Суспільство
В Україні розробили сервіс для швидкого розмінування полів
Компанія Feodal спільно з Міністерством аграрної політики запустила проєкт, що дозволить оперативно реагувати на небезпеку в полях і швидко передавати дані в ДСНС і ЗСУ.
Про це повідомив, колишній заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Тарас Дзьоба.
«Тепер фермер може за дві хвилини подати заявку про те, що його поля заміновані або наявна в полях кинута техніка, нерозірвані снаряди, уламки, тощо, і допомога не змусить чекати», — написав Дзьоба.
Читайте також: Як генерал-майор Марченко керує обороною Миколаєва і наводить страх на ворога (ВІДЕО)
За його словами, все що потрібно зробити, це перейти на сервіс за посиланням, заповнити атрибутивні дані, вказати приблизну локацію небезпеки на карті, вибрати категорію небезпеки і відправити заявку на розгляд команди Feodal.
«Після того як заявка буде погоджена, вона буде направлена у відповідні органи в залежності від категорії небезпеки. Перехід на сервіс також буде здійснюватись через платформу Agrostatus», — підкреслив Тарас Дзьоба.
Як подати заявку?
Сервіс доступний на сторінці military.feodal.online/dashboard.
Перехід на сервіс також буде здійснюватись через agrostatus.org.
Нагадаємо, створили сайт для пошуку регіональних постачальників продовольства.
Як ми повідомляли раніше, найвідоміша у світі крафтова броварня Brewdog випустила пиво, присвячене Україні.
Фото: agronews.ua.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі