Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні почали знімати гангстерську сімейну комедію “Коза Ностра”

Опубліковано

У Карпатах розпочалися зйомки гангстерської сімейної комедії “Коза Ностра”, в якій головну роль грає Ірма Вітовська.

Про це пише Сinema.

Режисером нового комедійного українсько-італійського проєкту є італієць Джованні Дота, володар 50-ти номінацій та 22-х нагород міжнародних кінофестивалів.

Про що фільм?

В основі сюжету – історія взаємин домашньої робітниці Влади Кози та Фредо Лагана, який відіграє не останню роль в італійському мафіозному клані Коза Ностра. Фредо нещодавно повернувся з тюрми та не дуже орієнтується у новому світі навколо. Він втратив контроль над своїм бізнесом, та й в родини – суцільні проблеми. І саме Влада стане “секретним українським інгредієнтом”, який допоможе італійському мафіозі не тільки повернути колишню могутність, а ще й залагодити конфлікти із дітьми.

Найстарший син дона Фредо, брутальний Лука, мріє продовжити батькову справу, проте йому бракує здібностей. Молодший син Джанні, навпаки, не хоче бути пов’язаним із криміналом (не дарма ж він вивчився на програміста в США). Донька Франческа, вперта й бунтівна, із сучасними поглядами на життя, намагається ігнорувати родинне минуле, чим дуже дратує батька. І всі вони втратили зв’язок між собою. Влада допоможе всій родині владнати суперечки та зрозуміти одне одного.

Читайте такожЗапускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти

Головна героїня Влада доведе, що стереотипи – і про українців, і про італійців – не завжди відповідають дійсності. Того, що нас об’єднує, значно більше, ніж того, що розділяє. До речі, назва фільму – це гра слів: не Cosa Nostra, як зветься мафіозний клан, а Koza Nostra – на честь головної героїні Влади Кози.

Як розпочався проєкт?

Історія проєкту розпочалася 2017 року, коли він пройшов до престижного конкурсу MIA TV Drama Series Pitching Forum в Римі. А вже через три роки, з дотриманням всіх вимог безпеки, у Карпатах стартували зйомки повнометражної комедії.

Читайте такожМедреформа на Одещині. Як у місті створили хаб для сімейних лікарів

Зйомки “Кози Ностри” відбулися в Карпатах 15-16 вересня, а далі в Італії: у Римі та на Сицилії. Як йдеться в повідомленні, за задумом режисера, який вперше побував у Карпатах влітку цього року та був вражений красою української природи, Карпати символізують рай, утрачений головною героїнею.

Автор ідеї і сценарист проєкту Анастасія Лодкіна обіцяє: “Спекотна Сицилія, карпатські ліси, піца та борщ, кипучий мікс італійських хітів часів найбільшої популярності фестивалю в Сан-Ремо та гуцульських мотивів – на глядачів чекає калейдоскоп італійської та української культур, смаків та барв. Буде весело, яскраво, голосно та смачно!”

Хто грає?

Ролі у фільмі виконнують:

  • Ірма Вітовська (Влада Коза),
  • Джованні Калканьо (Фредо Лагана),
  • Джудітта Васіле (Франческа Лагана),
  • Лоренцо Скальцо (Лука Лагана),
  • Габріеле Чічірелло (Джанні Лагана),
  • Юлія Соболь (Марія Спатоліні-Коза)

Режисер стрічки – Джованні Дота, автор ідеї – Анастасія Лодкіна, сценаристи – Анастасія Лодкіна, Маттео Вісконті, Джованні Дота, Джулія Магда Мартінез.

Продюсери: Катерина Вишневська (FILM.UA Group), Марія Грація Сакка (Pepito Produzioni, Італія), Віктор Мирський, Августіно Сакка. Виконавчий продюсер – Сергій Демідов.

Оператор – Карло Рінальді, художник з костюмів – Маріна Роберті, художник-постановник – Мауріціо Леонарді, режисер монтажу – Джорджа Курра.

Прем’єру фільму заплановано на 2021 рік.

Нагадаємо, короткометражку української режисерки відібрали до одного з найкращих міжнародних кінофестивалів.

Як ми повідомляли раніше, з’явився трейлер фільму про перемогу України у війні з Росією.

Усі фото: cinema.in.ua.

Суспільство

Ліна Костенко святкує 94-й День народжежння: сильні історії з життя, архівні фото та надихаючі цитати мисткині

Опубліковано

Сьогодні, 19 березня українська мисткиня Ліна Котенко святкує свій 94-й День народження. За роки своєї творчості вона стала лауреаткою Шевченківської премії, Премії Антоновичів, Ордену Почесного легіону. У 1967 році разом з Павлом Тичиною та Іваном Драчем номінована на Нобелівську премію з літератури. 

Добірку про Ліну Костенко підготувала редакція ШоТам.

16 років вірші поетеси знаходились під забороною

У травні 1966 року в Спілці письменників відбулася традиційна церемонія таврування “національних відщепенців”. Ліна Костенко виступила відкрито на підтримку Івана Світличного, Опанаса Заливахи, Михайла Косіва, Михайла та Богдана Горинів, отримавши купу оплесків. Після того, як її лист в захист Чорновола в 1968 році не було надруковано в газеті “Літературна Україна”, її ім’я зникло з преси на багато років. Понад шістнадцяти років поетеса працювала “в стіл”.

Фото з архіву Ліни Костенко

У Ліни Костенко було тавро дочки “ворога народу”

У 1936 році батька Ліни Костенко засудили на десять років концтаборів. Після оголошення вироку Василь Костенко сказав суддям: “Вашим червоним прапором тільки биків лякати”. Ця безстрашність і справжня людська гідність пізніше передалися його дочці.

Рух шістдесятників

Ліна Костенко виявила нетерпимість до несправедливості, відчуття власної гідності та непохитний характер, що спонукали її стати активною учасницею руху шістдесятників. У 1965 році поетеса, разом з кінорежисером Сергієм Параджановим, поетом Іваном Драчем, авіаконструктором Олегом Антоновим та іншими діячами, надіслала до влади лист-протест проти арештів української інтелігенції та вимагала проведення публічних розглядів судових справ.

Фото з архіву Ліни Костенко

Читати також: Режисер у 16. Підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців

Вихід з заборони

З початку 90-х років зацікавленість творчістю Ліни Костенко почала зростати, виходячи з-під заборон. У 2000 році, як повідомили в Українському інституті національної пам’яті, президент України Леонід Кучма нагородив поетесу орденом Ярослава Мудрого V ступеня. Однак Ліна Василівна відмовилася йти на церемонію нагородження, промовивши крилату фразу: “Політичної біжутерії не ношу”.

фото: ukrinform

Повномасштабна війна

Ліна Костенко зустріла початок широкомасштабної війни в Києві у знаменитому будинку на вулиці Олеся Гончара 52, що також відомий як “письменницький”. Цей будинок отримав свою назву через те, що 40 років тому в ньому мешкали виключно письменники. Його збудували на кошти літературного фонду у формі розгорнутої книги ще на початку 80-х років 20 століття.

“Уявіть собі, я писала. Розумієте, я ж належу до покоління, яке пережило Другу світову війну, і мені оці бомби о 4 ранку, вони мені звичні. З мого дитинства. А тепер, знову почула ті самі бомби, тільки страшніші”, – розповідає Ліна Костенко.

Фото: 5 канал 

Влітку 2022 року посол Франції в Україні Етьєн де Понсен нагородив Ліну Костенко орденом Почесного легіону в Києві. Тоді вона присвятила цю нагороду всім українським воїнам зі словами: “Вони – наш найпотужніший легіон”.

Нагадаємо, як перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило “дизайнерський ремонт” у сторічній хатині.

Цитати Ліни Костенко про Україну, мову, війну та росію

  • “А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни”
  • “У кожної нації свої хвороби. У Росії – невиліковна”
  • Коли в людини є народ, тоді вона уже людина
  • Доля не усміхається рабам
  • Вічна парадигма історії: за свободу борються одні, а до влади приходять інші

Фото: Освіторія

Читати далі

Суспільство

Фільм “Уроки толерантності” зібрав у прокаті 1,7 млн гривень

Опубліковано

Завершено прокат фільму “Уроки толерантності”. Стрічка вийшла на великі екрани 14 лютого була на екранах 4 тижні. Загальні касові збори склали 1 742 732 грн, а кількість проданих квитків сягнула 11 447.

Про це повідовляє ДержКіно.

Про кінострічку

Фільм створено за мотивами п’єси Ігоря Білиця “Гей-парад”. У центрі сюжету пересічна українська родина, яка аби дати раду фінансовій скруті, погодилася стати учасниками програми з євроінтеграції “Уроки толерантності”.

Читати також: Фільм “Бачення метелика” зʼявився на Takflix

За її умовами, вони мають на певний час оселити у себе вдома ЛГБТ-представника та активіста. Тепер родина вимушена боротись із власною гомофобією та неприйняттям інакшості. Але серед усіх інших викликів, їх також хвилює те, що скажуть сусіди.

Фільм створений за підтримки Державного агенства України з питань кіно, SOLAR MEDIA Entertainment.

Нагадаємо, що Дія.Engine номінована на міжнародний конкурс: як проголосувати.

Також ми повідомляли, що “Це крафт” відкрив реєстрацію на грантовий конкурс.

Читати далі

Суспільство

Фільм “Бачення метелика” зʼявився на Takflix

Опубліковано

Кінострічку можна переглянути в онлайн-кінотеатрі з 18 березня 2024 року. Стрічка розповідає про українську аеророзвідницю Лілію з позивним “Метелик”, яку визволяють із російського полону. Її чекають рідні, друзі, побратими й коханий. Але нове життя приносить нові виклики.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: афіша фільму

Про фільм

Головну роль зіграла акторка Маргарита Бурковська. Також у фільмі з’явилися Наталка Ворожбит, Любомир Валівоць, Мирослава Витриховська-Макар. Сценарій написали режисер Максим Наконечний й Ірина Цілик.

Читати також: Читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен

Щоб історія була реалістичною, команда фільму спілкувалася з військовослужбовцями й проходила військовий вишкіл першої домедичної допомоги. Підготовка до фільму та зйомки тривали понад чотирьох років.

Режисер стрічки – одесит, Максим Наконечний.

Премʼєра та нагороди

Перший показ “Бачення метелика” відбувся на Каннському фестивалі в програмі “Особливий погляд”. Стрічка також отримала нагороду як найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

10% із кожного квитка Takflix передаватиме “Жіночому Ветеранському Руху”, а 50% – творцям кіно.

Нагадаємо, що варто подивитися: фільми про війну і не тільки, які Україна висувала на “Оскар”.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Ще два роки тому це була просто закинута сторічна хатина на малолюдному хуторі, а зараз...

Суспільство3 дні тому

Медові свічки, український хамон і косівська кераміка: як працює магазин українських товарів у Івано-Франківську

У магазині українських товарів пахне квітами. По центру — стіл з уже весняною композицією: жовтенькі...

Суспільство5 днів тому

Режисер у 16. Підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців

24 лютого 2024 року о 9:42 він заходить у кінотеатр «Люм’єр» в Івано-Франківську. Займає почесне...

Суспільство6 днів тому

На старті мала алергію та 100 доларів: історія про те, як розвинути виробництво косметики в карпатському селі

До 30 років Яна Кермощук вважала, що щаслива родина — це все, що їй потрібно....

РЕКЛАМА: