

Суспільство
В Україні оголосили конкурс проєктів для протидії дезінформації
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні організовують онлайн-майстерню Mediengeist для активістів і медійників, де можна отримати до 36 тисяч євро на реалізацію свого проєкту з протидії дезінформації.
Про це пише Гурт.
Зазначається, що майстерня Mediengeist – це можливість втілити свою ідею для протидії деструктивним наративам, фейкам та дезінформації у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну.
«Якщо ви працюєте з темою медіаграмотності протидії фейкам, або/та у сфері розвитку громадянського суспільства за допомогою цифрових технологій, ця можливість для вас», — йдеться у повідомленні.
Хто може взяти участь?
У майстерні зможуть взяти участь 30 команд. Майстерня відбуватиметься у кілька етапів, потягом яких учасники спершу навчатимуться, а потім використовуватимуть набуті знання для втілення своєї ідеї.
Упродовж навчання всі учасники отримуватимуть стипендію розміром 1000 євро.
Проєкт триватиме з вересня 2022 року по січень 2023 року.
Чому навчатимуть на майстерні?
Навчатимуть основам фактчекінгу та етики, сторітелінгу, захисту інтелектуальних прав, використанню нових цифрових інструментів для залучення аудиторії.
Серед лекторів – Отар Довженко з «Детектор медіа», Кортні Гардінґ з Meta, Брем Алкема з DROG, Фелікс Ґедтке з NowHere Media, Володимир Смирнов зі Spiilka.
Що потрібно, аби потрапити на майстерню?
- Мати цікаву ідею, яка допомагатиме доносити правду та розвивати громадянське суспільство.
- Бажано – мати досвід роботи з темою протидії дезінформації.
- Мати щонайменше 7 годин на тиджень для навчання.
Як податися?
Подати заявку можна за посиланням.
Дедлайн заявок – 7 вересня 23:59 за Києвом
У разі запитань пишіть на пошту: [email protected]
Етапи Майстерні
Майстерня відбуватиметься у три етапи:
- на першому етапі оберуть 30 учасників, які отримують стипендію 1000 євро. Протягом вересня навчатимуть топові світові та українські експерти.
- на другому етапі кожен учасник підготує концепцію проєкту з протидії дезінформації та презентує її експертам Mediengeist. П’ять найкращих ідей пройдуть у наступний етап та отримають 5000 євро кожен на створення власного проєкту.
- на третьому етапі серед п’яти учасників експертне журі обере один найбільш перспективний проєкт, який отримає 30 000 євро, а також менторську підтримку для масштабування власного проєкту на національному рівні.
Довідка
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну весь світ із жахом усвідомлює, як агресивно використовуються фейки та дезінформація у веденні війни. Викликають захоплення інновації, з якими громадянське суспільство в Україні протистоїть загрозам та реагує на них.
За допомогою акселератору Mediengeist організатори хочуть запропонувати незалежним експертам та експерткам, а також організаціям додаткові можливості й інструменти, щоб працювати далі в цьому полі.
Читайте також: Вирвалися з окупації та відкрили магазин на Черкащині. Як «Це Крафт» підтримує локальних виробників
Мета проєкту – зібрати разом найкращих українських та міжнародних експертів та експерток, спікерів та спікерок, створити умови для розвитку проєктів до стадії готовності та дати поштовх найперспективнішим з них.
Завдання майстерні – підсилити професіоналів, які у той чи інший спосіб вже працюють з темою протидії дезінформації в Україні.
Нагадаємо, агентство Іdealers оголосило для стартапів грант $15 000 на маркетинг-послуги.
Фото: edweek.org.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Київщині до кінця 2023 року відновлять та енергомодернізують 150 багатоквартирних будинків, що були пошкоджені внаслідок російської агресії. Перші 4 будинки вже відновили в Ірпені.
Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.
Реалізується така ініціатива спільно з Фондом енергоефективності в рамках програми «ВідновиДІМ».
До участі в програмі залучаються ті будинки, в яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
Програма «ВідновиДІМ» фінансує заміну або ремонт віконних блоків і блоків балконних дверей, зовнішніх дверей, ремонт пошкоджень фасадів і покриття будівлі, обладнання дахових котелень та інженерних мереж.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Отримані кошти ОСББ може використати як для будівельних робіт, так і для придбання матеріалів та обладнання, необхідних для їх виконання.

Крім того, в Київській обласній військовій адміністрації функціонує Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших житлових будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій у Київській області з впровадженням енергоефективних заходів на 2023-2024 роки.
У межах цього проєкту Київська облдержадміністрація буде дофінансовувати роботи, які не можуть бути виконані в рамках роботи програми «ВідновиДІМ» чи на виконання яких не вистачило коштів. Таким чином, завдяки спільній роботі будинки будуть відновлені повністю та комплексно.
Нагадаємо, Макарівська громада Київщини презентувала концепцію відбудови.
Також ми повідомляли, що у Ворзелі на Київщині розпочались ремонтні роботи з відновлення будинків, що постраждали внаслідок воєнних дій.
Фото: koda.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові дронами знищили російські РЕБ, розміщені на даху висотки.
Відео ювелірної роботи українських операторів БПЛА оприлюднив у соцмережі нацгвардієць Олександр Гуц.
На відео видно, як прицільними скиданнями з дрона виведені з ладу чотири станції та антени радіоелектронної боротьби, які окупанти розмістили на даху висотної будівлі у промзоні.
Міжнародна волонтерська спільнота GeoConfirmed ідентифікувала точне місце атаки. За їхніми даними, наша аеророзвідка вивела з ладу комплекси РЕБ у Новій Каховці на Херсонщині.
Читайте також: Ми жили з ракетною установкою за вікном. Як 16-річна Марія вмовила маму виїхати з окупованої Каховки
Нагадаємо, ЗСУ знищили новітню російську станцію РЕБ «Стриж».
Раніше ми повідомляли, що українські військові захопили комплекс РЕБ противника.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вийшла повна збірка творів Григорія Сковороди. Чотиритомник присвятили 300-річчю з дня народження філософа.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики.
Зазначається, що чотири томи видання про Григорія Сковороду поділені за жанрами:
- перша книжка – це поезія та байки,
- друга – трактати діалоги та притчі раннього періоду,
- до третьої книги увійшли трактати, діалоги та притчі Григорія Сковороди, написані ним упродовж 70-90-х років XVIII століття,
- четвертий том містить листи, філологічні нотатки Григорія Сковороди та його переклад комедії Теренція «Брати».
Окрім усіх творів Григорія Сковороди, видання містить і біографію філософа, написану його учнем, а згодом близьким другом М. Ковалинським. Завдяки Ковалинському й збереглася значна частина епістолярної спадщини відомого українського філософа.
Читайте також: Перший український хіпі та майже веган. Що ви знаєте про життя та творчість Григорія Сковороди? (ТЕСТ)
Мова видання українська, старослов’янська, церковнослов’янська, латинь, давньогрецька. Наголошується, що належний академічний формат видання може стати цінним джерелом для всіх, хто вивчає творчість Григорія Сковороди.

Довідка
Григорій Сковорода — український філософ-містик. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом».
Нагадаємо, у Лівані підготували перше видання творів Григорія Сковороди арабською мовою.
Також у Вашингтоні відкрили пам’ятник Григорію Сковороді з нагоди 300-річчя з дня його народження.
Фото: facebook.com/MCIPUkraine.