня 2023 року включно. Початок реалізації проєктів очікується орієнтовно 20 травня 2023 р..

Нагадаємо, Український фонд стартапів (УФС) запустив грантову програму для інноваційних проєктів, які наближають нашу перемогу.

Крім того, уряд Німеччини компенсує українським ММСП (мікро-, малі та середні підприємства) 30% вартості інвестиційних проєктів.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство2 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство3 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство4 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...

В Україні стартував грантовий конкурс для інноваторів. Як взяти участь
Отримайте наш веб-додаток. Це не займе місце на телефоні.
Встановити
Перегляньте цю публікацію в...
В Україні стартував грантовий конкурс для інноваторів. Як взяти участь
Chrome
Додати В Україні стартував грантовий конкурс для інноваторів. Як взяти участь на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик В Україні стартував грантовий конкурс для інноваторів. Як взяти участь на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення