Суспільство
В Україні побудують завод із виробництва безпілотників Bayraktar
Україна не відмовилася від планів щодо будівництва спільного з Туреччиною заводу з виробництва безпілотників Bayraktar. Наразі робота над реалізацією проєкту триває.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у Facebook.
За його словами, про будівництво спільного заводу представники оборонних відомств України й Туреччини домовилися ще в 2021 році. Попри повномасштабне вторгнення Україна не відмовиляється від домовленостей та працює над реалізацією проєкту.
Резніков називав будівництво заводу планом «середньострокової перспективи» та запевнив, що його вдасться втілити в життя.
Читайте також: «Привітання» на снарядах, тату та десант фіалколюбів. Як українці креативлять, аби зібрати гроші на ЗСУ
«У 2021 році було досягнуто принципових домовленостей щодо будівництва спільного заводу з виробництва байрактарів в Україні. Наразі триває комунікація між оборонними відомствами України і Туреччини, і ми продовжуємо роботу над реалізацією проєкту з будівництва заводу. Це плани середньострокової перспективи. І вони будуть реалізовані. Окремо дякую за позицію і підтримку міністру оборони Туреччини Генералу Хулусі Акару», – зазначив міністр.
Про будівництво заводу
3 лютого 2022 року Україна і Туреччина підписали рамкову угоду про розширення спільного виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Тоді ж прем’єр-міністр Денис Шмигаль уточнив, що будівництво спільного підприємства має розпочатися найближчим часом.
«Насамперед це буде станція обслуговування вже наявних безпілотних літальних апаратів, що перебувають на озброєнні в Україні, і далі вже будемо розвиватися в напрямку виробництва. Ми очікуємо, що це буде найближчим часом», – зазначив Шмигаль.
Угода також передбачала створення центру, де українських операторів навчатимуть керувати дронами різних категорій. За даними порталу Мілітарний, для майбутнього виробництва безпілотників в Україні навіть встигли зареєструвати нову компанію.
Нагадаємо, Україна планує придбати ще десятки безпілотників Bayraktar, тож незабаром практично всі потужності турецької компанії Baykar будуть зосереджені на потребах ЗСУ.
Раніше ми повідомляли, що турецька компанія Baykar безоплатно передасть Україні три безпілотники Bayraktar TB2, на які збирав кошти волонтер Сергій Притула.
Фото: mil.in.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі