Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В ОТГ на Запоріжжі створили унікальний радіоприймач

Опубліковано

На Запоріжжі у Михайлівській сільській громаді виробили радіоприймач, аналогів якому немає. Завдяки йому у кожній оселі зможуть слухати інтернет-радіо, навіть якщо будинок не підключений до інтернету і відсутній комп’ютер. Про це повідомляє сайт “Децентралізація”.

Повідомляється, що виготовив цей приймач Денис Проценко, інженер-електроник, вчитель інформатики Люцернянської НВК Михайлівської сільради Вільнянського району, на базі апаратної обчислювальної платформи для аматорського конструювання з використанням мінімуму деталей.

Читайте також: Українська школярка отримала грант у пів мільйона гривень

З чого виготовлений радіоприймач?

“Корпус – від якоїсь колонки китайського виробництва. А на базі макетної плати зібраний робочий інструментарій. Сигнал на такі приймачі йде через Wi-Fi. Тож, хоча ми використовуємо для мовлення Інтернет, не обов’язково мати комп’ютер, щоб слухати. У цьому унікальність проєкту”, — пояснив Денис Проценко. 

На виготовлення першого прототипу пішло близько 300 грн. Якщо ж налагодити виробництво у “промислових” обсягах, за словами заступника сільського голови Михайлівської сільради Тараса Леміша, один пристрій коштуватиме 70-100 грн.  

Загалом, за підрахунками, створення подібної радіостанції обійдеться у 100 тисяч гривень — вартість виготовлення радіоприймачів у достатній кількості, щоб покрити всю громаду, обладнання для радіовіщання, виготовлення інформаційного продукту.

“Законодавство України не передбачає ліцензування Інтернет-радіостанцій. Аби створити першу діючу програму мовлення потрібно близько ста тисяч гривень. За нинішніх цін це приблизно в 10 разів дешевше, ніж створення FM-радіостанції. До того ж, з Інтернет-радіостанцією ми можемо відслідковувати кожний радіоприймач, а відтак — кількість слухачів кожної програми. І значить — вирішити, чи вона цікава, чи слід щось міняти”, — зауважив Тарас Леміш.

У планах – радіостудія

“Є необхідність сільським жителям більше знати про те, що відбувається поряд. Тому маємо намір створити повноцінну радіостудію. Будуть і новинні передачі, і пізнавальні, організовуватимемо і прямі ефіри із запитаннями до фахівців у різних сферах, застосовуючи і телефонні дзвінки, і сучасні способи спілкування — соціальні мережі. Також плануємо і проводити прямі трансляції звітів голови та депутатів, таким чином залучивши більше населення до діалогу”.

У планах поширювати технологію і поза межі громади, створивши мережу сільського радіо, адже у різних куточках країни у сільських жителів схожі проблеми. 

Розглядають його як інвестиційний проєкт. Обіцяють, що для виготовлення та встановлення радіоприймачів залучать інвесторів, та й за користування жителям громади платити не доведеться. На сьогодні радіо працює у тестовому режимі.

“Інформування жителів для об’єднаних територіальних громад — актуальне питання. Відбувається багато змін, і важливо, щоб люди їх розуміли, отримували пояснення від фахівців. Це допоможе уникнути поширення хибної інформації, а відповідно і розчарувань та конфліктних ситуацій. Виходячи з можливостей, громади Запорізької області намагаються шукати оптимальні способи комунікації, вдаючись і до нових розробок”, — зауважила радниця з питань комунікації Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” Наталя Селюкова.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура17 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...