Суспільство
В Охматдиті запустили Центр неонатального скринінгу
У національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» в Києві запустили Центр неонатального скринінгу для новонароджених.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.
Мета нового центру – ефективна рання діагностика рідкісних захворювань у дітей з перших днів життя.
Зазначається, що неонатальний скринінг — це комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових та вроджених захворювань. Забір крові проводять в пологових у перші три дні життя немовляти та передають на дослідження до Центру неонатального скринінгу.
Чому це важливо?
Раніше в Україні усі новонароджені безоплатно перевірялися на 4 спадкові хвороби: гіпотиреоз, фенілкетонурія, адреногенітальний синдром, муковісцидоз.
Тепер діагностику розширили до 21 орфанного захворювання, серед яких – спінальна м’язова атрофія, галактоземія, фенілкетонурія та ін. Більшість рідкісних хвороб мають бути виявлені протягом перших 10 днів життя, адже це забезпечує ефективне і швидке лікування. Завдяки обладнанню нового центру це стало можливим.
Про пілотні проєкти у регіонах
Проєкт запрацює в рамках пілоту в 12 регіонах України на базі двох регіональних центрів неонатального скринінгу.
Пілотний запуск стартує в місті Києві, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
«У ЄС рання діагностика орфанних захворювань проводиться за 1-3 дні, а в Україні ця процедура могла розтягуватися на 2-3 тижні. За останній рік ми провели величезну роботу заради того, аби не втрачати цей час, адже він буквально врятує сотні життів», — прокоментувала Наталя Ольхович, завідувачка лабораторії медичної генетики НДСЛ «Охматдит».
В «Охматдиті» вже обстежили 1040 дітей
Зразки крові на скринінг почали надходити до Центру неонатального скринінгу НДСЛ «Охматдит» з 19 жовтня. На сьогодні у Центрі вже обстежено 1040 новонароджених. Під час досліджень у однієї дитини у віці 11 днів було виявлено імунодефіцит. Лікарями проведено диференційну діагностику та визначено подальшу тактику лікування.
Читайте також: Найкрутіші онуки – ми з вами. Як фонд «Юлині бабусі» допомагає самотнім літнім людям на деокупованій Київщині
Наголошується, що розширення програми неонатального скринінгу та цифровізація процесів дозволить своєчасно виявити ризики орфанних захворювань у немовляти та якнайшвидше запобігти їх клінічним проявам. Адже своєчасно виявлене та вчасно розпочате лікування дозволяє запобігти розвитку хвороби та створює умови для тривалого та повноцінного життя пацієнтів.
Нагадаємо, в Україні запустили гарячу лінію для пацієнтів з онкологією.
Також в Ізюмі відкрився мобільний госпіталь громадської організації Samaritan’s Purse.
Окрім того, на Харківщині запрацював перший в області мобільний інклюзивно-ресурсний центр.
Фото: facebook.com/ndslohmatdyt.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про фестиваль
Програма
Реєстрація
Довідка
Коментарі
Суспільство
Які необхідні документи: перелік
- декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953;
- акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 2;
- документ, що підтверджує оціночну вартість транспортного засобу (у разі реєстрації легкового автомобіля);
- довідка, форма якої визначається Міноборони, з відміткою військового комісара про постановку на облік;
- організаційно-розпорядчі документи (копія наказу про призначення уповноваженого представника, довіреність видана уповноваженому представнику на отримання відповідної послуги);
- виписка платника податків та свідоцтво ЄДРПОУ;
- документ, що посвідчує уповноваженого представника (паспорт);
- сертифікат відповідності;
- висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу (у разі реєстрації б/в транспортного засобу);
- іноземне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (окрім нових транспортних засобів);
- номерні знаки (за наявності);
- квитанція про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (у разі реєстрації легкового автомобіля).
- Передання гуманітарного авто третій особі.
- Вибракування транспортного засобу, що особливо актуально для автівок, які виконують бойові завдання. Машини, які потрапили під ворожий обстріл та не підлягають відновленню, можна зняти з обліку.
- Отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон.
Коментарі