Суспільство
В Україні штрафуватимуть батьків школярів, які прогулюють навчання – Кабмін
Кабмін ухвалив рішення про штрафування батьків тих школярів, які прогулюють навчання без поважних причин.
За яких умов можуть оштрафувати?
У документі зазначено, що за відсутності учнів, які не досягнули повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих причин або без поважних причин, навчальний заклад невідкладно зобов’язаний надати інформацію службі у справах дітей, а ті, у разі потреби – повідомити поліцію.
Скільки складатиме штраф?
Якщо дитина систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де вона перебуває, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності.
Читайте також: 12-річна школа з’явиться в Україні раніше, ніж планувалося: коли саме?
Такі справи розглядають на засіданнях суду. Спочатку суд може призначити попередження або штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.
За умови повторення ситуації батькам загрожує штраф у розмірі від 1700 до 5100 грн, без урахування судового збору.
Які причини вважаються поважними?
Уточнюється, що поважною причиною відсутності дитини в школі є хвороба, відпочинок з батьками або інші сімейні обставини. Один із батьків зобов’язаний повідомити шкільну установу про те, що дитина буде відсутня, і надати письмову заяву.
Читайте також: Реформа освіти: розповідаємо про п’ять пріоритетних напрямів подальших змін
Якщо дитина не відвідувала уроки з причини хвороби і зверталася до лікаря, то доказом поважної причини може стати медична довідка. Якщо ж такої немає, то потрібна заява від батька або матері про те, що у відповідний період дитина перебувала вдома під їхнім наглядом.
Нагадаємо, що з 1 вересня 2019 року в українських школах розпочалися зміни: скасували обов’язкову форму, ввели електронні учнівські квитки, а в їдальнях формують нове меню. Детальніше про те, як зміниться шкільне життя, читайте тут.
Суспільство
Перше відео проєкту
- ділитися роликами;
- розповідати про волонтерські ініціативи на місцях;
- долучитися до активізму та волонтерства;
- підкреслювати важливість щоденних маленьких дій для перемоги.
Довідка про ініціаторів проєкту
Коментарі
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі