Суспільство
В Україні облаштують трамвайні зупинки підвищеними посадковими платформами
Мінрегіон пропонує зміни в проєктуванні трамвайних зупинок – на трамвайних зупинках хочуть облаштувати підвищені посадкові платформи на одному рівні з підлогою трамваїв для безпеки дорожнього руху та зручності пасажирів. Про це передає прес-служба відомства.
“Трамвайні зупинки, які у нас існують зараз, на жаль, не можна назвати ні зручними, ні безпечними. Адже, для того, щоб пасажиру потрапити у транспорт, йому необхідно подолати велику різницю висоти між асфальтом та підлогою трамвая – це дуже незручно. А для маломобільних груп населення – людей з інвалідністю, похилого віку, або батьків з дітьми у візках – це взагалі нездоланна перешкода. Крім того, є небезпека для пасажирів при виході чи вході у трамвай. Тому ми вирішили змінити відповідну норму в ДБН. Експерти зараз аналізують позитивний європейський досвід з тим, щоб впровадити його і в Україні”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Читайте також: В Україні хочуть “озеленити” трамвайні колії
Він розповів, що в більшості міст Європи трамвайні зупинки влаштовуються з підвищеними посадковими платформами. За рахунок підйому рівня проїзної частини, на якій розташовується така платформа, вона стає на одному рівні з підлогою трамваю.
По-перше, це зручно для будь-яких категорій пасажирів, по-друге, створює перешкоду для автомобілістів, змушуючи їх знизити швидкість та зупинитися перед платформою.
Згідно з пропозицією, такі платформи можуть влаштовуватись на проїзній частині дороги шляхом підняття її до рівня підлоги трамваю і тротуару — в цілому на 15 см. Потрапити на таку платформу або зійти з неї можна за допомогою пологих спусків чи пандусів, які влаштовуються по обидва боки платформи.
Що відомо про ДБН?
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Читайте також: На українських трасах планують робити шумову дорожню розмітку
Нагадаємо, ДБН “Вулиці та дороги населених пунктів” вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ним було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.
Фото: «Шахтар»
Коментарі