

Суспільство
В Одесі презентували перший багатосекційний трамвай: як він виглядає (ФОТО, ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Одесі сьогодні, 17 вересня, презентували перший багатосекційний трамвай місцевого виробництва, який отримав назву “Одіссей-Макс”, повідомляє Пасажирський транспорт.
Які його особливості?
Довжина такого трамвая – 30 метрів, в салоні – 62 комфортних сидіння. У першу і третю секції піднімаємося традиційними сходами, а друга секція – низькопідлогова, зручна для людей з обмеженими можливостями і пасажирів з дитячими візками. Тут є пандус, який відкидається вручну.

Компонування такого трамвая – свого роду спадщина вагонів типу “Татра-Т3”. Корпуси першої та третьої секцій виготовлені саме за типом “Татри”, а між ними навішується середня секція з низькою підлогою. Ходові візки такого трамвая – також аналогічні “Татра-Т3”. Переваги нового трамвая – велика місткість, понад 250 осіб та можливість проїхати навіть зношеними рейками.
У чому унікальність?
Такі трамваї під неофіційною назвою “Кобра” є у багатьох містах Чехії, Словаччини, Боснії, а також в Києві та Кривому Розі. Але “Одіссей-Макс” відрізняється від них зовнішнім дизайном, спеціально спроєктованим для Одеси.

В Одесі закупили корпуси для двох таких багатосекційних трамваїв. Потім їх збирають, як “конструктор”, у майстернях комунального підприємства “Одесміськелектротранс”. Уже в Одесі корпус фарбують, вкладають скло, встановлюють “фірмовий” салон із зручними сидіннями, красивою обшивкою. Ходові візки трамвай отримує капітально відремонтовані від старих вагонів – за винятком рами візка все інше, в тому числі тягові електродвигуни, редуктори та інше – абсолютно нові. За документами такий новий трамвай оформлюється як капітальна модернізація старого трамвая – так простіше і дешевше.
Читайте також: У Харкові створюють сучасне трамвайне перехрестя
Яка вартість “новинки”?
Базовий комплект “конструктора” у вигляді корпусу трисекційного трамвая та електронної системи управління коштує майже 16 мільйонів гривень. До цього треба додати окремо 240 тисяч гривень на сертифікацію нового трамвая, а також вартість елементів салону, скла, сидінь та інших комплектуючих – все разом становить 18 мільйонів.
Другий такий вагон, за словами директора КП “Одесміськелектротранс” Дмитро манірно, обіцяють зібрати до нового року.
Всього за програмою розвитку електротранспорту в Одесі повинні зібрати шість таких трамваїв “Одіссей-Макс”, а також 24 звичайних, “коротких” Одіссея. І це не рахуючи тих трамваїв, які вже готові – 22 одиниці моделей “Одіссей” і “Каштан”, а також закуповуються за кредитами європейських банків 16 багатосекційних і 21 односекційного з низькою підлогою.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У ніч на 29 березня в Одеській міській лікарні №10 вперше провели трансплантацію серця.
Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.
Відомо, що операцію здійснювала бригада лікарів з Інституту серця МОЗ України на чолі з кардіохірургом Борисом Тодуровим.
Наголошується, що це надзвичайно складна операція, для якої потрібні досвідчені фахівці найвищого рівня, спеціально обладнана операційна з апаратом штучного кровообігу, а також швидкий підбір реципієнта.
Для проведення основного етапу операції у кардіохірурга є не більш як чотири години. Операція пройшла успішно. Донорське серце отримав чоловік віком 43 роки, який перебував у черзі на пересадку.
Читайте також: «Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

У міській раді Одеси подякували Борису Тодурову та його команді за оперативне реагування та врятоване життя пацієнта.
«Українські лікарі навіть у складних умовах воєнного стану несуть одужання та порятунок життя», — йдеться у повідомленні.
Борис Тодуров на своїй фейсбук-сторінці опублікував відео, на якому лікар розповідає про родину донора, яка погодилася на пересадку органів.
«Низький уклін родині донора за згоду на пересадку органів – ви врятували три життя!!!», — написав Тодуров.
Про лікарню
Одеська міська клінічна лікарня №10 є багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування та розвивається як кластерний заклад системи спроможних лікарень з надання допомоги пацієнтам, які потребують трансплантації органів. Заклад внесено до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, втілено заходи з організації регулярної трансплантації в складі сумісних мультидисциплінарних команд у співпраці з провідними закладами України.
Нагадаємо, у Житомирі вперше провели операцію з трансплантації серця.
Також в Україні провели третю успішну трансплантацію легень.
Фото: omr.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Буковині запустили експериментальний проєкт із відновлення популяції фазанів у природному середовищі.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Чернівецької обласної ради.
Зазначається, що уперше понад 70 птахів випустили в гірській місцевості на Путильщині – в угіддях Сергіївського лісництва Чернівецької області.
Птахів випустили на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря. Цю локацію обрали спеціально, адже там хороша кормова база.
Відомо, що проєкт експериментальний, адже в лісах мешкають хижаки, які можуть загрожувати фазанам: рись, лисиця, вовк, куниця. Однак у природному середовищі надійним укриттям для птахів є чагарники або густа висока трава, де вони можуть сховатися від ворогів.
Читайте також: «Це мої діти, як їх кинути?». П’ять історій порятунку тварин під час війни
Лісівники наглядатимуть за птахами. Для цього працівники єгерської служби встановили в лісових масивах 10 камер відеоспостереження.
Нагадаємо, на Львівщині ветеринар у себе на подвір’ї облаштував Центр реабілітації для птахів.
Також ШоТам повідомляв раніше, що покинутий окупантами пес служить у Нацгвардії та чергує на блокпостах.
Окрім того, бійці 28 ОМБр врятували сокола й назвали його Байрактаром.
Фото: facebook.com/oblrada.cv.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Данське місто Орхус передало Львову 5 автобусів. Планується, що до літа приїдуть ще 15 таких автобусів.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
«Львів зможе використовувати ці автобуси для власних потреб. Також їх можна буде передати Силам оборони України або іншим громадам, які постраждали від російського вторгнення», – йдеться у повідомленні.
У міській раді відзначили, що раніше отримали від різних міст Європи 39 автобусів. Більшість із них передали на потреби Сил оборони України. А також громаді Тростянця на Сумщині, яке постраждало від вторгнення росії у 2022 році. Чотири автобуси залишили для потреб Львова.
Читайте також: «Вчилися за роликами на ютубі». Пожежники-добровольці вже 8 років рятують Бориспільську громаду від вогню. Ось як це працює

Крім того, Львів отримав від громад європейських міст чотири автомобілі швидкої допомоги: 2 з них передали для громади Харківської області та ще 2 – для Першого медоб’єднання Львова. А пікап, який отримали у лютому цього року, передали військовим.
Нагадаємо, Миколаїв отримав три автобуси від німецької компанії.
Також ми розповідали, як на Львівщині тестують новий гібридний електробус.
Фото: Львівська міська рада.