Технології
В Україні розробили бойовий наземний дрон: що він вміє
Українська приватна компанія “Інфоком ltd” розробила бойовий наземний безпілотник “Скорпіон”. Цей дрон увібрав у себе передові досягнення у IT-сфері: блокчейн протоколи та нейронні мережі, повідомляє Defense Express.
Як розповів Андрій Поворознюк, інженер-програміст компанії-розробника, “Скорпіон” – мобільний багатофункціональний наземний дрон вогневої підтримки та розвідки, який може якісно посилити бойову ефективність українських військових.
“На відміну від багатьох інших аналогічних розробок, у “Скорпіоні” головний акцент зроблено на самостійну роботу дрону, який може самостійно виконувати певні задачі, не відволікаючи бійців”, – розповів Андрій Поворознюк.
Які можливості безпілотника?
Наприклад, є можливість задати маршрут, яким має пересуватися “Скорпіон” у автономному режимі. За допомогою ультразвукових сенсорів та радару дрон може самостійно оминати перешкоди. Ця система побудована на 2 бортових комп’ютерах, які відповідають за обробку об’єктів і перешкод нейронною мережею.
Враховуючи високу прохідність “Скорпіону”, завдяки використанню гусеничного ходу, це дозволяє оператору не відволікатися від основних бойових завдань.
Як озброєний дрон?
Озброєння дрону наразі складається з 7,62-мм кулемету та легкого протитанкового ракетного комплексу з двома ракетами. Але може бути замінене у відповідності до бажання замовника.
За наведення зброї та спостереження за полем бою відповідає оптична камера з 30-кратним збільшенням, тепловізор та лазерний далекомір. А система управління вогнем дозволяє супроводжувати виявлені цілі в автономному режимі, коли за оператором залишається лише прийняття рішення щодо її знищення.
Читайте також: В Україні розробили унікальний розвідувальний балістичний модуль “Полоз”
Яка дальність управління?
Дальність управління дроном за радіоканалом складає до 5 км, а для її збільшення “Інфоком ltd” розробляє спеціальну систему мобільних ретрансляторів, які будуть скидатись дроном. Під часу руху, через певну відстань 300-1000 метрів, автоматично встановлюється спеціальний репітер сигналу, який може здійснювати захищений обмін даними між операторами та безпілотниками. Таким чином створюється мережа типу блокчейн-базового протоколу SmartMesh.
Запас ходу від одного повного заряду акумулятора у “Скорпіону” складає від 25 до 30 км, в залежності від місцевості. А режимі очікування, коли бойовий модуль працює тільки в режимі спостереження, дрон може працювати до 20 годин.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі