fbpx
Звяжіться з нами

ОТГ

В ОТГ на Львівщині збудують молокозавод

Заболотцівська сільська об’єднана територіальна громада вирішила збудувати на своїй території молокозавод. Рішення про початок будівництва прийняли 25 листопада на загальних зборах сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Покрова”, повідомляє сайт Децентралізація.

“Ми прийняли стратегічно важливе рішення, до якого готувалися не один рік. Для діяльності нашого кооперативу відкриваються нові можливості, які позитивно позначаться на добробуті наших людей”, – розповіла голова Заболотцівської громади Марія Дискант.

Завод із переробки молока збудують за кошти Socodevi Embassy of Canada in Ukraine, Кооперативного Об’єднання “Рівноправність”, членами якого є СОК “Покрова”.

Читайте також: Тергромади Запоріжжя відкривають власні аптеки

Цими днями у громаді створили комунальне підприємство Заболотцівської сільської ради “Заболотцівський господар” і придбали новий молоковоз завдяки участі у проекті “Розвиток молочних кооперативів та сімейних молочних ферм Бродівського району” від Державного фонду регіонального розвитку.

Заболотцівська об’єднана громада утворилася у 2015 році і була серед перших 15 ОТГ Львівщини, які утворилися у перший рік реформи децентралізації влади.

Поштовхом до розвитку громади та кооперації був проект із покращення пасовищ за підтримки канадського агентства з міжнародного розвитку СІДА у 2008 році. У проекті беруть участь 10 громад у яких відкриваються нові пункти збору молока і створюються сімейні ферми.


Коментарі

Коментарі

ОТГ

В ОТГ на Полтавщині школярі розраховуються за обід картками

Учні шкіл Щербанівської ОТГ розраховуються за обіди банківськими картками. З 2019 року в усіх школах громади запроваджена безготівкова система розрахунку за шкільне харчування. Це принципова позиція відділу освіти Щербанівської ОТГ, повідомляє gazeta.ua

Відділ освіти уклав договір із Приватбанком. Його працівники проводять з учнями уроки фінансової грамотності. Долучають дітей до програми “Юніорбанк” для школярів. Як пояснив голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик, це зробили для того, щоб діти не мали з собою готівки, які можуть витратити на нездорове харчування.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

“Щоб не було грошей, щоб не чіпсами діти харчувалися, а гарячого поїли, бо дитина п’ять чи шість годин перебуває в навчальному закладі і вона хоче їсти. У школах встановили термінали. Діти перед першим уроком мають можливість підійти до терміналу й сплатити карткою за харчування. Їм допомагає заступник директора або секретар. Термінал без нагляду дорослих не залишаємо”, — розповіла заступник голови Щербанівської ОТГ з гуманітарних питань Світлана Мельник.

Користуються терміналами навіть малюки

Таких учнів у громаді вже 70. Більшість – старшокласники. Є й кілька молодших учнів — ті, хто відвідує групу подовженого дня. Зараз школи отримали пропозиції від інших банків. Вивчають, як розширити послугу.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

“За законом, у навчальних закладах не може бути обігових коштів. Якщо в буфеті працює підприємець, він ставить свого продавця і вони приймають гроші. А зі школою — лише безготівковий розрахунок”, — наголосила директор Розсошенської гімназії Тетяна Тягнирядно.

Маленькі діти теж розраховуються. Вони отримують два чеки й один із них передають заступнику директора з виховної роботи.

А якщо немає картки?

Не всі родини поки що підтримали програму. За відсутності банківської картки дитині не відмовлять у шкільному харчуванні.

“Якщо в дитини немає картки, батьки можуть переказувати гроші на розрахунковий рахунок”, — пояснила заступник директора з навчально-виховної роботи Юлія Рощак.

Загалом у чотирьох школах Щербанівської ОТГ навчаються майже 1200 дітей. Безкоштовно харчуються учні початкових класів та діти пільгових категорій. Для інших родин вартість обіду становить 18 грн.


Коментарі

Коментарі

Читати далі

ОТГ

В ОТГ на Тернопіллі церква створює підприємства і фінансує інфраструктуру

Марійський духовний центр у Золотниківській об’єднаній громаді Тернопільської області називають Українським Ватиканом. Церква тут створює підприємства, розвиває туризм та фінансує інфраструктурні проекти, повідомляє сайт Децентралізація.

В одному із сіл  громади – Зарваниці за 20 років з нуля збудували ціле містечко: величезний собор, монастирські келії, кілька церков, високу дзвіницю та адміністративну будівлю, що є заразом і реколекційним будинком (фактично – готелем, у якому живуть прочани, послушники, священики тощо). Православні називають такі містечка лаврами, а католики, у тому числі, й греко-католики – Марійськими (тобто присвяченими Діві Марії) духовними центрами. Марійський центр у Зарваниці входить у 20 найбільших у Європі.

Минулоріч до Зарваниці Хресною Дорогою пройшли близько 1 млн віруючих з цілого світу. Можна припустити, що коли кожен з них залишив у Зарваниці хоча б 100 грн, річний бюджет Марійського духовного центру становить 100 млн грн. Між тим бюджет Золотниківської ОТГ, у якій 8 тисяч жителів, за минулий рік становив 48 млн грн, з них 15 млн грн власних надходжень. За таких обставин церква перетворюється на потужну силу, яка у цілком буквальному розумінні здатна суттєво змінювати світ довкола себе.

Священик відкрив ферму і будує сонячну станцію

Ректор Марійського духовного центру отець Володимир Фірман у 2006 році відкрив фермерське господарство «Зарваниця Агро».

Тепер у компанії, що належить Марійському духовному центру і має кілька напрямків роботи та кілька філій, працюють понад 40 осіб. Підприємство орендує 1150 га землі та пісочний кар’єр, має власну гідроелектростанцію і планує будувати сонячну.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

Церква створила у депресивних селах Золотниківської громади понад 70 робочих місць для селян, яким, природно, платить виключно білу зарплату. Ще кілька десятків місцевих жителів мають постійну роботу на різноманітних будівництвах, які Марійський духовний центр веде практично безперервно.

Підприємство «Зарваниця-Агро» минулого року сплатило майже 1,5 млн грн різноманітних податків та зборів.

Крім цього, підприємство забезпечує продуктами весь Марійський духовний центр, а також дитячий садочок та школу сусіднього села Вишнівчик, а ще – зарваницький колегіум «Знамення» з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування, де зараз навчаються 48 дівчат-старшокласниць. Влітку Марійський духовний центр проводить літні дитячі табори «Веселі канікули з Богом» та бере активну участь у реабілітації воїнів АТО, які на кілька тижнів приїжджають до його реколекційного будинку разом із сім’ями.

«Зарваниця-Агро» вирощує різні зернові культури, має власну ферму, м’ясне господарство, молочний кооператив, пасіку та цех з виготовлення олії.

Роблять пелети і продають за кордон

Солому переробляє пелетний цех, який успішно продає свою продукцію за кордон. Але місцевій владі він надає виняткові знижки: солом’яні гранули, вартість яких на ринку становить близько 4 тис грн за тонну, Золотиниківська селищна рада отримує за ціною 2,2 тис грн за тонну.

Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує

Завдяки цьому громаді вдалося суттєво зменшити витрати на енергоносії. Приміром, якщо до об’єднання районна лікарня у Золотниках платила за опалення близько 800 тис грн на рік, то тепер, після встановлення твердопаливного котла і переходу на пелети, – близько 150 тис грн.

Минулоріч, спільно з німецькими благодійниками церква також капітально відремонтувала дитячий садочок у селі Вишнівчик. Загальна вартість ремонту становила понад 600 тис. грн, і частка громади у цій сумі була незначною. Марійський духовний центр регулярно допомагає також і місцевій школі, у якій, наприклад, минулого року замінив усі вікна.

Читайте також: В ОТГ на Полтавщині відкривають сортувальну станцію

Не одразу усі проекти, над якими працював отець Володимир разом з командою однодумців, були успішними. От наприклад, спочатку лінія з розливу джерельної води не була прибутковою, але отець ректор завжди підкреслював: головною метою проекту є не прибутки, а можливість єднання людей з Марійським духовним центром.

Продажні ціни на Зарваницьку воду опустили до 7 грн за 1,5 л, щоб тільки виходити в нуль.

Для туристів – Єрусалим в мініатюрі

Хресна Дорога у Зарваниці приводить до великого незвичного архітектурного комплексу, що за 4 роки виріс просто посеред лісу. Сходи виводять до трьох хрестів на умовній Голгофі. Поруч із ними – копія Гробу Господнього зі Святої Землі. У ній можна навіть побачити місце, на якому лежало тіло Ісуса.

На горбочку невеличкий гайок: Гетсиманський сад, у якому Ісус молився перед арештом. Коло нього – Сходи Покаяння, якими він піднімався на суд до Пилата. Над євангельською купіллю Ветезда, у якій оздоровлювалися хворі, розкинув крила кам’яний ангел. Увінчують комплекс Левові (Ліонські) ворота та витончена Вежа Давида. Усі ці споруди є копіями аналогічних архітектурних пам’яток в Єрусалимі.

Після побудови Українського Єрусалима кількість відвідувачів Марійського духовного центру зросла у 1,5 раза.

На час прощ сюди приїжджають підприємці з довколишніх міст та сіл з різноманітними пересувними кухнями. Місцеві жителі величезними баняками варять борщ та продають його коло своїх хат. Всюди намети і польові кухні. Усі будинки забиті прочанами. А Маріїнський центр здає прочанам свої готельні номери за помірну плату.

Конференц-хол для агрономів і воїнів АТО

Щороку тут втілюють один якийсь масштабний проект. Цьогоріч планують розпочати будівництво так званого Аграрного центру.

В ОТГ розповіли, що фактично Аграрний центр має являти собою профільний конференц-хол. Тобто тут планують проводити різноманітні релігійні зібрання, а також і влаштовувати короткотривалі курси для агрономів, ветеринарів, пасічників, садівників, птахівників тощо. Вони мають слухати лекції з аграрного туризму,  сільськогосподарського менеджменту, страхування, відновлювальної енергетики, кооперації.

У приміщенні Аграрного центру окремо збираються проводити спеціальні курси для воїнів АТО, які мають не тільки адаптуватися до мирного життя, але й знайти себе у сільському господарстві. З викладачами має допомогти Український католицький університет та інші українські виші.


Коментарі

Коментарі

Читати далі

ОТГ

На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

У Тетіївській об’єднаній територіальній громаді, що у Київській області, з квітня планують запровадити медичне страхування для своїх працівників. Про це розповів голова Тетїївської ОТГ Руслан Майструк, пише Укрінформ.

“Цього року ми започаткували страхову медицину, з 1 квітня вона увійде в дію. Ми страхуємо всіх людей, які працюють у громаді. А це більше 1000 людей”, – сказав голова ОТГ.

Як це працюватиме?

У кожної людини буде своя пластикова картка, договір, де буде вказано, які послуги вона може отримати за цим страховим полісом. За допомогою карти можна зчитати всю цю інформацію.

Читайте також: 23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження

У страховий пакет входитиме амбулаторне лікування, ліки, операції, утім, з певними обмеженнями. Працівник зможе звернутися в будь-яку лікарню – система працює так, щоб медзакладу було вигідно мати таких пацієнтів.

Страхову компанію обиратимуть на тендері. Як каже голова ОТГ, розглядають кілька варіантів: за однією страховкою це може бути 10, 15, 20 тисяч грн, за іншою 6-8 тисяч грн.

“Страхові внески буде сплачувати громада за тих, хто є працівниками громади. Кошти на це закладені в бюджеті — 2 млн грн”, – сказав голова ОТГ.

Він додав, що надалі в ОТГ планують домовитися з аграрними підприємствами, які працюють на території громади, про страхування їхніх працівників.

Яка ситуація в Україні зі страховою медициною?

У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що страхова медицина почне функціонувати вже через рік – у 2020 році. Втім, до такого повороту подій ще не готові ні інституційні органи, ні саме мислення українців.

Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП

Можливість отримати медичний поліс в українців з’явилася ще в 2000-х роках, коли приватні страхові компанії вирішили включити таку послугу в свій сервіс. Нині на ринку працює близько 50 страхових компаній, але привілеями добровільного медичного страхування користуються менше 10% українців. При цьому більшість з них оформили страховку не за особистою ініціативою: її переважно надають великі компанії-роботодавці, які борються за людський ресурс і дорожать своїми співробітниками.

У межах медичної реформи в 2020 році має стартувати обов’язкове медичне страхування, яке б покрило близько 90% населення країни. Чіткої моделі, за якою воно буде працювати, поки немає. Передбачається, що спеціальна Служба з тарифів установить певні розцінки на базовий пакет медичних послуг, які мають бути однаковими для всіх лікувальних закладів. Ті послуги, які увійдуть до переліку медичного страхування, будуть повністю оплачувати держава (для пенсіонерів, дітей і безробітних) і роботодавці (для офіційно працевлаштованих громадян). Інші послуги, які не увійдуть до базового переліку, треба буде оплачувати зі своєї кишені – безпосередньо в касу лікувального закладу або оформивши додаткову страховку в приватній компанії. Скористатися страховкою можна буде в будь-якій лікарні: як приватній, так і в державній.


Коментарі

Коментарі

Читати далі

ОТГ

20 ОТГ на Рівненщині отримають ІТ-обладнання

На Рівненщині розпочався процес забезпечення ОТГ сучасним ІТ-обладнанням в рамках проекту Світового Банку та Міністерства соціальної політики України “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Що це за обладнання?

Це комп’ютери, ноутбуки, принтери та мережеві маршрутизатори. Їх отримають 20 об’єднаних громад Рівненщини. Обладнання забезпечене ліцензійними операційними системами та пакетами офісних програм.

Читайте також: 23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження

Технічна підтримка передбачена в рамках проекту Світового Банку та Міністерства соціальної політики України “Модернізація системи соціальної підтримки населення України” та заходу “Удосконалення адміністрування виплат і послуг”.

Зазначається, що нині техніку отримали Миляцька та Підлозцівська ОТГ як пілотні громади. Упродовж лютого-березня заплановане постачання у решту ОТГ.

Навіщо це потрібно?

Завдяки обладнанню укомплектують робочі місця працівників соцзахисту та служби у справах дітей, а також фахівців із соціальної роботи. Така комп’ютеризація має покращити надання мешканцям ОТГ адміністративних послуг соціального характеру.

Читайте також: ОТГ на Вінниччині збудує садочок за кошти від сонячної енергетики

“Максимально наблизити послуги до людей – це головне у децентралізації соціального захисту. Завдяки обладнанню будуть облаштовані місця у населених пунктах. Тепер людям не потрібно буде їхати до райцентру. Усі документи прийматимуть на місці. Таким чином сама послуга буде доступнішою”, – пояснили в ОДА.

У рамках проекту Світового Банку та Міністерства соціальної політики України “Модернізація системи соціальної підтримки населення України” наприкінці січня цього року розпочалося постачання комп’ютерного обладнання у перші 101 ОТГ (з 234 відібраних з урахуванням пропозицій обласних державних адміністрацій).

На початок лютого ОТГ Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Рівненської областей отримали 861 одиницю техніки – персональні комп’ютери, ноутбуки, принтери та мережеві маршрутизатори. Комп’ютери забезпечені ліцензійними операційними системами та пакетами офісних програм.

Загальна вартість вже наданої технічної підтримки ОТГ складає понад 500 тис. дол. США.


Коментарі

Коментарі

Читати далі

ОТГ

23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження

У Черкаській області 23 об’єднані територіальні громади розробили спільний проект щодо встановлення відеоспостереження задля контролю безпеки. Проект винесено на конкурс Державного фонду регіонального розвитку. Вартість проекту загалом становить 11 млн грн, він зареєстрований на платформі ДФРР і перебуває у процесі оцінювання.

Про це Укрінформу розповів Григорій Перерва, радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.

Яка мета проекту?

Проект направлений на глибинку, яка до цього часу взагалі була поза увагою в таких питаннях, як громадська безпека, боротьба зі злочинністю.

Читайте також: Запрацювала система відеоспостереження з розпізнаванням номерів авто

“Кожна громада, кожна ОТГ хоче, щоб на її території було комфортно проживати, було якнайменше злочинів і можна було спостерігати не тільки за правопорушеннями, а взагалі за громадською безпекою. Тому, коли всі ОТГ готували свої стратегії розвитку, одним з пунктів було встановлення системи відеоспостереження. Ми як регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування ініціювали створення такого зведеного проекту і винесення його на конкурс ДФРР”, – розповів Григорій Перерва.

Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП

Більша частина проекту фінансується з бюджету розвитку — 70%, 30%— за рахунок громад. Громади уклали спільний договір, підготували проект і подали на конкурс у Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР)”,

Спочатку на перехрестях, потім у школах

Кожна громада чітко визначила місця встановлення відеоспостереження та провела детальні розрахунки — це можуть бути ключові перехрестя, зони в’їзду-виїзду з території громади, місця стихійних сміттєзвалищ, місця найбільшого скупчення людей, наприклад території ринків. У перспективі планується встановлення відеоспостереження в школах.

Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує

Цей проект — крок до так званого smart city, окрім системи відеоспостереження в кожній громаді будуть створюватися центри безпеки, куди стікається і опрацьовується інформація. В частині громад вони є, в частині — тільки планується створення. Проект також має перспективу на подальше розширення — створення єдиного серверу, куди буде збиратися інформація з усіх Центрів безпеки громад.

“Цей сервер, окрім іншого, має давати можливість на майбутнє – управляти системами освітлення, опалення, іншими комунікаціями, які є у громадах і які варто таким чином моніторити. Спочатку йдемо шляхом створення локальних центрів безпеки, що передбачено стратегіями розвитку громад. Наступний крок — коли локальні центри об’єднаються в один безпековий центр, щоб була можливість швидше опрацьовувати інформацію, обмінюватися нею і оперативно використовувати”, – розповів Перерва.

Читайте також: В ОТГ на Вінниччині побудують сонячну електростанцію і створять 50 робочих місць

Якщо проект пройде відбір та виграє конкурс, реалізація його можлива до кінця 2019 року. Загалом у проекті беруть участь 23 ОТГ Черкаської області, в тому числі 3 міста районного значення. Всього в Черкаській області створено 26 об’єднаних територіальних громад.


Коментарі

Коментарі

Читати далі

ОТГ

ОТГ на Вінниччині збудує садочок за кошти від сонячної енергетики

громада села Павлівка Калинівського району

На Вінниччині громада села Павлівка Калинівського району збудує новий корпус дитсадка за кошти, отримані від розташування на її землях сонячної електростанції. Про це повідомляє Укрінформ.

“У 2019 році на наших землях має розпочатися будівництво потужної сонячної електростанції. Від реалізації цього проекту ми розраховуємо на додаткове надходження до бюджету близько двох з половиною мільйонів гривень. Ці кошти будуть спрямовані на будівництво нового корпусу дитячого садка”, – розповів сільський голова Павлівки Віктор Кособуцький.

Плюс 200 робочих місць

На період будівництва сонячної станції в громаді планується створити близько двохсот робочих місць.

Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП

Будуватиме геліоелектростанцію на території павлівської громади компанія KNESS GROUP входить до переліку найбільших виробників альтернативної електроенергії в Україні. Одне з її підприємств під будівництво електростанції вже уклало з Павлівською сільською радою два договори оренди землі, не придатної для сільськогосподарського використання, загальною площею 52 гектари.


Коментарі

Коментарі

Читати далі
Реформи3 години ago

“Укртрансгаз” запустив онлайн-сервіс перевірки наявності постачальника газу

Реформи4 години ago

В Україні створять систему авіаційної безпеки

ОТГ4 години ago

В ОТГ на Полтавщині школярі розраховуються за обід картками

Культура5 години ago

На Хустщині розпочали реконструкцію старовинної церкви

Промисловість5 години ago

На Черкащині відкрили завод із виробництва борошна

Інфраструктура6 години ago

Місто на Волині облаштує “розумні” зупинки

Інфраструктура6 години ago

У березні курсуватиме 17 “святкових” поїздів

Промисловість6 години ago

В Україні запустять 6 газових свердловин

Новий Схід7 години ago

На Донетчине ремонтируют больницу: что сделают за 80 миллионов?

Реформи7 години ago

Україна розширила ринки збуту продукції. Куди будемо експортувати?

Сільське господарство7 години ago

Як в Україні страусів вирощують

Екологічні технології8 години ago

В Україні винайшли спосіб перетворення сміття на газ

Суспільство9 години ago

На Тернопіллі зводять житло для 250 військових

Новий Схід9 години ago

В Луганской области открыли четвертый центр рабочих профессий

Інвестиції9 години ago

Найбільша платіжна система Японії увійде в Україну до кінця року

Мандри10 години ago

Аби зберегти Карпати, створили новий природний парк

Промисловість10 години ago

Електроважмаш надасть обладнання для маневрових тепловозів у Миколаєві

Інвестиції11 години ago

Харківський виш отримав грант на мільйон євро

Новий Схід11 години ago

В Краматорске школу превращают в общежитие для переселенцев

Сільське господарство11 години ago

На Львівщині з’явиться перший центр навчання для фермерів

Екологічні технології12 години ago

Україні дозволили утилізувати 13 тисяч тонн небезпечних відходів

Промисловість12 години ago

ЗАЗ розробив нову модель автобуса

Стартапи14 години ago

Стартап із Дніпра зібрав 24 тисячі доларів на органайзер

Промисловість1 день ago

Запорізька АЕС потрапила у рейтинг найкращих атомних станцій світу

Суспільство1 день ago

У Києві відремонтують понад 30 шкільних спортмайданчиків

Новий Схід1 день ago

В школах на Донбассе установили системы очистки воды

Охорона здоров'я1 день ago

У Білій Церкві збудували завод із виготовлення препаратів крові

Культура1 день ago

«Книжковий арсенал» номінували на премію найкращого літературного фестивалю у світі

Реформи1 день ago

За стандартами НАТО: в Одесі відкрили перший в країні клуб старшин

Промисловість1 день ago

Індія купуватиме українські літаки

Новий Схід1 день ago

Поезд из Харькова на Донбасс станет ежедневным в марте

Сільське господарство1 день ago

Які українські компанії є лідерами з експорту молокопродуктів?

Реформи1 день ago

Доходи місцевих бюджетів зросли більш ніж утричі

Новий Схід1 день ago

На Донетчине появился новый ландшафтный заказник

Суспільство1 день ago

Львів відкриває банк крові для тварин

Реформи1 день ago

Податкова запустила сервіс надання онлайн-довідок про доходи

Інфраструктура1 день ago

Перша платна українська дорога буде дешевшою ніж у Європі

Суспільство1 день ago

В Україні стартував додаток YouTube Kids

Новий Схід1 день ago

В Краматорске планируют построить многопрофильную больницу

ОТГ1 день ago

В ОТГ на Тернопіллі церква створює підприємства і фінансує інфраструктуру

Інвестиції1 день ago

Торгівля між Україною і Великою Британією зросла до $2,5 мільярда

Інфраструктура1 день ago

В Україні побільшає парковок: їх розмістять на дахах

Промисловість1 день ago

У Кривому Розі випускатимуть утричі більше вантажних вагонів

Громадська діяльність1 день ago

Киянки створили благодійний магазин, який допомагає онкохворим

Промисловість1 день ago

Україна отримає навігаційне обладнання від Пентагону

Громадська діяльність2 дні ago

Організація UAnimals прийматиме хутряні вироби для безпритульних

Інфраструктура2 дні ago

Харків купує 57 тролейбусів “Богдан”

Громадська діяльність2 дні ago

У Чигирині жінка віддала власну квартиру під хаб для дітей

Суспільство2 дні ago

З’явився мобільний додаток для споживачів електроенергії

Інфраструктура2 дні ago

У Києві встановлять 350 нових світлофорів

Охорона здоров'я2 дні ago

У Києві впроваджують систему оцінювання лікарів

Інвестиції2 дні ago

В Україну надійшло 2,5 мільярда доларів прямих іноземних інвестицій

Інфраструктура2 дні ago

Нові рейси з Києва до Греції: який графік і ціна

Громадська діяльність2 дні ago

Колишній історик створив на Черкащині сільський луна-парк

Інфраструктура2 дні ago

Приміщення банків оснастять для людей з інвалідністю

Освіта2 дні ago

На Харківщині відкрили безкоштовні класи робототехніки

Реформи2 дні ago

Ужгородський вчений винайшов “космічний” спосіб харчування

Мандри2 дні ago

В Україну ринули туристи з далеких країн

Екологічні технології2 дні ago

“Україна без сміття” прийматиме диски та платівки на переробку

Охорона здоров'я2 дні ago

Нова система крові в Україні: що це і як працюватиме

Новий Схід2 дні ago

В Славянске запустят беспроводной троллейбус

Промисловість2 дні ago

Запорізький завод почав виробляти трактори

Промисловість2 дні ago

На Миколаївщині збудують текстильну фабрику на 250 робочих місць

Новий Схід2 дні ago

Краматорск занял 3 место в рейтинге прозрачности местных бюджетов

Інфраструктура2 дні ago

У Києві розшириться мережа велопрокатів

Культура2 дні ago

Кінофестиваль Docudays UA приєднується до боротьби із корупцією

Екологічні технології2 дні ago

В Україні вироблятимуть електричні мотоцикли

Екологічні технології2 дні ago

У Борисполі побудують сонячну елекростанцію

Мандри2 дні ago

На Львівщині відновилися унікальні озера “Сині вікна”

Новий Схід2 дні ago

Латвия откроет консульство в Донецкой области

Громадська діяльність2 дні ago

У Чигирині жінка віддала власну квартиру під хаб для дітей

Громадська діяльність2 дні ago

Колишній історик створив на Черкащині сільський луна-парк

Стартапи4 дні ago

Ветерани АТО перетворюють мед на гроші

Суспільство5 днів ago

Чому нічний ринок вишиванок у Коломиї приваблює туристів з усієї країни

Громадська діяльність6 днів ago

Студенти у Краматорську виграли грант і збудували притулок для собак

Новий Схід1 тиждень ago

Діти, які постраждали від війни на Донбасі, підкорять Гімалаї

Громадська діяльність1 тиждень ago

В Івано-Франківську активісти збирають зі смітників столітні двері і реставрують

Новий Схід1 тиждень ago

Переселенка продает шерстяные вещи по всему миру: как ей удалось

Стартапи1 тиждень ago

Українську “розумну” розетку купують у 12 країнах світу

Промисловість1 тиждень ago

Свіжа й корисна: як роблять вінницьку олію з конопель і малини

Новий Схід2 тижні ago

Гімназія у Краматорську стала мультимедійною і повністю інклюзивною

Громадська діяльність2 тижні ago

Жінка самотужки створила притулок для літніх людей під Кропивницьким

Промисловість2 тижні ago

Український завод виробляє найдовшу дощувальну машину

Громадська діяльність2 тижні ago

У Запоріжжі археологію викладатимуть під водою на турецьких кораблях

Новий Схід2 тижні ago

Переселенка создала собственный бренд детской одежды и слингов

Шо реально маланка
Громадська діяльність2 тижні ago

Блогер показав унікальний буковинський карнавал

Стартапи2 тижні ago

Ветеран АТО робить бізнес на засобах для укладки волосся

Новий Схід2 тижні ago

Как на Донбассе молодая мать стала сапером

Новий Схід2 тижні ago

Житель Константиновки торгует эко-сумками с Берлином

Громадська діяльність2 тижні ago

У Львові студент вчить бабусь акторської майстерності

Новий Схід2 тижні ago

В Константиновке переселенка дает надежду для детей с особыми потребностями

Сільське господарство3 тижні ago

На Житомирщині блогер вчить розводити свиней

Новий Схід3 тижні ago

Переселенка построила во Львовской области теплицу за 2 миллиона гривен

Новий Схід3 тижні ago

Чашки зі Слов’янська допомагають бійцям на передовій

двоповерхову гуцульську мазанку Дизайнер Сергій Махно
Суспільство3 тижні ago

Українець перетворив квартиру на двоповерхову гуцульську мазанку

Ольга Сабадин из Константиновки
Новий Схід3 тижні ago

Художница из Константиновки превращает перегоревшие лампочки на игрушки

Мариупольчанка Екатерина Файновская руководитель компании Mofy.life
Новий Схід3 тижні ago

Мариупольчанка зарабатывает на инстабуках

Hair for Share
Громадська діяльність3 тижні ago

Українські дівчата діляться волоссям на перуки для онкохворих діток

Елена Хатмуллина
Новий Схід3 тижні ago

Предприятие с Донбасса бросило вызов Обухову

Культура3 тижні ago

На Полтавщині 23-річний студент створив музей у дідовій хаті

Мариуполь шахматный IT-хаб
Новий Схід3 тижні ago

В Мариуполе создали шахматный IT-хаб

Розвідник Андрій Дробіт вирощує ірландські троянди
Стартапи3 тижні ago

Біля Львова боєць-розвідник вирощує ірландські троянди

Харківський трактор ХТЗ-181.20
Промисловість4 тижні ago

Харківський завод випустив нове покоління тракторів

Андрей Пивоваров и Михаил Спотарь
Новий Схід4 тижні ago

IT-специалисты из Горловки строят необычные купольные дома

Громадська діяльність4 тижні ago

90-річна пенсіонерка з Дніпра допомагає українській армії

Стартапи4 тижні ago

Українці виготовляють будинки на колесах і продають за 14 000 євро

Новий Схід4 тижні ago

Мусорные баки и клуб с вай-фай: как переселенцы изменили село

Суспільство4 тижні ago

Ветеран АТО, який втратив дві ноги, підкорив Говерлу

Громадська діяльність4 тижні ago

Як найкращий двірник Львова вперше поїхав за кордон

Громадська діяльність4 тижні ago

Зірка інтернету: на Тернопіллі сільський священик веде кулінарний блог

Новий Схід4 тижні ago

Дети в Краматорске устраивают робофутбол и бои роботов

Стартапи4 тижні ago

Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики

Громадська діяльність1 місяць ago

Художница бесплатно разрисовывает Бахмут

Промисловість1 місяць ago

Колишній журналіст став рибоводом і зайнявся виробництвом чорної ікри

Екологічні технології1 місяць ago

Стіна з сонячних панелей: як у Києві багатоповерхівки стають енергоефективними

На дніпровському дні археологи знайшли стародавні кораблі
Громадська діяльність1 місяць ago

На дніпровському дні археологи знайшли стародавні кораблі

Новий Схід1 місяць ago

Пастор вывез 4000 людей из-под обстрелов

Сільське господарство1 місяць ago

Житомирська ферма запрошує роботів працювати на полях

Новий Схід1 місяць ago

На мини-ферме в Славянске делают конфеты с козьим сыром

Екологічні технології1 місяць ago

У Кролевці зі сміття роблять тротуарну плитку

Громадська діяльність1 місяць ago

В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин

Суспільство1 місяць ago

Найстарший український доброволець пішов на війну услід за синами

Реформи1 місяць ago

Як новітні технології зробили “розумним” містечко на Київщині

Громадська діяльність1 місяць ago

Как школьники в Торецке взяли под опеку дом престарелых

Промисловість1 місяць ago

Екзотичний бізнес: у Херсоні вирощують австралійських раків

Стартапи1 місяць ago

Українка шиє одяг для чотирилапих улюбленців голлівудських зірок

Промисловість1 місяць ago

Матір трьох дітей заснувала на Херсонщині фабрику килимів

Стартапи1 місяць ago

Продає всьому світу: харків’янин покинув IT-офіс, щоб виробляти шкіряні гаманці

Сільське господарство1 місяць ago

Подружжя проміняло Київ на село і заснувало екоферму

Культура1 місяць ago

Як на Буковині гуляють відому на весь світ автентичну Маланку

Суспільство1 місяць ago

Як вчитель фізкультури став живою легендою війни на Донбасі

Екологічні технології1 місяць ago

На Запоріжжі чоловік створив сонячний колектор із пивних бляшанок

Промисловість1 місяць ago

Херсонські науковці вирощують перли

ОТГ1 місяць ago

Містяни на Прикарпатті зібрались грошима і збудували собі футбольне поле

Сільське господарство1 місяць ago

Як фермер на Київщині занедбані землі перетворює на гроші

Суспільство1 місяць ago

Японка малює українських бійців у стилі аніме

Культура1 місяць ago

Село на Хмельниччині розмалювали унікальним розписом

Освіта1 місяць ago

В Одесі уроки матаналізу викладає 9-річний хлопчик

Стартапи1 місяць ago

Український спортсмен створив корисний фаст-фуд

Новий Схід1 місяць ago

Крупнейший завод керамики в Славянске дает работу переселенцам и ветеранам

Тренди