Суспільство
В Україні презентували благодійні марки, намальовані бійцями ТрО (ФОТО)
Фонд «Повернись живим» й Okko презентували поштові марки, намальовані бійцями тероборони. Кошти від продажу підуть на «ОКО ЗА ОКО. Озброїмо ТрО до зубів».
Про це повідомили на сайті Okko.
Авторами ескізів виступили військові ТрО Руслан Піхота й Тамара Поліщук. Кожен марковий аркуш надрукований в єдиному екземплярі.
Придбати марки можна буде на онлайн-аукціоні, який у серпні проведе Фонд «Повернись живим». Також на кожному аркуші марок прошитий код із відеозверненням від авторів.
Зазначається, що кошти від їх продажу підуть у фонд ініціативи «ОКО за ОКО 2. Озброїмо ТрО до зубів», мета якої зібрати 400 мільйонів гривень на забезпечення колективним піхотним озброєнням усіх бригад Сил територіальної оборони.
Читайте також: «Я мріяв про це з дитинства». Хлопець із синдромом Дауна став кондитером у майстерні печива на Київщині. Як йому це вдалося
Автор одного з ескізів Роман Піхота для відображення типового шляху бійця ТрО – від початку повномасштабної війни й до майбутньої перемоги – обрав жанр коміксу, у якому власне і працює.
Тамара Поліщук, авторка другого сюжету, створила марку «У дорозі», де персонажами є не лише воїни ТрО, а й їхні чотирилапі друзі.
Довідка
У квітні 2023 мережа ОККО і фонд «Повернись живим» оголосили новий спільний проєкт для допомоги ЗСУ – «ОКО ЗА ОКО 2. Озброїмо ТрО до зубів».
Метою проєкту є повністю закрити нагальну потребу усіх бригад територіальної оборони в автоматичних гранатометах, великокаліберних кулеметах та мінометах. Для цього компанія і фонд збирають 400 мільйонів гривень.
Нагадаємо, в Італії випустили другу марку на підтримку України, до створення якої були залучені сучасні українські митці.
Також Укрпошта презентувала марку, присвячену діяльності Службі безпеки України.
Фото: okko.ua.
Суспільство
Мультимедійна платформа «Локальна історія» презентувала новий журнал, присвячений історії та культурі Слобожанщини. Це вже восьмий випуск видання.
Про це повідомляє «Локальна історія».
Про журнал
На обкладинці журналу — ілюстрація художниці Олі Гайдамаки, а всередині — глибокі історичні дослідження, репортажі та аналітика. Видання розповідає про заселення Слобожанщини, вплив Козацької революції на регіон і створення Слобідської України. Окрема стаття присвячена загадковому місту Гелон, яке згадується в легендах.
Читати також: Фасад притулку для тварин у Києві прикрасили муралами (ФОТО)
Особливу увагу приділили видатним постатям Слобожанщини. У журналі можна прочитати:
- як Микола Костомаров шукав своє місце в історії;
- чим жив хутірний світ Пантелеймона Куліша;
- репортаж про Тростянець, що пов’язаний із життям і творчістю Миколи Хвильового.
Також у випуску зібрали цікаві факти про календарні обряди українців Вороніжчини Сумської області 150 років тому. Автори дослідили, як мешканці Вороніжа бачили своїх сусідів-росіян і чому називали їх неробами.
Нагадаємо, що у лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО).
Фото: «Локальна історія».
Суспільство
Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».
Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.
Що відомо про цей проєкт
Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:
- можливість самостійно пересуватися;
- доступ до інфраструктури;
- сприятливі умови для соціальної інтеграції;
- рівні можливості у користування міськими просторами.
Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.
Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.
Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.
«Рух без бар’єрів»
Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.
Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.
Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство
Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.
Про це повідомили в посольстві.
До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.
«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.
Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)
Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.
Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії