Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні налагодили виробництво нових евакуаторів

Опубліковано

На Черкащині компанія «Завод спеціального обладнання» почала випускати автоевакуатори, позаяк останнім часом в Україні підвищився інтерес до такої техніки. Про це повідомляє news.finance.ua.

“З огляду на те, що замовники компанії ТОВ «ЗАВОД СПЕЦІАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ» останнім часом виявляють підвищену цікавість до евакуаторів (самих різних модифікацій і комплектацій), фахівці технічного відділу підняли з архівів раніше розроблені конструкції евакуаторів, вдосконалили їх конструктивну частину використовуючи останні розробки компанії, і випустили перші оновлені евакуатори”, – розповіли у пресслужбі підприємства.

Один з черкаських евакуаторів зроблений на базі шасі ISUZU NPR-75. Колісна база становить 3815 мм. Кабіна – однорядна, поміщаються три людини. Підвіска – ресора. Двигун – 5193 см3. Його потужність досягає 155 к.с. Мотор працює разом з 6-ступінчастою механічною коробкою передач.

Розмір платформи – 6000х2200 мм. Вона має трапи, електричну лебідку, ліхтар, спеціальні ремені для фіксації автомобіля. Залежно від потреб замовника комплектацію можна міняти, додати інше обладнання або інструмент.

Коментарі

Технології

Міноборони допустило до ЗСУ унікальний всюдихід-амфібію «ТАХА»: фото та характеристика

Опубліковано

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил всюдихід-амфібію «ТАХА», розроблену українськими інженерами.

Про це повідомляє Міноборони.

Фото: «ТАХА»

Універсальна мобільність

«ТАХА» здатен працювати в найскладніших умовах — болотах, плавнях, глибокому снігу і навіть на кризі. Машина ефективно маневрує в обмеженому просторі завдяки компактним габаритам і можливості розвертатися на місці.

Читати також: Україна вперше бере участь у навчаннях НАТО з протидії безпілотникам

Всюдихід долає перешкоди заввишки понад 1 метр, а тиск на поверхню від його широких шин менший за тиск людської ноги, що дозволяє йому впевнено рухатися по сипучих і нестабільних ґрунтах.

Фото: «ТАХА»
Фото: «ТАХА»

Технічні характеристики

Всюдихід може перевозити до 1 тонни вантажу або до 10 пасажирів. Максимальна швидкість на суходолі становить 40 км/год, а на воді — до 6 км/год. «ТАХА» оснащений декількома паливними баками, що дозволяє працювати понад дві доби без дозаправки.

Фото: «ТАХА»
Фото: «ТАХА»

Цей транспортний засіб вже успішно використовується на фронті для евакуації, перевезення боєприпасів і продуктів харчування в умовах складного рельєфу, де інша техніка не може впоратися.

Нагадаємо, що українська армія отримала новий бронеавтомобіль: характеристика.

Фото: «ТАХА».

Коментарі

Читати далі

Технології

Україна вперше бере участь у навчаннях НАТО з протидії безпілотникам

Опубліковано

З 10 по 20 вересня НАТО провело щорічні навчання з тестування систем захисту від безпілотників, до яких вперше долучилася Україна.

Про це повідомили на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Участь України

У навчаннях взяли участь 450 фахівців з 19 країн-членів Альянсу та трьох держав-партнерів. Згідно з інформацією НАТО, участь України стала можливою завдяки Дорожній карті інноваційного співробітництва, затвердженій на Вашингтонському саміті 2024 року.

Читати також: Металошукач від українських розробників будуть використовувати Сили оборони

Технологічні випробування

Протягом 10 днів учасники випробували понад 60 різних систем і технологій для боротьби з безпілотниками, включаючи датчики, системи наведення, засоби радіоелектронної боротьби та кіберзахисту.

«Навчання C-UAS TIE надають унікальну можливість спільно вирішувати актуальні проблеми, пов’язані з автономністю та сумісністю дронів, а також вчитися на бойовому досвіді України у протидії малим безпілотним апаратам», — зазначили в НАТО.

Нагадаємо, що українська армія отримала новий бронеавтомобіль: характеристика.

Фото: Північноатлантичний альянс.

Коментарі

Читати далі

Технології

Українка виготовляє екошкіру з грибів: який процес її виробництва

Опубліковано

Підприємниця Марта Кондрин із Івано-Франківська започаткувала виробництво шкіри з міцелію грибів через свій стартап Mycelia Tech. Цей інноваційний матеріал є екологічною альтернативою натуральній і штучній шкірі.

Про це повідомляє Економічна правда.

Фото: Mycelia Tech

Про виробництво

Шкіру з грибів вирощують у лабораторних умовах на основі субстрату з пшениці та тирси. Для цього використовують особливий вид грибів — трутовик лакований (рейши). Весь процес триває до двох місяців, протягом яких матеріал пресують, сушать і обробляють пластифікаторами.

Фото: Mycelia Tech

У теплі періоди року матеріал росте швидше. Технологія вирощування та перетворення грибного міцелію на замінник шкіри запатентована.

Читати також: В Україні створили соціальну мережу для збереження пам’яті про близьких

Переваги для екології

Ця екошкіра еластична та приємніша на дотик, ніж штучна. Її виготовлення потребує значно менше ресурсів та не забруднює природу, на відміну від традиційних шкіряних та синтетичних матеріалів.

Фото: Mycelia Tech

Перспективи та виклики

Незважаючи на успіхи, виробництво мікошкіри вимагає значних інвестицій для масового ринку. Наразі стартап залучив близько $60 тисяч, з яких 60% — гранти. Однак для подальшого розвитку необхідно ще більше фінансування.

Фото: Mycelia Tech

Нагадаємо, що Etnodim представив колекцію вишиванок з візерунками рушників 20 століття: фото.

Фото: Mycelia Tech.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...