Суспільство
В Україні сформували вісім нових ударних рот БПЛА (ФОТО)
У межах проєкту «Армія дронів» сформували 8 нових ударних рот з безпілотниками українського виробництва.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зазначається, що безпілотники для «Армії дронів» придбали у межах платформи UNITED24 та за кошти державного бюджету.
«Важливо, що всі дрони українського виробництва. Продовжуємо прибирати блокери для розвитку українських компаній. Буде ще багато змін. Щоб в Україні щомісяця виробляли тисячі дронів, які просто зараз потрібні Силам оборони», – наголосив міністр.
Читайте також: Черкаські «пташки» проти іранських «мопедів». В Україні створили БПЛА, здатні перехоплювати дрони-камікадзе. Ось як це працює
Федоров також зазначив, що створення ударних рот – це безпрецедентний і своєчасний крок. Адже три ударні роти, які укомплектовані кілька місяців тому, вже мають успішні результати на фронті.
Довідка
Наприкінці січня 2023 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний ухвалив рішення про формування в Україні перших у світі ударних рот БПЛА. Координаційний штаб для цього проєкту створили спільно з Міноборони, Генштабом та Держспецзвʼязку в межах «Армії дронів».
Військовослужбовців, які очолять ударні роти, відібрали ще взимку. Кожна рота отримає дрони, боєприпаси, Starlink та інше необхідне обладнання.
Раніше ми писали, що уряд ухвалив постанову, яка дозволяє запустити масове виробництву дронів в Україні.
Крім того, українські інженери розробили систему живлення для БПЛА, яка дозволяє квадрокоптерам перебувати в повітрі необмежений час.
Фото: t.me/zedigital
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі