Суспільство
В Україні будуть пекти “енергоефективний” хліб
В Україні створили пілотну Мережу енергоефективних хлібопекарів. Керівники 12 хлібопекарських підприємств з різних регіонів України підписали сьогодні в Києві відповідний меморандум, пише Укрінформ.
Навіщо це потрібно?
Створення Мережі енергоефективних хлібопекарів має допомогти знизити викиди СО2 в атмосферу, а також зменшити видатки підприємств на енергоносії і, як наслідок, збільшити прибуток компаній.
Читайте також: На Черкащині відкрили завод із виробництва борошна
“Наше завдання – через підвищення ставки оподаткування СО2 змусити вітчизняний бізнес менше споживати енергетичних ресурсів. У нас ці ставки найменші в світі. Наприклад, Данія, Бельгія, Німеччина, Швеція мають ставку податку від 30 до 120 євро за викид тонни СО2. У Польщі – 1 євро, а в Україні – взагалі 10 копійок. Минулого року при внесенні змін до бюджету ставки на СО2 підняли. Ці гроші підуть до державного бюджету”, – зазначили у Держенергоефективності.
У найближчих планах – перерозподіляти ці кошти на фінансування проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності у промисловості.
Як це реалізують?
Директор проекту “Консультування підприємств щодо енергоефективності” Рікардо Кюльхайм розповів, що Мережа енергоефективних хлібопекарів – перша в Україні галузева мережа такого спрямування.
Читайте також: Одеситка винайшла хліб для схуднення
“Ініціатива створення системи енергоефективних мереж в Україні належала Міністерству економічного розвитку і торгівлі України. Це великий сигнал, що український уряд робить конкретні кроки для покращення ситуації з енергоефективністю в промисловості. Трохи більше року тому ми зробили оголошення про проект, і було дуже багато компаній, які бажали взяти участь. Але ми вирішили насамперед зосередитися на секторі хлібопекарської промисловості”, – сказав Кюльхайм.
Він повідомив, що з вересня 2018 року було розпочато процес аудиту на підприємствах – учасниках Мережі.
Читайте також: Новий хлібзавод під Києвом вироблятиме продукцію для Євросоюзу
“Спочатку будуть проведені аудити, а потім будуть визначені заходи, які потрібно буде впровадити, щоб досягти найкращої енергоефективності. Також, члени мережі можуть вчитися одне в одного, як найкраще впроваджувати енергоефективність”, – наголосив експерт.
Хто стане енергоефективним?
Серед підприємств, які підписали меморандум про створення Мережі енергоефективних хлібопекарів, – такі відомі бренди як “Київхліб”, БКК, “Хлібодар”, “Наша булочка”, “Козятинхліб”, “Твій хліб”, “Хліб Токмака” та інші великі і малі хлібопекарські підприємства України.
Читайте також: Експорт українського зерна збільшиться цьогоріч
Президент Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Череда зазначив, що вартість енергоносіїв становить від 2 до 9% у ціні продукції, що у грошовому виразі подекуди сягає 10 млн грн на місяць. Тож зниження видатків на енергоносії на 2-2,5% може дати відчутний економічний ефект і значно збільшити прибутки компанії.
Такі мережі успішно діють у Німеччині. зазначається, що капіталовладення в 1 млн євро в енергоефективність дало можливість скоротити річні витрати на 500 млн євро. В середньому капіталовкладення окуповуються протягом 2 років. При цьому підприємствам вдається не лише запобігти шкоді для навколишнього середовища від викидів парникових газів, а й знизити залежність країни від імпорту енергоносіїв та собівартість продукції.
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.
Суспільство
Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.
Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.
Церемонія в Музеї данського спротиву
Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.
Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів
Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:
Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.
«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу», — підкреслила Скрипник.
Що відомо про премію Freedom Award
Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.
Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.
Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.