Суспільство
В Україні розпочинають розробку Містобудівного кодексу
В Україні розпочнуть розробку Містобудівного кодексу. До роботи над документом планують залучити активістів та профільні громадські організації.
Про це повідомила повідомила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
За її словами, розмови про створення Містобудівного кодексу тривають вже щонайменше 16 років. Концепція документу була схвалена урядом ще у 2007 році, а три роки потому кодекс навіть прийняли у першому читанні. Утім до другого читання документ не підготували.
У 2017-му влада повернулася до цього питання та створила робочу групу при Мінрегіоні, аби розробити проєкт Містобудівного кодекса, утім і цього розу він не потрапив на розгляд парламентарів.
«Тому 21 лютого під час засідання Комітету держвлади, місцевого самоврядування, регрозвитку та містобудування було вирішено надати депутатці Ганні Бондар можливість очолити роботу по написанню документа. У Ганни є досвід роботи на посаді головного архітектора Києва, очільника департаменту, що видавав містобудівні умови та обмеження, а також на посаді директора департаменту профільного міністерства», – зазначила Шуляк.
Вона додала, що розробка та обговорення кодексу може тривати до двох років. Водночас вже в березні парламентарі мають затвердити відповідний план-графік роботи. Шуляк переконана, що Містобудівний кодекс врахує баланс інтересів громад, мешканців, інвесторів, девелоперів, архітекторів, органів центральної та місцевоі влади, будівельників, фахової спільноти та стейкхолдерів, які будуть залучені до процесу обговорення.
Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько
«Закликаю долучатися всіх зацікавлених сторін до робочого процесу. Особливо тих, хто впродовж останнього часу висловлював бажання в створенні такого потрібного Україні документу. Профільні асоціації, ГО, саморегулівні організації, ОМС, асоціація міст України — тепер зможуть не словом, а ділом внести свій внесок», – додала очільниця партії.
Раніше ми писали, що кияни пропонують створити музей архітектури з реабілітаційним центром для військових в садибі Дмитрієва на Подолі.
Крім того, водонапірна вежа біля Голосіївського лісу стала об’єктом культурної спадщини Києва. Раніше ділянку, де розташована вежа, хотіли забудувати.
Фото: istockphoto.com.
Суспільство
Особливості маршруту
- купе (4 місця);
- люкс (2 місця).
Графік руху
- Київ – Будапешт:
Відправлення о 10:16, прибуття о 06:00 наступного дня. - Будапешт – Київ:
Відправлення о 22:40, прибуття о 19:11 наступного дня.
- Відня (подорож триватиме менше трьох годин);
- Зальцбурга, Мюнхена, Інсбрука, Цюріха, Румунії, Словенії та інших країн.
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі