Економіка
Тергромади Запоріжжя відкривають власні аптеки
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Широківській об’єднаній територіальній громаді на Запоріжжі відкрилася власна аптека. Раніше мешканці мусили їхати по ліки до міста, адже ніхто з приватних підприємців не хотів відкривати заклад такого типу на території громади. Тож громада самотужки взялася за справу. Про це повідомили у прес-службі Запорізької ОДА.
На користь громади і з мінімальною націнкою
Представники громади розповіли, що весь процес у них зайняв близько шести місяців. Ліцензію вдалося отримати доволі швидко.
“Але в документальному оформленні довелося вирішувати багато питань: як купувати, продавати, з ПДВ, без ПДВ, де брати оборотні кошти для аптеки, касове обладнання тощо”, – розповів голова Широківської громади Денис Коротенко.
Читайте також: В ОТГ на Вінниччині відкрили сільську мультимедійну бібліотеку
За його словами, для того, аби придбати ліки, люди були змушені їздити до міста. Ніхто з приватного бізнесу та комерційних структур не мав бажання відкривати аптеки. Тому були прийнято рішення відкрити її на базі комунального підприємства первинної медико-санітарної допомоги “Сімейний лікар”.
Читайте також: В ОТГ на Черкащині доярки заробляють 20 тисяч гривень
“На сьогодні для розкрутки аптеки ми поставили мінімальну націнку – 11%. Через цю аптеку будемо реалізовувати і державну програму “Доступні ліки”, що теж має підтримати нашу мережу. Це соціальний проект, дуже потрібний людям”, – поділився планами Коротенко.
Косметичні засоби та індивідуальне замовлення
В аптеці представлені медпрепарати для лікування серцево-судинної, шлунково-кишкової системи, знеболювальні, протизапальні, противірусні препарати, антибіотики, гомеопатичні засоби, перев’язувальні матеріали, вітаміни та препарати для підвищення імунітету. Найближчим часом планується реалізація лікарських косметичних засобів.
Читайте також: Сільська ОТГ на Вінниччині запускає власні автобусні маршрути
Для тривалого індивідуального курсу лікування жителі можуть замовити необхідні ліки і через кілька днів отримати.
Як зазначили в ОДА, це вже друга аптека, відкрита у Запорізькому районі об’єднаною громадою. Перша – центральна – відкрилася в селі Володимирівське. До кінця року планують, що запрацює ще одна філія при амбулаторії селища Відрадного, а з 2019 року збираються відкривати аптечні пункти при амбулаторіях громад.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український виробник весільних суконь масштабував бізнес завдяки гранту єРобота.
Про це повідомили у Мінекономіки України.
Олександр Григоренко з бізнес-партнером Олегом Бовкуном розвиває компанію із пошиття весільних суконь «Інночентія» більш як 10 років. Починали з двох співробітників в компанії, зараз в ній — майже 50. Засновники мали досвід у швейному виробництві та торгівлі весільними сукнями. Почали з посередництва, але згодом вирішили розвивати власне виробництво. Особливу ставку зробили на дизайн та якість і стали одними з найкращих виробників весільних суконь у світі.
Спочатку компанія не продавала свою продукцію в Україні – одразу орієнтувалась на зовнішні ринки. Сьогодні її сукні експортуються в більш ніж 40 країн світу: країни ЄС, США, Бразилію, Ізраїль та інші. Замовлення розписані на місяці вперед.
ита
Читайте також: Одягніть наречену в українське! Шість брендів, які створять незабутній образ

«Зараз нам доводиться більше думати про масштабування виробництва, ніж про розширення продажу. Ми весь час покращуємо та оновлюємо своє виробництво, пропонуємо нові рішення та ідеї», — пояснює Олександр.
Заявку на грант для переробних підприємств від Міністерства економіки подали, щоб закупити верстати для професійної машинної вишивки. Тепер виготовляють свій унікальний дизайн мережива та не залежать від постачальників. Окрім того, вишивальні машини – це супутнє виробництво і джерело додаткових доходів, яке дозволяє співпрацювати з іншими виробниками. Олександр зазначає, що нинішні умови на ринку є важким випробуванням. Але виходом стала інтеграція – це об’єднання із 15 колегами по цеху у виробничий кластер.

Основний офіс «Інночентія» розташований у Чернівцях. Відкривають виробництво й у Вінниці. Це новий поштовх для розвитку бізнесу та пошуку робочих рук: у цій галузі потрібні висококваліфіковані спеціалісти.
Про грант
З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм – для переробних підприємств «Новий рівень», за якою підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, полтавська майстерня дерев’яних іграшок SABO завдяки гранту збільшила обсяги продукції.
Також українська компанія на грант налагодила виробництво цвяхів для європіддонів.
Фото: Мінекономіки.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні створили туристичний стартап Flat Planet з аудіолекціями та прив’язкою до геолокації.
Про це повідомив підприємець Дмитро Дубілет.
Стартап прагне спростити та збагатити туристичний досвід через використання технологій та аудіоекскурсій.
Flat Planet пропонує користувачам можливість віртуальної подорожі за допомогою аудіоекскурсій, що прив’язані до геокоординат. На бета-версії застосунку вже доступно 120 екскурсій 45-ма містами Європи та США.
Читайте також: «Замість руїн – будинки у скандинавському стилі». Як відбудувати громаду після окупації? Кейс Новобасанської ТГ на Чернігівщині
Flat Planet з’явився декілька років тому. Команда стартапу взяла курс на співпрацю з музеями та галереями, пропонуючи їм можливість створення та розміщення контенту для відвідувачів безплатно.
Flat Planet планує розпочати свою діяльність з 10 музеїв та галерей в Україні, а також 10 об’єктів у Європі або Сполучених Штатах. Команда Flat Planet вітає будь-які ініціативи зі співпраці та звертається до представників культурних установ із пропозицією приєднатися до цього інноваційного проєкту.
Нагадаємо, український лоукостер SkyUp створив книжку про подорожі для дітей з аутизмом.
Окрім того, в Івано-Франківську давні підземелля ратуші відкрили для туристів.
Фото: t.me/dmytro_dubilet.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фермерське господарство Green Farm із села Тарнівці на Закарпатті, що спеціалізується на вирощуванні лохини, планує розширити площу вирощування органічної лохини вдвічі та запроваджує нову технологію вирощування.
Про це йдеться у повідомленні компанії на офіційній сторінці у фейсбуці.
Новий урожай ягід, вирощених за новою технологією, планують зібрати у 2025 р.
«Ми вже зараз розширюємо площу плантацій вдвічі і запроваджуємо нову технологію дозрівання лохини в горщиках. Все для того, аби у 2025 році радувати наших поціновувачів ягідок найсмачнішим раннім урожаєм», – йдеться у дописі.
Читайте також: Змінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів
Ягідники Закарпаття обіцяють, що буде багато великих ягід раннього сорту Дюк. Додають, що садивні матеріали і технології привезли зі сертифікованих центрів у ЄС.
Про господарство
Green Farm розпочало роботу у 2015 рі. Першу лохину висадили на площі 3 га у 2017 р. Наразі господарство вирощує сорти Дюк, Блюкроп, Нельсон та Еліот.
Нагадаємо, вінницький селекціонер вивів першу у світі синьо-жовту кукурудзу.
Окрім того, 49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.
Також ми розповідали, як у Дніпрі створили вертикальну ферму з вирощування зелені у бомбосховищі.
Фото: facebook.com/greenfarmuzh.