Суспільство
В Україні обов’язково проектуватимуть тактильну плитку для людей з порушенням зору
Мінрегіон увів обов’язкове проектування плитки для людей з вадами зору. Про це йдеться у нових ДБН, які вступили в дію з 1 квітня, передає прес-центр відомства.
Такі норми будуть обов’язковими в інфраструктурі населених пунктів, у тому числі, у вулично-дорожній мережі, у житлових і громадських будівлях.
Що передбачається?
Згідно з новими ДБН, доступне середовище повинно бути забезпечене засобами безпеки, орієнтування, отримання інформації, у тому числі, для осіб з порушеннями зору, і включати:
- тактильні елементи доступності (ТЕД), які допомагають у самостійній орієнтації на вулицях та всередині будівель і поділяються на тактильні підлогові смуги та інформаційні покажчики (таблички або позначки) зі шрифтом Брайля.
- візуальні елементи доступності (ВЕД), які сприяють безпечному орієнтуванню у просторі для всіх груп населення, у тому числі, для громадян з порушеннями зору. Вони являють собою виділені контрастними кольорами знаки, інформаційні таблички, інформатори та покажчики, які розміщуються вздовж вулиць, на вході та всередині будівель.
- аудіопокажчики (АП), які встановлюються для звукового сповіщення інформації та вказують на необхідний напрямок руху. Також вони можуть інформувати про об’єкт чи послугу, що надаються. Поділяються на звукові маячки-сигналізатори та голосові інформатори.
Читайте також: Чернігівський автозавод випускає шкільний автобус для дітей з інвалідністю
Загалом нові ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» спрямовані на створення безбар’єрного простору для всіх груп людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок.
Що потрібно знати про нові ДБН?
Нові ДБН «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення адаптовані до європейських норм та містять наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі