Суспільство
В Одесі зібрали другий власний трамвай
Другий з шести споруджуваних в Одесі трамваїв Odissey вже готовий до виходу на маршрути міста, повідомляє “Пасажирський транспорт”.
Odissey є версією вже звичного одеситам частково низкопідлогового трамвая “Т3 КВП Од”, але відрізняється від них спеціально розробленим для Одеси дизайном.
Чому Odissey особливий?
Це частково низькопідлоговий вагон на основі кузова знаменитої “Татри-Т3” – подовжений на одну віконну секцію, і в якому трохи більше третини площі салону на середньому майданчику з низьким рівнем підлоги. Це зручно для пасажирів з обмеженими можливостями, для мам з дитячими візочками. І при цьому дешево і ефективно – оскільки можна використовувати ходові візки від тієї ж “Татри-Т3”.
У другому вагоні Odissey є деякі зміни, порівняно з першим, – нові сидіння в салоні. Вони менші за габаритами і обшиті комфортною для пасажирів тканиною. За рахунок цього в салоні відчувається простір.
Перший трамвай Odissey був презентований одеситам до дня міста в минулому році, а перевозити пасажирів почав восени 2018 року. Майже завжди він працює на маршруті №10.
“Це запатентований дизайн, такі трамваї будуть працювати тільки в Одесі”, – наголошують чиновники.
Вагон отримав ім’я героя давньогрецького епосу Одіссея (Odissey): назву обрали в рамках конкурсу серед 237 варіантів, запропонованих одеситами.
Новий трамвай уособлює стратегію розвитку Одеси “5Т”, в якій перша з п’яти букв “Т” означає “транспорт”. Зручнішою зробили і кабіну водія, оснастивши її зручним кріслом.
Щомісяця по трамваю
У процесі складання на різних стадіях виробничого процесу перебувають ще чотири вагони цієї моделі. Наступний обіцяють випустити в середині червня. Після отримання технічних умов на цю модель КП “Одесміськелектротранс” готове випускати щомісяця по одному новому трамваю подібного типу – одиночному або навіть подвійному.
Вартість кожного такого трамвая оцінюється приблизно в 6,6 мільйона гривень, з яких приблизно 5,3 мільйона вартує корпус вагона з електронною системою управління. Корпуси будує фірма “Політехносервіс” на базі заводу в місті Калуш, а система управління – чеського виробництва “Cegelec TV-Progress”, вона забезпечує майже дворазову економію електроенергії порівняно зі старою реостатно-контакторною системою на трамваях “Татра-Т3”.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі