

Суспільство
В Україні облаштують трамвайні зупинки підвищеними посадковими платформами
Мінрегіон пропонує зміни в проєктуванні трамвайних зупинок – на трамвайних зупинках хочуть облаштувати підвищені посадкові платформи на одному рівні з підлогою трамваїв для безпеки дорожнього руху та зручності пасажирів. Про це передає прес-служба відомства.
“Трамвайні зупинки, які у нас існують зараз, на жаль, не можна назвати ні зручними, ні безпечними. Адже, для того, щоб пасажиру потрапити у транспорт, йому необхідно подолати велику різницю висоти між асфальтом та підлогою трамвая – це дуже незручно. А для маломобільних груп населення – людей з інвалідністю, похилого віку, або батьків з дітьми у візках – це взагалі нездоланна перешкода. Крім того, є небезпека для пасажирів при виході чи вході у трамвай. Тому ми вирішили змінити відповідну норму в ДБН. Експерти зараз аналізують позитивний європейський досвід з тим, щоб впровадити його і в Україні”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Читайте також: В Україні хочуть “озеленити” трамвайні колії
Він розповів, що в більшості міст Європи трамвайні зупинки влаштовуються з підвищеними посадковими платформами. За рахунок підйому рівня проїзної частини, на якій розташовується така платформа, вона стає на одному рівні з підлогою трамваю.

По-перше, це зручно для будь-яких категорій пасажирів, по-друге, створює перешкоду для автомобілістів, змушуючи їх знизити швидкість та зупинитися перед платформою.
Згідно з пропозицією, такі платформи можуть влаштовуватись на проїзній частині дороги шляхом підняття її до рівня підлоги трамваю і тротуару — в цілому на 15 см. Потрапити на таку платформу або зійти з неї можна за допомогою пологих спусків чи пандусів, які влаштовуються по обидва боки платформи.
Що відомо про ДБН?
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Читайте також: На українських трасах планують робити шумову дорожню розмітку
Нагадаємо, ДБН “Вулиці та дороги населених пунктів” вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ним було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини
Суспільство

24 червня в Музеї книги і друкарства України відкриється виставка «Пилип Орлик. Шлях гетьмана», присвячена до 315-річчя Конституції Орлика та Дня Конституції України. Уперше у столиці представлять низку експонатів, що мають прямий стосунок до постаті гетьмана.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
На виставці покажуть 33 об’єкти, зокрема стародруки, гравюри, мапи, зброя, речі з родинною символікою Пилипа Орлика та Івана Мазепи, а також археологічні знахідки з Батурина.
Відвідувачі зможуть побачити й копії архівних документів зі Швеції, Франції, Польщі та України, які розповідають про життя та політичну діяльність Орлика.
Також відбудеться прем’єра історичного фільму Incognito, створеного з використанням ШІ. Виставка триватиме до 1 грудня.
Читайте також: Христина Скачківська-Сушко: єдина жінка-старшина в армії УНР (ВІДЕО)



Нагадаємо, що історики знайшли нові артефакти Пилипа Орлика та найдавніший козацький документ українською.
Фото обкладинки: портрет, написаний Наталею Павлусенко, 2021, Wikimedia