Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні оголосили грант на виявлення зловживань щодо довкілля

Опубліковано

Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс «Виявлення зловживань щодо довкілля та використання природних ресурсів». 

Про це пише портал Гурт.

Зазначається, що нині дедалі гостріше на порядок денний виходять питання зміни клімату. Позитивним фактором є зміна свідомості суспільства, активна робота ініціатив, спрямованих на захист довкілля у різних сферах:

  • боротьба із вирубкою лісів,
  • забрудненням повітря,
  • водних ресурсів,
  • адвокація правильного поводження з відходами тощо.

Це є важливим внеском у збереження природи та протидії згаданим змінам клімату. Проте негативним чинником залишається корупція, яка завдає невиправної шкоди довкіллю та природнім ресурсам, хоча на перший погляд, такий зв’язок не завжди є очевидним.

Непоодинокими є випадки, коли через корумпованих посадовців стаються значні обсяги викидів шкідливих речовин у повітря чи водойми, проводиться незаконний видобуток корисних копалин, забудовуються природоохоронні зони чи злочинно вирубуються ліси, але мешканці не завжди можуть пов‘язати ці факти з корупцією у конкретних органах влади.

З метою виявлення найбільш актуальних проблем, корупційних ризиків і факторів, а також конкретних випадків корупційних правопорушень відносно довкілля оголошується цей конкурс.

Мета конкурсу 

Виявлення, широке висвітлення зловживань та фактів корупції щодо довкілля та використання природних ресурсів, звернення у разі потреби до відповідних органів публічної влади щодо таких фактів, а також розробка онлайн інструментів, спрямованих на зменшення можливостей для зловживань у зазначеній сфері.

Читайте також: Секрети розумного споживання від ШоТам: коли рятувати планету, як не тепер

Учасники конкурсу

До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, які мають досвід практичної роботи у сфері захисту довкілля та досвід впровадження проєктів з антикорупційною тематикою. Вітатиметься партнерство з Ініціативою з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні.

Пріоритети конкурсу

  1. Діяльність може проводитися у сферах, що стосуються протидії (перелік не є вичерпним):
  2. Забрудненню повітря;
  3. Забрудненню та нераціональному використанню водних ресурсів;
  4. Вирубці чи нераціональному використанню лісових ресурсів;
  5. Несанкціонованому видобутку корисних копалин та використанню надр;
  6. Недотриманню законодавства щодо природоохоронних зон;
  7. Неналежній утилізації сміття.

Напрями діяльності

  • Виявлення конкретних випадків (кейсів) порушень з боку:
  1. юридичних осіб / ФОП, що можуть бути зумовлені корупційними чинниками, а також виявлення та оприлюднення відповідних схем;
  2.  органів влади (що можуть полягати, наприклад, у нездійсненні контролю, передбаченого нормативно-правовими актами, що спричинено корупційними факторами, тощо);
  • Наявність прогалин чи низька ефективність у сфері дії дозвільних документів та чинної нормативно-правової бази у сфері екології:
  • моніторинг та контроль за належним виконанням умов ведення діяльності та зобов’язань підприємств, викладених у дозвільних документах, виявлення порушень у цій сфері;
  • виявлення зловживань у сфері видачі дозвільних документів та їх подовження;
  • розробка інструментів, спрямованих на мінімізацію можливостей для зловживань у сфері видачі документів дозвільного характеру, їх подовження, виконання тощо;
  • розробка пропозицій щодо вдосконалення норм чинної нормативно-правової бази в екологічній сфері, що спрятимуть зменшенню корупційних факторів та можливостей для зловживань;
  • Розробка онлайн інструментів, що сприятимуть більш широкому доступу громадськості до екологічної інформації.

Перевага надаватиметься проєктним пропозиціям, які:

  • охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу;
  • матимуть регіональний або місцевий масштаб;
  • будуть стосуватися безпосереднього впливу на життя громадян, місцевих мешканців, громад тощо;
  • пропонують використання інноваційних підходів та цифрових інструментів;
  • прослідковуватимуть кореляцію корупційних проявів щодо довкілля та факторів зміни клімату.

Переможцям конкурсу у випадку необхідності захисту прав та інтересів може бути надана юридична підтримка. Переможці конкурсу також будуть запрошені до спільних зустрічей, що мають на меті обмін досвідом та отримання додаткових знань. Організації заохочуються під час виконання проєкту використовувати інноваційні підходи, цифрові та онлайн інструменти. У разі використання, пропонується в проєктній заявці описати використання таких інструментів.

Критерії

  • відповідність поданої проєктної пропозиції меті й пріоритетним напрямам конкурсу;
  • зрозумілість мети проєктної пропозиції, відповідність завдань та діяльності за проєктом його меті;
  • прогнозований вплив проєкту на досягнення позитивних змін, залучення органів влади й інститутів громадянського суспільства до досягнення цих змін;
  • попередній досвід учасника конкурсу у проведенні діяльності, передбаченої проєктною пропозицією;
  • реалістичність виконання проєкту, наявність чіткого плану його реалізації, ефективність запропонованих механізмів реалізації ідей проєкту, визначеність очікуваних результатів;
  • врахування принципів гендерної рівності і недискримінації під час формулювання проєктної пропозиції;
  • зваженість бюджету, наявність співфінансування проєкту;
  • життєздатність проєкту після завершення його реалізації, зокрема шляхом інституціалізації досягнутих результатів;
  • наявність оприлюдненого учасником конкурсу змістовного та фінансового звітів за попередній календарний рік.

Терміни

Термін реалізації проєкту – до 12 місяців. Планований термін початку реалізації проєктів – 15 липня 2020 р.

Останній термін подання проєктних пропозицій – 12 травня 2020 року (15:00 за київським часом).

Аплікант самостійно визначає тематику проєкту. При цьому в тексті проєктної пропозиції він має обґрунтувати актуальність і важливість проєкту у визначеній (-их) сфері (-ах).

Як окремі додатки проєктна пропозиція має містити:

  • посилання на проєкти, які учасник конкурсу виконував в минулому, чи основні виконавці проєкту, та які розміщено в публічному доступі;
  • резюме основних виконавців проєкту;
  • листи від партнерських організацій, ЗМІ тощо, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проєкту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проєкт планується реалізовувати в партнерстві з іншими громадськими організаціями, благодійними організаціями);
  • За наявності, перелік донорів, що підтримували проєкти організації у минулому, із контактами відповідного менеджера.

Фінансування

Максимальний розмір гранту – 450 000 гривень (оптимальний бюджет проєкту – до 400 000 гривень).

У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси magomedova@irf.ua та narezhneva@irf.ua.

Нагадаємо, на Одещині збільшили площі заповідників.

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: