Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
TSNAP 1 TSNAP 1

Економіка і бізнес

В ОТГ до кінця року створять 122 ЦНАПи

Опубліковано

У Києві підписали меморандуми 122 ОТГ з усіх областей України про початок впровадження фази Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення та модернізації Центрів надання адмінпослуг (ЦНАП). Про це повідомляє Укрінформ.

Відкриття нових ЦНАПів планується до грудня 2019 року, в межах програми створять понад 1000 робочих місць.

Окрім цього, буде встановлено 18 електронних систем управління чергою в ЦНАП, закуплять 1865 персональних комп’ютерів для ЦНАП та 1500 одиниць техніки. Шість із 122 запланованих Центрів будуть мобільними, тобто зможуть надавати послуги громадянам “на виїзді”. Також коштом громад буде збудовано 4 нові приміщення ЦНАП.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

ОТГ під час реалізації проекту отримають інституційну допомогу, навчання персоналу, допомогу в розробленні моделі ЦНАП, визначення кількості та груп адмінпослуг. Їм також буде надана допомога у придбанні офісної техніки, меблів тощо для приміщень Центрів.

Адмінпослуги для 2 мільйонів людей

“Сьогодні підписано 122 меморандуми про створення ЦНАПів. Наша мета до 2020 року створити разом з Програмою «U-LEAD з Європою» 600 ЦНАП по всій Україні, в яких громадянам будуть надаватися сучасні, якісні адміністративні послуги. Таким чином громади демонструють успішність реформи децентралізації”, – зазначили у Мінрегіонбуді.

У проекті візьмуть участь 122 громади, в тому числі 10 ОТГ з Донецької та Луганської ОТГ. Це дозволить надавати адміністративні послуги в тергромадах більш ніж двом мільйонам громадян.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.


Коментарі

Економіка і бізнес

Євген Клопотенко запускає бренд 100РОКІВ для популяризації українських продуктів

Опубліковано

Український кулінарний експерт Євген Клопотенко презентував свій новий бренд 100РОКІВ, який став фінальним етапом великого проєкту з поліпшення культури харчування в Україні.

Про це повідомляє пресцентр бренду.

Як виникла ідея

Ідея бренду з’явилася ще у 2016 році після перемоги Клопотенка у шоу «МастерШеф», коли він намітив на серветці план змін у харчовій культурі країни. Бренд має на меті зробити локальні продукти невіддільною частиною життя українців і створити конкурентоспроможність національних товарів на ринку.

Що відомо про продукцію та як її придбати

На сьогодні 100РОКІВ представлений 20-ма товарними позиціями у чотирьох категоріях: борщові заправки, консервована квасоля, смажений горох та квасолевий хумус. Ще стільки ж продуктів перебувають у розробці, серед яких соуси, суміші українських спецій, кондитерські вироби та напої. Всі продукти бренду виготовляються в Україні з локальної сировини, що підкреслює автентичність та неповторний смак українських традицій.

Фото: 100РОКІВ

Продукцію 100РОКІВ вже можна замовити в онлайн-магазині 100ШОП з доставкою по Україні, а також знайти в локальних мережах магазинів, незабаром — і в національних супермаркетах. Сам 100ШОП має стати платформою для просування українських продуктів, зокрема від малих і середніх виробників, яким важко конкурувати з великими транснаціональними компаніями.

Читати також: В Україні випустили благодійну іграшку тварини без лапки для освіти про інклюзію: як це влаштовано

«Я почав працювати над створенням власної лінійки продукції у листопаді 2023 року. Під час дослідницьких експедицій країною я спілкувався з українськими фермерами та виробниками, — розповідає Клопотенко. — Ми маємо надзвичайно якісну і цікаву продукцію, про яку українці мало знають. 100ШОП прагне забезпечити безперервний доступ до локальних продуктів і підтримати виробників, які працюють на розвиток економіки України».

Фото: 100РОКІВ

На момент запуску 100ШОП вже представляє товари від 40 українських виробників. До 2025 року Клопотенко планує перетворити 100ШОП на повноцінний маркетплейс, що стане найбільшим онлайн-ринком українських продуктів, об’єднавши якомога більше унікальних виробників.

Довідка про бренд

100РОКІВ — це український бренд продуктів харчування, заснований Євгеном Клопотенком для популяризації локальної продукції та зміцнення національної економіки.

Фото: 100РОКІВ.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна та Світовий банк домовилися про підтримку українського бізнесу на 593 млн доларів

Опубліковано

Світовий банк профінансує новий проєкт у межах підтримки України. Гроші спрямують на створення робочих місць та розвиток малого та середнього бізнесу, зокрема його цифровізацію.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

З чого складається фінансовий пакет

Фінансовий пакет програми включатиме:

  • позику Міжнародного банку реконструкції та розвитку (IBRD) на 283 мільйонів доларів;
  • позику на 300 мільйонів доларів за спеціальною програмою для відновлення України та Молдови кризового фонду Міжнародної асоціації розвитку (IDA);
  • грант на десять мільйонів доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України Світового банку (URTF).

Гроші реалізують у межах проєкту «Програма кредитування з прив’язкою до результатів, Program-for-results» (PforR) — «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE).

Читайте також: Укрзалізниця випустила благодійну колекцію одягу до Дня залізничника: худі, шопери та листівки

    «Ця ініціатива дозволить підтримати до 20 тисяч малих та середніх підприємств, сприятиме створенню понад 40 тисяч робочих місць завдяки державним програмам підтримки бізнесу, а також посилить наші дерегуляційні зусилля і роботу з розбудови цифрових сервісів для бізнесу», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

    Програма RISE акцентується на покращенні бізнес-середовища та цифрових послуг задля більш ефективної взаємодії між державою і бізнесом.

    Нагадаємо, що українцям за жовтень нарахували 125 мільйонів гривень кешбеку: як отримати виплати.

    Фото обкладинки: пресслужба Мінекономіки

    Коментарі

    Читати далі

    Економіка і бізнес

    Українцям за жовтень нарахували 125 мільйонів гривень кешбеку: як отримати виплати

    Опубліковано

    За жовтень українці отримали втричі більше кешбеку, аніж у вересні. Учасниками програми Нацкешбек стали ще три мільйони українців.

    Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

    Підсумки програми за жовтень

    За програмою Національний кешбек українці, які купують вітчизняні товари, отримують 10% кешбеку. За останній місяць програми:

    • нарахували 125 мільйонів гривень кешбеку;
    • три мільйони українців приєдналися до програми;
    • випустили 3,2 мільйона карток Нацкешбеку;
    • понад півтори тисячі виробників внесли до програми 300 тисяч товарів.

    Як вказують у міністерстві, отримані кошти можна витратити на комунальні та медичні послуги, транспорт, мобільний зв’язок, спорт, кіно або задонатити на Сили оборони чи інвестуйте у військові облігації.

    Читайте також: У Києві завершується масштабна реконструкція McDonald’s біля вокзалу (ФОТО)

    Як отримувати кешбек

    Щоб долучитись до програми Національний кешбек, необхідно:

    1. Відкрити картку для виплат Національний кешбек у відділенні банку, його сайт чи застосунок. У програмі беруть участь ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк, Банк Кредит Дніпро та Кліринговий Дім.
    2. Надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з карток, якими користувач купує товари.
    3. У застосунку «Дія» в розділі «Сервіси» активувати картку «Національний кешбек» для виплат.

    Проєкт реалізує Міністерство економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком, Кабінетом Міністрів України, Державною податковою службою, Ощадбанком та вповноваженими банками України й Урядовим контактним центром. Технологічний партнер у реалізації програми — міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту — міжнародна компанія платіжних технологій Visa.

    Нагадаємо, що UAnimals запускає платформу святкових зборів для допомоги тваринам.

    Фото обкладинки: Freepik

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Суспільство5 днів тому

    Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

    Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

    Суспільство2 тижні тому

    «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

    Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

    Економіка і бізнес2 тижні тому

    Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

    Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

    Суспільство3 тижні тому

    «Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

    Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...