Суспільство
В Україні скасували ПДВ і мито на запчастини для дронів. Чому це важливо
Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкти про скасування ПДВ та ввізного мита на компоненти для дронів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зазначається, що відтепер імпортерів звільняють від оплати матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектуючих для БПЛА на час воєнного стану.
Народний депутат Ярослав Железняк наголосив, що підприємства, які ввозитимуть такі складові, повинно звітувати про використання таких товарів. У разі виявлення нецільового використання ввезених товарів, імпортери повинні будуть доплатити митні платежі, від яких їх звільнили, та сплатити пеню.
Читайте також: Не все залежить від іноземних вкладень, або Чому ми не помічаємо своїх інвесторів
Закони набирають чинності з 22 червня 2023 року.
«Це наступний крок до масштабування виробництва дронів. Просто зараз Силам оборони потрібні тисячі безпілотників», – наголосив Федоров.
Нагадаємо, Україна домовилася з Євросоюзом про продовження на рік «економічного безвізу», завдяки якому полегшується експорт.
Також ми повідомляли, що Канада продовжила до 9 червня 2024 року режим безмитного ввезення товарів з України.
Фото: facebook.com/mintsyfra
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі